Minecraft pro Chromebooky, GPT v LinkedIn a Microsoft Edge a GitHub OSPO

V tomto příspěvku se budeme zabývat následujícím:

  • Microsoft vydává Minecraft pro Chromebooky
  • OpenAI GPT přichází na LinkedIn, aby zefektivnil zveřejňování pracovních míst a optimalizaci vašeho profilu.
  • GitHub vydává plán Open-Source Program Office (OSPO).
  • Microsoft vydal webový prohlížeč Edge s AI Chatbotem.

Microsoft vydává Minecraft pro Chromebooky

Dobrou zprávou je, že Microsoft zavádí Minecraft do Chrome OS Google, pokud jste si jej někdy chtěli zahrát na Chromebooku.

Podle zprávy z Minecraftu Mojang Studios od Microsoftu právě zpřístupnilo Minecraft: Bedrock Edition časný přístup, který je nyní přístupný pro Chromebooky. Má multiplayer napříč zařízeními, přístup na Minecraft Marketplace a možnosti hraní Realms.

Budete muset zkontrolovat Obchod Google Play, abyste zjistili, zda je pro vás Minecraft dostupný, protože je v předběžném přístupu, což znamená, že v této počáteční fázi dostanou šanci koupit Minecraft pouze konkrétní zařízení Chromebook, která splňují minimální požadavky.

Pokud si již koupíte Minecraft pro Android, stojí 13,00 $ a balíček, který obsahuje verzi pro Android i Chromebook, stojí pro nové kupující 19,99 $.

Zde se dozvíte, zda je váš Chromebook součástí předběžného přístupu.

  Jak se připojit k serveru Minecraft na Windows 10

Následující předpoklady pro používání Minecraftu na Chromeboocích:

  • ChromeOS 111 (64bitový)
  • Celeron N4500, Intel i3-7130U, Mediatek MT8183, Qualcomm SC7180 nebo podobný procesor;
  • 4 GB RAM nebo více

Protože Microsoft shromažďuje testovací data od uživatelů s předběžným přístupem, ne všechny nejnovější funkce a doplňkový materiál jsou nyní v Minecraftu pro Chromebooky dostupné; budou však k dispozici v budoucnu.

Podle zprávy z Minecraftu bude kompletní verze hry pro Chromebooky zahrnovat aktualizaci, jakmile bude zpřístupněna více uživatelům Chromebooků, čímž se rozšíří počet zařízení, na kterých ji lze hrát.

OpenAI GPT přichází na LinkedIn, aby zefektivnil zveřejňování práce a optimalizaci profilu

15. března 2023 LinkedIn uvedl, že začlení generativní umělou inteligenci, která usnadní používání činností, jako je aktualizace profilů, psaní nabídek práce, vyplňování životopisů atd. Tento krok by uživatelům Linkedinu pomohl mnohem snadněji najít nové možnosti a pokročit ve své kariéře. .

Tato nová funkce umělé inteligence se objeví v sekcích „O“ a „Nadpis“ každého profilu, což uživatelům ušetří čas, kteří by jinak museli trávit spoustu času psaním o svých úspěších.

Pro prémiové členy LinkedIn bude tato funkce umělé inteligence automaticky vytvářet popisy práce pouze s použitím základních podrobností o pozici, jako je název pozice a jméno zaměstnavatele. Před odesláním nabídky práce budou mít uživatelé možnost ji vyhodnotit a upravit.

LinkedIn také oznámil, že se bude i nadále učit, vyvíjet a používat AI a další technologie a zároveň poskytovat více než 100 kurzů AI všem uživatelům zdarma až do 15. června 2023.

  Jak získat zpět svůj starý účet Minecraft

Podle Gizmodo LinkedIn testuje svůj nástroj AI se svými prémiovými předplatiteli a s některými z nejaktivnějších členů LinkedIn.“ LinkedIn také uvedl, že bude pokračovat ve vývoji tohoto nástroje a v nadcházejících měsících jej zpřístupní ostatním prémiovým uživatelům.

GitHub vydává kancelářský plán Open Source Program (OSPO).

GitHub zveřejnil svůj vlastní Guideless framework pro zřízení open-source programové kanceláře (OSPO).

GitHub-OSPO je pro společnosti, které chtějí vytvořit své první OSPO, a jeho úložiště obsahuje vše od předpisů upravujících licenční smlouvy přispěvatelů (CLA) až po pokyny k archivaci úložišť. Cílem je pomoci malým open-source projektům vyvinout se v něco významnějšího a udržet si pořádek.

Mnoho společností také volí open source své vlastní interní iniciativy na podporu průmyslové podpory a zapojení komunity. Přesto společnosti, které chtějí držet krok se svými licencováním, dodržováním předpisů, zabezpečením a závazky týkajícími se komponent s otevřeným zdrojovým kódem, okamžitě poznají závažné problémy, kterým čelí. Z tohoto důvodu se OSPO stává nezbytnou součástí moderní organizace.

Zatímco většina významných velkých korporací, jako je Microsoft a Spotify, má vyhrazené OSPO, nedávno došlo k nárůstu ve firmách všech velikostí, které je replikují. Téměř každá součást současného technologického zásobníku, od serverů a superpočítačů po cloud computing a databáze, spolupracuje se softwarem s otevřeným zdrojovým kódem.

V současné době má 30 % společností ze seznamu Fortune 100 zaveden OSPO, podle nejnovější studie Octoverse od GitHub. A tím, že GitHub zpřístupní své vlastní interní zásady a nástroje jako příklad pro ostatní, snaží se tento nárůst zájmu OSPO podpořit.

  Jaké funkce má Minecraft na Wii U Edition?

Microsoft vydal webový prohlížeč Edge s AI Chatbotem

Microsoft odhalil stabilní verzi svého webového prohlížeče Edge spolu s novým chatbotem Bing AI v postranním panelu souběžně s vydáním OpenAI GPT-4.

Původně byl představen na tiskové konferenci společnosti Microsoft o AI v únoru 2023 a byl zpočátku přístupný pouze prostřednictvím vývojářských verzí Edge; nyní se však stává dostupným prostřednictvím stabilních verzí Microsoft Edge na Windows i macOS.

Když kliknete na velké tlačítko Bing v levém horním rohu Edge, zobrazí se nový postranní panel s chatbotem poháněným umělou inteligencí. Možnost psaní vám umožňuje vybrat si z mnoha tónů pro generování textu pro blogové příspěvky, e-maily, seznamy s odrážkami a další. Pomocí možnosti psaní můžete vytvářet a shrnout články, porovnávat položky na webové stránce a klást otázky.

Tento nový postranní panel Bing v Edge nabízí pohled na potenciální směr, kterým může společnost Microsoft ubírat své funkce AI pro Windows, Office a další produkty. Nedávno Google odhalil svůj záměr integrovat AI podobnou ChatGPT do Gmailu a Dokumentů Google, což uživatelům Google Workspace umožní automaticky vytvářet e-maily, dokumenty a další věci.

Čtvrteční událost Microsoftu se pravděpodobně zaměří na to, jak bude jeho AI podobná ChatGPT fungovat v aplikacích Office, jako jsou Teams, Word a Outlook. Minulý měsíc Microsoft představil srovnatelné nové generativní prostředí Copilot AI, které využívá službu Azure OpenAI k autonomnímu generování prodejních dopisů v Microsoft Dynamics 365 a Viva Sales.

Další aktualizace najdete v naší kategorii Nejnovější technologie.