etechblog

Microsoft nahradí Cortanu s ChatGPT & Predibase vydělá 12,2 milionů dolarů

Ahoj všichni! 🙋Dnes pro vás máme následující aktualizace! 📣

Microsoft nahradí Cortanu Copilotem ChatGPT na počítačích se systémem Windows

Microsoft oznámil, že Cortanu může nahradit Windows Copilot s pomocí AI pro vyšší produktivitu. Windows Copilot je pokročilejší než Cortana a díky možnostem ChatGPT dokáže spravovat složité úlohy na počítači se systémem Windows. Začátkem letošního podzimu Microsoft ukončí podporu pro aplikaci Cortana.

Windows Copilot poskytuje trvalý a přizpůsobený postranní panel, který uživatelům pomáhá provádět úkoly, přizpůsobovat nastavení a připojovat se napříč různými aplikacemi a okny.

  Jak připojit Disk Google k Slacku

Windows Copilot dokáže shrnout, přeformulovat a vysvětlit obsah aplikace. Jeho rozhraní vypadá jako dialogové okno Bing Chat, takže odpovídání na obecné otázky a vyhledávací dotazy je snadné.

Pokud chcete být na čekací listině a prozkoumat tyto funkce, navštivte odkaz GitHub.

Platforma ML s nízkým kódem Predibase vydražila dalších 12,2 milionů dolarů

Predibase je platforma umělé inteligence s nízkým kódem pro vytváření vlastních značek GPT. Pomáhá při automatizovaném vytváření modelů pro projekty umělé inteligence s podporou multimodálních dat, které lze rychle dodat pomocí deklarativní platformy, která efektivně skládá složitý kód.

Uživatelé mohou svá data používat k vytváření vlastních modelů ML nebo spouštět dotazy na již existující LLM, jako je Vicuna, OpenLlama nebo Dolly, bez rozsáhlého kódování.

  12 aplikací, které si musí každý psí rodič stáhnout

Predibase nedávno získala finanční prostředky ve výši 12,2 milionu dolarů v čele s Felicisem. Toto financování je doplňkem k jejich počátečnímu 16,25 milionu USD financování série A z předchozího roku.

Během období beta bylo na Predibase vycvičeno více než 250 modelů. Pro vývojáře jsou nyní k dispozici platformy ML s nízkým kódem a uživatelé nyní mohou vyvíjet a používat své vlastní jazykové modely, místo aby se spoléhali na API od společností jako OpenAI.

Další aktualizace najdete v kategorii Nejnovější technologie.

x