Microsoft nahradí Cortanu s ChatGPT & Predibase vydělá 12,2 milionů dolarů

Ahoj všichni! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Microsoft nahradí Cortanu Copilotem ChatGPT na počítačích se systémem Windows

Microsoft oznámil, že Cortanu může nahradit Windows Copilot s pomocí AI pro vyšší produktivitu. Windows Copilot je pokročilejší než Cortana a díky možnostem ChatGPT dokáže spravovat složité úlohy na počítači se systémem Windows. Začátkem letošního podzimu Microsoft ukončí podporu pro aplikaci Cortana.

Windows Copilot poskytuje trvalý a přizpůsobený postranní panel, který uživatelům pomáhá provádět úkoly, přizpůsobovat nastavení a připojovat se napříč různými aplikacemi a okny.

Windows Copilot dokáže shrnout, přeformulovat a vysvětlit obsah aplikace. Jeho rozhraní vypadá jako dialogové okno Bing Chat, takže odpovídání na obecné otázky a vyhledávací dotazy je snadné.

  Jak připojit Disk Google k Slacku

Pokud chcete být na čekací listině a prozkoumat tyto funkce, navštivte odkaz GitHub.

Platforma ML s nízkým kódem Predibase vydražila dalších 12,2 milionů dolarů

Predibase je platforma umělé inteligence s nízkým kódem pro vytváření vlastních značek GPT. Pomáhá při automatizovaném vytváření modelů pro projekty umělé inteligence s podporou multimodálních dat, které lze rychle dodat pomocí deklarativní platformy, která efektivně skládá složitý kód.

Uživatelé mohou svá data používat k vytváření vlastních modelů ML nebo spouštět dotazy na již existující LLM, jako je Vicuna, OpenLlama nebo Dolly, bez rozsáhlého kódování.

Predibase nedávno získala finanční prostředky ve výši 12,2 milionu dolarů v čele s Felicisem. Toto financování je doplňkem k jejich počátečnímu 16,25 milionu USD financování série A z předchozího roku.

  12 aplikací, které si musí každý psí rodič stáhnout

Během období beta bylo na Predibase vycvičeno více než 250 modelů. Pro vývojáře jsou nyní k dispozici platformy ML s nízkým kódem a uživatelé nyní mohou vyvíjet a používat své vlastní jazykové modely, místo aby se spoléhali na API od společností jako OpenAI.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.