Mohou Apple Watch monitorovat hladinu cukru v krvi?

Apple Watch se umístily na pomezí zdraví a technologií a přinesly svět informací na zápěstí těch, kdo je nosí. Dokáže ale sledovat hladinu cukru v krvi? Abychom to přerušili: ne, nemá takovou schopnost. Tím však příběh nekončí.

I když nemusí poskytovat údaje o glukóze, je zdatný ve sledování mnoha dalších zdravotních ukazatelů, které jsou životně důležité pro pohodu. Navíc, se sklonem Applu k inovacím, kdo může říci, co může nabídnout další iterace? Pojďme se ponořit do toho, co Apple Watch aktuálně nabízí, a zvážit pár zařízení, která se starají o sledování hladiny cukru v krvi.

Porozumění tomu, jak se měří hladina cukru v krvi

Hladina cukru v krvi, často nazývaná glukóza, je pro mnohé zásadní metrikou, zejména pro ty, kteří žijí s diabetem. Sledování může znamenat rozdíl mezi pocitem, že jste na vrcholu světa, nebo zasažením nepředvídaného propadu.

Hladiny cukru v krvi byly tradičně měřeny metodou, která je o něco praktickější – abych byl přesný – píchání do prstů. Tento proces zahrnuje odebrání malé kapky krve, obvykle z konečku prstu, a poté její analýzu pomocí glukometru. Výsledek nabízí snímek koncentrace glukózy ve vašem krevním řečišti v daném okamžiku.

  12 nejúžasnějších generátorů AI avatarů k použití v roce 2023

Zatímco Apple Watch vynikají v mnoha oblastech sledování zdraví, přímé měření glukózy v současnosti nepatří mezi jejich možnosti. Jeho absence v této oblasti však nesnižuje jeho hodnotu. Pojďme se podívat na to, co umí a jak se může v budoucnu vyvíjet.

Možnosti sledování zdraví Apple Watch

Apple Watch neustále zdokonalují své funkce a rozšiřují své možnosti v oblasti zdraví a kondice, čímž se staly více než jen zařízením, které ukazuje čas nebo kontroluje upozornění. Apple Watch Series 8 však postrádaly monitorování hladiny cukru v krvi a Apple Watch Series 9 dorazily bez jakéhokoli náznaku, že přicházejí.

Možná to ještě není glukometr pro vaše zápěstí, ale Apple Watch stále přináší nespočet dalších metrik, které vám mohou pomoci sledovat zdravotní stav.

Monitorování srdeční frekvence

Jedna z jeho výjimečných funkcí, Apple Watch nepřetržitě monitoruje vaši srdeční frekvenci po celý den a poskytuje přehled o odpočinku, chůzi, cvičení a obnově. Není to jen o číslech.

Pokud se vaše srdeční frekvence dostane nad nebo pod stanovenou hranici, hodinky vás mohou upozornit a pomohou vám odvrátit potenciální krizi. Přečtěte si, jak používat aplikaci pro měření srdeční frekvence na Apple Watch.

EKG a srdeční rytmy

Apple Watch, které byly představeny v pozdějších verzích, dokážou snímat elektrokardiogram (EKG) přímo z vašeho zápěstí, což nabízí pohled na váš srdeční rytmus a dokonce detekuje známky fibrilace síní – potenciálně závažné formy nepravidelného srdečního rytmu. Přečtěte si, jak pořídit EKG na Apple Watch.

Sledování spánku

S příchodem watchOS 7 Apple vstoupil do sledování spánku, nabízí pohled na vaše noční návyky a dokonce poskytuje doporučení, která vám pomohou zlepšit váš odpočinek.

  Jak přidat šipky, horní index a symboly do Dokumentů Google

Detekce pádu a nouzové SOS

Hodinky jsou zvláště užitečné pro starší osoby nebo osoby s určitými zdravotními potížemi. Dokážou zjistit, zda jste utrpěli tvrdý pád, a nabídnout vám, že zavoláte záchrannou službu. To je jen jedna z funkcí Apple Watch, která vám může zachránit život.

Sledování aktivity a kondice

Žádný seznam by nebyl úplný bez zmínky o základních fitness schopnostech Apple Watch. Od sledování denních pohybů, cvičení a vzorců stání až po nabízení řízených cvičení hraje klíčovou roli v udržení mnoha nositelů aktivních a vědomých si své fyzické aktivity.

I když současná iterace nemusí přímo monitorovat hladinu cukru v krvi, požadovaná funkce monitorování glukózy může být teprve na obzoru.

Zařízení, která mohou měřit krevní cukr

Zatímco Apple Watch zatím glukózu monitorovat neumí, existují i ​​jiná zařízení, která to umí.

Dexcom G6

Dexcom G6 nabízí měření glykémie v reálném čase, upozornění na vysoké a nízké hladiny a další pohodlí, protože je zcela bez použití prstů. Navíc se dá bez problémů integrovat s vaším smartphonem.

Freestyle Libre

Abbottův systém FreeStyle Libre eliminuje potřebu rutinního píchání do prstů. Malý senzor umístěný na zadní straně nadloktí může poskytovat hodnoty glukózy po dobu až 14 dnů a jeho skenování pomocí speciální čtečky nebo smartphonu odhaluje data v reálném čase.

Eversense

Tento implantabilní CGM od Senseonics nabízí jedinečný pohled na monitorování glukózy. Po vložení pod kůži poskytovatelem zdravotní péče může poskytovat údaje po dobu až 90 dnů a poskytovat vibrace, které vás upozorní na vysokou nebo nízkou hladinu glukózy, i když spíte.

Medtronic Guardian Connect

Toto je další systém CGM, který poskytuje prediktivní výstrahy, které vám umožňují podniknout kroky předtím, než hladiny glukózy dosáhnou vysokých nebo nízkých prahových hodnot.

  Příručka vývojáře k ověřování SAML [3 Online Tools]

Jedna kapka

One Drop spáruje diskrétní měřič s komplexní mobilní aplikací. Toto nastavení nabízí přehledy, předpovědi a rady založené na údajích o glykémii a integruje další zdravotní metriky, což poskytuje holistický pohled na vaše zdraví.

Nemaura SugarBEAT

Na rozdíl od jiných CGM, které vyžadují k zavedení jehlu, je SugarBEAT neinvazivní náplast, která se přilepí na kůži.

Budoucnost Apple Watch

Není žádným tajemstvím, že wellness je základní součástí obchodního modelu společnosti Apple. A podle toho Bloomberg, Apple nedávno udělal velký pokrok v neinvazivním sledování glukózy u svých hodinek. Stále však neexistují žádné spolehlivé informace, které by naznačovaly, že údajná funkce sledování hladiny glukózy v krvi přijde na Apple Watch Series 10.

Jak by neinvazivní sledování hladiny glukózy mohlo fungovat na Apple Watch?

Nejviditelnějším technologickým řešením by byly optické senzory, které se používají k měření věcí, jako je srdeční frekvence. Nebo může Apple překvapit svět zcela novým přístupem. Například kromě optických senzorů nebo laserů může Apple pravděpodobně používat také algoritmy strojového učení.

V každém případě se pravděpodobně zaměří na neinvazivní metodu v souladu s jejich uživatelsky přívětivým étosem. Přesto existuje několik výzev. Například získání přesných hodnot krevního cukru bez odebrání malého vzorku krve se ukázalo jako obtížné. Přesnost není jen důležitá; je pro Apple životně důležitá.

Masivní dopad na uživatele

Pokud to Apple připne, není to jen výhra pro diabetiky. Každý, kdo má zájem porozumět svému zdraví do hloubky, bude mít prospěch. Statistiky v reálném čase vám pomohou činit okamžitá zdravotní rozhodnutí.

Monitorování glukózy na Apple Watch

V neustále se vyvíjejícím světě technologií jsou Apple Watch příkladem toho, jak inovace mohou skutečně zlepšit životy. I když možná ještě nemáte monitorování glukózy na Apple Watch Series 8 nebo 9, společnost dělá pokroky.

Mezitím, ať už sledujete svou srdeční frekvenci, usilujete o nepolapitelný úplný noční spánek nebo jen čekáte na další velkou věc v oblasti nositelných technologií, jedna věc je jistá: Apple Watch Series 9 jsou přední chytré hodinky zaměřené na wellness.