Minimalistický nástroj pro online psaní bez rozptylování

Každodenní používání PC vždy zahrnuje nějaký druh psaní. I když by většina z toho byly krátké, stručné úkoly, jako je zveřejňování příspěvků na sociálních sítích, psaní e-mailů nebo psaní blogového příspěvku, často se přistihnete, že píšete déle než obvykle. Existuje spousta aplikací, které splňují vaše požadavky na zpracování textu, ale většina z nich vytváří více rozptýlení než jednoduchost. Dnes vám představujeme aplikaci, která se o tuto nepříjemnost postará a příhodně se jí říká ZenPen. Je to bezplatná webová aplikace, která vám umožní napsat jakýkoli text, který chcete, v prostředí bez nepořádku.

ZenPen je tak barebone, jak jen aplikace může dostat. Vychloubá se velmi minimalistickým rozhraním s menším množstvím funkcí, které lze předvést, což znamená, že ve skutečnosti není co vylepšovat. Nedovolí vám ani otevírat dokumenty z místního disku, což z něj dělá v podstatě pouze nástroj pro psaní a kopírování vkládání textu na jiné místo. Ale na druhou stranu, cokoli napíšete, můžete snadno uložit do počítače.

Aplikace se od základu zaměřuje na jednoduchost. Není zde žádná složitá registrace, žádné potvrzovací e-maily k přijetí a vůbec žádná instalace. Vše, co musíte udělat, je jednoduše vymazat výchozí text z domovské stránky ZenPen a bingo, vše je připraveno psát.

I když je aplikace velmi jednoduchá ve svém designu a použití, stále nabízí standardní funkce pro úpravu a formátování textu. Když zvýrazníte textový úryvek, vedle zvýrazněného textu se objeví malý plovoucí pruh, který vám dává možnost vložit uvozovky, přidat hypertextové odkazy a/nebo nastavit text tučným písmem nebo kurzívou.

Zde je další rychlý pohled na to, co každá plovoucí ikona skutečně dělá s formátováním vašeho textu. K našemu zklamání se však zdá, že funkce Quote ZenPen nefungovala tak, jak bylo inzerováno během testování.

Další užitečnou funkcí ZenPen je možnost nastavit cílový počet slov. Ačkoli název mluví za vše, nastavení cílového počtu může pomoci při psaní stručných a krátkých esejů a chcete být automaticky upozorněni, když bylo dosaženo určitého počtu slov. Jeho fungování je docela jednoduché: když kliknete na možnost cílového slova zleva (více o tom později), dole se objeví nepatrné vyskakovací okno a vše, co potřebujete, je zadat cílový počet slov a začít psát.

Po dosažení nastaveného cílového počtu slov se vedle posuvníku prohlížeče zobrazí tenká zelená čára, která vás v reálném čase vyzve, zda jste stále pod limitem nebo ne.

Nyní jsou k dispozici také čtyři další možnosti, které dále rozšiřují funkčnost ZenPen. Podívejte se pozorně a všimnete si vybledlé lišty nalevo, která vám umožní dělat další skvělé věci. Například kliknutím na ikonu v horní části této svislé lišty přepnete režim celé obrazovky.

Druhá ikona na liště umožňuje invertovat barvy pracovního prostoru pro psaní. To je zvláště užitečné pro lidi, kteří vůbec nemají rádi psaní na bílá místa, protože inverze barev změní vše z bílé na černou a naopak. Třetí možností ve svislém pruhu je výše zmíněný cílový počet slov.

Poslední tlačítko vám umožní uložit vaši práci do vašeho PC. Aplikace umožňuje stažení textové verze jako markdown, HTML nebo prostý textový soubor.

Stručně řečeno, ZenPen je skvělá aplikace, která vám pomůže zůstat soustředěný, když píšete něco důležitého.

Navštivte ZenPen