Který testovací rámec je pro vás nejlepší?

Pokud jste chvíli ve hře na vývoj softwaru, pak víte, že testování je průběžnou fází celého procesu vývoje, protože testování zajišťuje, že konečný produkt splní cíle, které jsme definovali hned na začátku.

Přestože testování lze provádět ručně i automaticky, automatizační testování je na vzestupu díky své rychlosti a schopnosti snižovat náklady na pracovní sílu.

I když existuje mnoho nástrojů a rámců pro provádění automatizovaného testování, Cypress a Selenium jsou mezi nimi oblíbené. Pojďme tedy prozkoumat jedinečné vlastnosti obou frameworků a Cypress vs. Selenium, abychom zjistili, který kdy použít.

Co je Cypress?

Poté, co jste strávili nespočet hodin vývojem softwaru, je běžné, že se budete cítit vyčerpaní při testování produktu, který jste vyvinuli. Cypřiš přichází na záchranu!

Cypress je primárně napsán v JavaScriptu, který vám umožňuje psát automatizované testy pro softwarové produkty. Tento front-end-centrický framework je speciálně vytvořen pro moderní webové aplikace a specializuje se na testování aplikací postavených na React, Angular a Vue.js.

Dnes mnoho automatizačních nástrojů na trhu využívá Selenium v ​​backendu k psaní testů, nicméně Cypress je zcela nezávislý nástroj, který se při vytváření testů nespoléhá na jiné nástroje.

Ačkoli Cypress používá JavaScript k vytváření testů, nevyžaduje to, abyste byli zběhlí v JavaScriptu nebo kódování. K testování Cypress stačí jen základy.

Cypress podporuje následující známé typy testování:

 • End-to-end testy.
 • Testy součástí.
 • Jednotkové testy.
 • Integrační testy.

Na rozdíl od mnoha jiných testovacích frameworků Cypress nepředává příkazy do prohlížečů k testování; Samotný Cypress je prohlížeč, který místo toho spouští vaše testy.

Co je selen?

Populární mezi všemi! Selenium je automatizovaný end-to-end testovací nástroj, který vám umožní psát testy v kterémkoli z hlavních programovacích jazyků.

Framework vám umožňuje testovat webovou aplikaci ve více prohlížečích, včetně Chrome, Firefox, Safari a Internet Explorer, abyste se ujistili, že aplikace je bez chyb pro produkci. Selen podporuje různé typy testování včetně

  Instalace Apache 2.4.6 na Unix

Selenium jako celek je nástroj, který se skládá z Selenium IDE, Selenium WebDriver a Selenium Grid. Každý z nich má své jedinečné přednosti.

Selenium IDE

Jedná se o snadno použitelné IDE, které pro zahájení používání nevyžaduje žádnou instalaci. Vše, co musíte udělat, je integrovat IDE do prohlížeče Firefox a začít psát testy.

Nástroj zaznamenává vaše interakce s aplikací a prohlížečem za účelem vytváření automatických skriptů pro účely testování. Tyto skripty můžete exportovat do preferovaného programovacího jazyka.

Navzdory tomu, že nabízí řadu funkcí, Selenium IDE kvůli určitým omezením nepodporuje plnohodnotné testování.

Selenium WebDriver

Na rozdíl od Selenium IDE podporuje WebDriver různé prohlížeče, včetně Chrome, Safari, Edge a mnoha dalších.

Po vytvoření testovacích skriptů v programovacím rozhraní WebDriveru se dostanete do jedinečné instance vašeho preferovaného webového prohlížeče, což vám umožní začít testovat funkčnost aplikace.

Selenová mřížka

Paralelní testovací nástroj, který umožňuje spouštět testy na více počítačích současně. To znamená, že se řídí architekturou propojenou mezi uzly, což znamená, že můžete sledovat všechny testy provedené na uzlech (podřízených systémech) z centrálního systému označovaného jako rozbočovač.

Z výše uvedeného grafu si můžete všimnout, jak jsou nástroje konkurenceschopné.

Vizualizace ukazuje objem stažení za rok. Je zřejmé, že Cypřiš si v posledních letech získal velkou popularitu.

Vlastnosti nebo výhody Cypřiše:

 • Jednoduchá instalace: Pro práci s Cypressem nepotřebujete žádné externí knihovny ani závislosti. Vzhledem k tomu, že Cypress je kódován pomocí JavaScriptu, můžete si jej přímo stáhnout pomocí příkazového řádku pomocí příkazu „npm install cypress“.
 • Běží rychle: Cypress samotný je prohlížeč, který spouští testy, a proto je rychlejší než mnoho jiných dostupných testovacích rámců.
 • Automatické čekání: Díky funkci automatického čekání Cypress, která nevyžaduje ruční přidávání čekání do vašich testů. Cypress automaticky čeká na příkazy a aserce.
 • Moderní rámec: S tím, jak se webové aplikace posouvají k rámcům SPA (jednostránková aplikace), jako jsou Angular a React, je potřeba speciální rámec pro jejich testování. Cypress je tedy nejlepší pro testování frontendových aplikací postavených na nejnovějších technologiích.
 • Podrobná dokumentace: Komunita Cypress je značně silná a nabízí komplexní oficiální dokumentaci.
 • Čitelné chyby: Chybové zprávy v Cypressu jsou v jednoduché angličtině, kterou snadno pochopí i netechnickí lidé. Kromě toho rámec vizuálně zachycuje chyby, které vám pomohou zjistit, co přesně je v aplikaci špatně. V důsledku toho bude ladění pro vás bezproblémové a rychlejší.
  Jak najít něčí účet Reddit e-mailem

Vlastnosti nebo výhody selenu:

 • Podporuje více webových prohlížečů: Přestože Selenium sám o sobě není prohlížeč, může otestovat funkčnost aplikace pro různé webové prohlížeče, jako je Safari, Opera, Chrome a Edge.
 • Více zařízení: Rámec není omezen pouze na testování webových aplikací; může také testovat mobilní aplikace pro Android a iOS.
 • Podpora komunity: Selenium není novinka, existuje od roku 2004 a nejlepší na tom je, že je to open-source, který přitahuje vývojáře, testery a profesionály po celém světě, což vede k větší komunitě.
 • Možnosti integrace: Selenium lze bez problémů integrovat do různých dalších nástrojů a rámců, jako jsou Maven, Docker, JUnit a mnoho dalších.
 • Paralelní testování: Se Selenium Grid můžete spouštět více testů na více počítačích současně.
 • Přenosné: Selenium funguje téměř na všech hlavních operačních systémech a podporuje různé programovací jazyky.
 • Sada nástrojů: Selenium je sada nástrojů dostupných pro všechny úrovně vývojářů. Například Selenium IDE je tak jednoduché, že s ním může pracovat i netechnický člověk, zatímco Selenium WebDriver umožňuje vytvářet přizpůsobené testy pro složité aplikace.

Cypřiš vs. Selen: Klíčová srovnání

FeatureCypressSeleniumPřípad primárního použití Testování na frontě Testování na konciKompletní testováníPodporované jazyky Přestože má Cypress zásuvné moduly pro podporu více programovacích jazyků, k psaní testů využívá primárně JavaScript nebo TypeScript. Výchozí podpora pro různé hlavní programovací jazyky jako Python, Java, C# atd., Instalace/ SetupJelikož je Cypress postaven na Node.js, přichází jako balíček, který lze jednoduše stáhnout pomocí příkazu npm install cypress. Časově málo náročné, protože vyžaduje stažení a konfiguraci selenu i ovladačů.Podporované prohlížečeCypress podporuje pouze Chrome, Prohlížeče Edge a Firefox prozatím. Lze otestovat kompatibilitu se všemi hlavními webovými prohlížeči včetně Firefoxu, Chrome, Safari a Edge. Rychlost Vzhledem k tomu, že Cypress běží přímo v prohlížeči, je mnohem rychlejší. Selenium obecně nabízí vysokou rychlost, ale nemůže porazit Cypress .CommunityCypress má relativně menší komunitu, ale roste opravdu rychle.Selenium má silnou podporu komunity.IntegrationCypress má omezené možnosti integrace.Selenium lze bez problémů integrovat do mnoha nástrojů a platforem.Testování mobilních zařízeníNelze provádět testování mobilních aplikací.Ano, Appium WebDriver APILicenseOpen -source, což znamená zdarma.Open-source, dostupné zdarma.

  Jak skrýt nebo odebrat komentáře v Dokumentech Google

Omezení Cypřiše

 • Cypress aktuálně podporuje pouze prohlížeče založené na Firefoxu a Chromiu. Nenabízí podporu pro jiné prohlížeče, jako je Safari a Internet Explorer.
 • Cypress testování neumožňuje spouštět testy na více kartách.
 • Omezená podpora programovacího jazyka pro psaní testů.
 • Pomocí Cypress nemůžete testovat mobilní nebo desktopové aplikace.
 • Nemá nativní podporu pro paralelní testování.

Omezení selenu

 • Nastavení instalace Selenium je ve srovnání s Cypressem náročné.
 • Nepodporuje automatické čekání. K testům byste měli výslovně přidat čekání.
 • Poměrně pomalý, protože neběží přímo v prohlížeči, místo toho posílá vzdálené příkazy k ovládání prohlížeče.
 • Žádná výchozí podpora pro testování obrázků.
 • Pro vytváření testů v Selenium byste měli mít základní technické znalosti.

Závěrečné myšlenky

Nyní končí čekání na klíčová srovnání Cypress vs. Selenium. Cypress a Selenium jsou velmi konkurenceschopné ve světě automatizovaného testování.

Bez ohledu na to, který framework si vyberete, je to všechno o výkonu aplikace ve více prohlížečích a zařízeních. Funkce, omezení a srovnání Cypress vs. Selenium v ​​tomto článku by vám měly pomoci určit, který z nich je nejlepší pro požadavky vašeho projektu.

Pokud je vaše testovací aplikace zaměřena na front-end nebo má vestavěné moderní rámce jako React nebo Angular, měli byste jít po Cypress. Chcete-li testerům zmírnit bolesti hlavy, použijte Cypress, protože je jednoduchý a nevyžaduje žádné znalosti programování.

Na druhou stranu, pro komplexní a komplexní testování použijte selen.

Můžete také prozkoumat otázky a odpovědi na pohovor Selenium.

x