etechblog

Který MacBook je pro vás ten pravý?

Klíčové věci

  • 13palcový M2 MacBook Air je doporučován pro studenty a běžné uživatele, protože je cenově dostupný a dokáže zvládat každodenní úkoly.
  • 15palcový M2 MacBook Air nabízí větší obrazovku a lepší reproduktory než 13palcový model, takže je vhodný pro uživatele, kteří chtějí větší displej v tenkém a lehkém notebooku.
  • 14palcový M3 MacBook Pro je cenově dostupná varianta s rychlejším čipem, mini-LED displejem s vysokou obnovovací schopností, portem HDMI a slotem pro kartu SDXC, což z něj dělá skvělou volbu pro uživatele, kteří chtějí více funkcí, aniž by museli vydělat peníze.

Vzhledem k tomu, že Apple nabízí více MacBooků v různých konfiguracích, může být časově náročné určit, který model je ideální pro vaše potřeby. Abychom vám pomohli, rozebereme každý MacBook, abyste lépe pochopili, který z nich je pro vás ten pravý.

13palcový M2 MacBook Air: Ideální pro studenty a příležitostné uživatele

Nejprve tu máme M2 MacBook Air, který Apple uvedl na trh v polovině roku 2022. Verze M2 představila přepracování designu, který se podobá 14palcovým a 16palcovým modelům MacBook Pro a poprvé se zbavuje klínového tvaru. Jak název napovídá, obsahuje čip M2 druhé generace, který nabízí mírná vylepšení oproti původnímu křemíkovému procesoru Apple, M1.

I když je čip výkonnější, M2 MacBook Air má podle Applu stále až 18 hodin výdrže baterie. Cenovka je také jedním z nejlepších důvodů, proč si pořídit M2 MacBook Air. Začíná na 1 099 dolarech za základní model a verzi s lepším čipem a větším úložištěm pořídíte za 1 399 dolarů. To je přesvědčivá cena pro mnoho uživatelů, kteří potřebují MacBook pro školní nebo osobní použití.

  Jak třídit odpovědi na Quora podle hlasů

M2 MacBook Air vřele doporučujeme, pokud chcete moderní notebook, který snadno zvládne vaše každodenní úkoly i školní práci. Pokud však chcete, aby váš počítač vydržel velké pracovní zatížení po dlouhou dobu, možná budete muset přejít na vyšší modely MacBook Pro.

15palcový M2 MacBook Air: Nejlepší všestranný

Obrazový kredit: Apple/Youtube

Dále tu máme 15palcový M2 MacBook Air. Kromě toho, že jde o větší notebook, nabízí 15palcový MacBook Air stejně schopné vnitřní části jako menší 13palcový model.

Obsahuje stejný čip M2 a 18hodinovou výdrž baterie. Čip M2 s 8jádrovým CPU a 10jádrovým GPU je však standardní součástí většího notebooku, takže u 15palcového základního modelu získáte malý nárůst počtu jader GPU oproti 13palcové výchozí konfiguraci. Nabízí také stejné množství paměti RAM a úložiště jako menší model, maximálně 24 GB paměti a 2 TB úložiště SSD.

15palcový MacBook Air začíná na 1 299 dolarech za základní model s 256 GB úložiště. Apple také nabízí možnost 512 GB za 1 499 $, což může stát za zvážení, protože 256 GB nemusí být pro mnoho uživatelů adekvátní.

Stejně jako 13palcový model snadno zvládne lehké až středně náročné úkoly, jako je procházení webu, programování, úprava fotografií atd. Hlavní rozdíl, kterého si všimnete, když si vyberete 15palcový MacBook Air oproti 13palcovému modelu, je ten, že má více obrazovek, se kterými lze pracovat. Navíc se u většího notebooku nebudete cítit tak stísněně nebo omezeně jako u 13palcového notebooku. Kromě větší obrazovky získáte také šest reproduktorů namísto čtyř, takže je lepší pro sledování filmů.

15palcový MacBook Air je vynikající pro ty, kteří nepotřebují výkon 14palcového nebo 16palcového MacBooku Pro, ale chtějí velký displej v přiměřeně tenkém a lehkém notebooku. Je to dokonalá kombinace velikosti a schopností pro běžné uživatele.

14palcový M3 MacBook Pro: Rozpočtová síla

Obrazový kredit: Apple/Youtube

Když Apple v říjnu 2023 oznámil obnovené 14palcové a 16palcové modely MacBook Pro, překvapilo nás, že jsme viděli variantu se základním čipem M3. I když se to může zdát jako matoucí krok od Applu, tato varianta MacBooku Pro je vhodná pro mnoho lidí s omezeným rozpočtem. Ale proč byste si kupovali M3 MacBook Pro přes konfiguraci M3 Pro nebo dokonce levnější modely MacBook Air?

  Dárkové kódy Soul Knight: Uplatněte nyní

M3 MacBook Pro je vynikajícím středem v řadě notebooků Apple. Společnost tvrdí, že její čip M3 je až o 20 procent rychlejší než již tak výkonný M2. A protože má MacBook Pro ventilátor, dokáže si na rozdíl od modelů MacBook Air udržet svůj výkon déle. Přestože nedostanete křemíkové čipy Apple vyšší třídy, výkon M3 je pro většinu uživatelů adekvátní.

Kromě toho M3 MacBook Pro obsahuje tři pozoruhodné funkce, které M2 MacBook Air postrádá: mini-LED displej s vysokou obnovovací schopností, port HDMI a slot pro kartu SDXC. Pokud tedy chcete hvězdný displej a další porty MacBooku Pro, ale nepotřebujete procesory M3 Pro nebo M3 Max, 14palcový M3 MacBook Pro nabízí hodně za cenu 1 599 $.

14palcový M3 Pro MacBook Pro: Nejlepší nářez za vaše peníze

Kredit obrázku: Jablko

Pokud potřebujete všestranný špičkový stroj, který je stále přiměřeně přenosný a není přehnaně drahý, nehledejte nic jiného než 14palcový M3 Pro MacBook Pro. S procesem M3 Pro vyšší třídy můžete očekávat ještě lepší výkon CPU a GPU. Můžete jej dokonce nakonfigurovat pomocí čipu M3 Max, pokud jej chcete pozvednout.

Tento MacBook Pro podporuje až 8 TB úložiště SSD a 128 GB RAM, pokud potřebujete flexibilitu, ačkoli tyto konfigurace vyžadují M3 Max. Po softwarové stránce vám 14palcový MacBook Pro s M3 Max umožňuje aktivovat režim vysokého výkonu, který umožňuje rychlejší chod ventilátorů, což pomáhá ochladit počítač během úloh náročných na CPU a GPU.

Výkon M3 Pro je dostatečný k tomu, aby se tento model stal jedním z nejlepších notebooků pro střih videa, takže pokud jste tvůrci obsahu, který záleží na ceně, už nehledejte. 14palcový MacBook Pro navíc nabízí solidní výběr portů: MagSafe, tři porty s podporou Thunderbolt 4, slot pro kartu SDXC a HDMI 2.1.

  Jak telefonní společnosti konečně ověřují identifikační čísla volajících

A konečně, stejně jako verze M3, 14palcový MacBook Pro M3 Pro je vybaven jedním z nejlepších displejů na laptopech: Liquid Retina XDR displej. Celkově se můžete při své práci spolehnout na 14palcový M3 Pro MacBook Pro a za 2 000 $ získáte spoustu výkonu a všestrannosti v kompaktním přenosném notebooku.

16palcový MacBook Pro: Pro Creative Professional

Kredit obrázku: Jablko

Přestože 14palcové modely nabízejí vynikající výkon, existuje i dražší varianta pro kreativní profesionály, kteří chtějí maximální výkon, velký displej a vynikající výdrž baterie na cestách: 16palcový MacBook Pro.

Výchozí konfigurace 16palcového MacBooku Pro má podobné specifikace jako menší 14palcový model. 16palcový MacBook Pro má však větší displej, což může být užitečné tím, že vám umožní vidět více vašeho obsahu. Kromě velké obrazovky nabízí 16palcový MacBook Pro lepší výdrž baterie než 14palcový MacBook M3 Pro – až 22 hodin.

Pokud vám tedy nevadí nosit větší notebook, je ideální pro práci na cestách. Pokud jsou čas peníze, 16palcový MacBook Pro je vynikající notebook, který může být životně důležitým nástrojem, který vám pomůže dělat vaši práci efektivně. A pokud jej nakonfigurujete se špičkovým čipem M3 Max, nebudete muset v nadcházejících letech zpochybňovat jeho výkon.

Vyberte si MacBook, který vyhovuje vašim potřebám

Je snadné se zbláznit a přehnaně utrácet za MacBook a nakonec nevyužít všechnu jeho sílu. V dnešní době ale nemusíte utrácet přehnané peníze, abyste získali schopný MacBook díky křemíku Apple. Pokud jste student, nehledejte nic jiného než 13palcový MacBook Air, zatímco tvůrci obsahu s přísným rozpočtem mohou sáhnout po 14palcovém MacBooku Pro M3.

Ale pro ty, kteří potřebují ten nejlepší výkon, aby mohli pracovat efektivně, by 14 a 16palcové modely MacBook Pro s čipy M3 Pro a M3 Max vyšší třídy lépe vyhovovaly vašim pracovním postupům. Nyní, když víte o všech těchto modelech, můžete konečně učinit informované rozhodnutí.

x