Microsoft Loop for Collaboration a nástroj AI společnosti Adobe pro úpravy

Ahoj! 🙋 Trendy dnešní zprávy jsou následující! 📣

Microsoft spustil Loop, platformu pro online spolupráci

Během několika posledních týdnů Microsoft vydával aktualizace jednu za druhou. Společnost, která investovala miliardy dolarů do OpenAI, vytvořila průlomový ChatGPT. Nyní je součástí prohlížeče, vyhledávače a dalších služeb společnosti Microsoft.

Pokud používáte Notion, pak se vám bude líbit Microsoft Loop. Ve svém nejnovějším vývoji společnost Microsoft oznámila platformu Loop, což je platforma pro online spolupráci.

Microsoft Loop je platforma pro týmovou práci, kterou lze použít ke spolupráci napříč aplikacemi Office při správě úloh a projektů. Uživatelé mohou organizovat všechny důležité prvky projektu v Loop Workspaces, vidět, na čem ostatní pracují, a sledovat pokrok směrem ke sdíleným cílům.

Microsoft Loop má pracovní prostory a stránky, kde můžete importovat a uspořádat úkoly, projekty a dokumenty, podobně jako Notion. Nicméně skutečnost, že sdílené komponenty Loop lze vložit do Microsoft Teams, Outlooku, Wordu Online a Whiteboard, je odlišuje.

  14 nejlepších kryptografických daňových programů, které vám usnadní výpočet a budou vyhovovat

Ať už dokument sdílíte se svým týmem prostřednictvím zprávy Teams nebo e-mailu Outlooku, všechny provedené změny se projeví všude, kde je vložen nebo sdílen. Komponenty smyčky jsou průběžně aktualizovány a upravovány pro každého, s kým jsou sdíleny.

Když vytvoříte pracovní prostor, Loop dokonce vyhledá všechny relevantní dokumenty Office, na kterých jste pracovali, a zjednoduší tak přidání těch, které potřebujete k uspořádání projektu.

Microsoft nyní zpřístupnil Loop pro veřejné hodnocení, což organizacím a dokonce i jednotlivým uživatelům umožňuje používat beta verzi programu. Můžete k němu přistupovat prostřednictvím webu Microsoft pomocí účtu Microsoft nebo účtu Azure Active Directory.

Adobe spouští úpravy obrázků a videa založené na umělé inteligenci

Pokud hledáte kreativní nástroj založený na umělé inteligenci pro vytváření a úpravu obrázků a videí s jednoduchým textem, tento upgrade Adobe vám udělá radost.

  Uvolněte místo na Androidu odstraněním nežádoucích aplikací a duplicitních fotografií

Společnost Adobe představila Firefly, model generativních úprav založený na umělé inteligenci. Když se zařadíte na čekací listinu, získáte přístup k novému modelu umělé inteligence, který v současné době prochází beta testováním.

V blízké budoucnosti bude Firefly integrována s několika aplikacemi Adobe, včetně Adobe Express a Adobe Creative cloud.

Ve svém nejnovějším vývoji na blogu společnost Adobe uvedla, že Firefly je nový generativní editační software založený na umělé inteligenci, který byl zmocněn k vyjádření vašich kreativních nápadů s větší efektivitou bez omezení.

Pokračující konflikt mezi držiteli autorských práv a novými platformami pro vytváření obrázků je vyřešen, protože Adobe Firefly je vyškoleno k používání volně licencovaného obsahu ve veřejné doméně a vlastní bezplatnou mediální knihovnu s názvem Adobe Stock. Kontextová tvorba obrázků bude brzy součástí Firefly, což vám umožní rychle otestovat a vylepšit jakýkoli nápad.

  Jak se přihlásit k odběru průkazu z domova

Mezi jeho vynikající schopnosti patří schopnost generovat fotografie pomocí jednoduchých výzev, nahrazovat předměty, upravovat videa pomocí textových vstupů, modelovat 3D objekty a propagovat obsah na sociálních sítích.

Beta verze Firefly, která je aktuálně k dispozici, nabízí jediný model vytvořený pro vytváření obrázků a textových efektů z popisů. Brzy bude textová výzva schopna generovat obsah pro Adobe Express, Photoshop, Illustrator a Adobe Experience Manager pomocí modelu, který byl vytvořen s použitím miliard fotografií. Chcete-li jej používat, musíte prozatím navštívit web firefly.adobe.com.