etechblog

MonsterCloud pomáhá s odstraněním ransomwaru pro vymáhání práva

Je to děsivý svět tam venku. Nemůžete zapnout zprávy, aniž byste v těchto dnech viděli nepokoje a zločin.

Naštěstí máme policii, která nás drží v bezpečí. Ať už jde o policii, šerify, vojáky nebo FBI v USA, víme, že když jsou spáchány zločiny, můžeme tyto orgány činné v trestním řízení požádat o pomoc.

Co se však stane, když se samotné orgány činné v trestním řízení stanou obětí trestného činu? Koho volají o pomoc? Když se orgány činné v trestním řízení stanou obětí kyberzločinu, zejména ransomwaru, mohou zavolat MonsterCloud.

MonsterCloud prověřuje případy ransomwaru z celé země pro účely vymáhání práva a pomohl policii a oddělením šerifů, když se stanou obětí tohoto zákeřného a oslabujícího kybernetického zločinu. Zde probereme, co se stane, když je orgán činný v trestním řízení zasažen ransomwarovým útokem, a projdeme si několik příkladů oddělení, kterým MonsterCloud pomohl.

Co je ransomwarový útok?

Ransomware je obzvláště zničující typ kybernetické kriminality, kdy hackeři získávají kontrolu nad počítačem nebo sítí a drží soubory za účelem výkupného. Když se stanete obětí ransomwarového útoku, nebudete mít přístup k žádným souborům a obdržíte výkupné požadující platbu za odemčení vašich souborů.

  Jak hlasový chat ve hrách Nintendo Switch

To může ochromit podnikání a vést k výpadkům, ztrátě souborů a v nejhorších případech i ztrátě kontroly nad citlivými informacemi. To je důvod, proč je v těchto situacích tak důležité zavolat profesionální společnost na odstranění ransomwaru. Dostat to ze svého systému placení výkupného sami se pro většinu podniků nedoporučuje.

MonsterCloud každoročně přezkoumává tisíce ransomwarových útoků, které ilustrují několik problémů se snahou vypořádat se s ransomwarovým útokem vlastními silami. Ransomware viry obecně zahrnují velmi sofistikovaný kód, který přesahuje i většinu interních IT oddělení. Pokud zaplatíte hackerům výkupné sami, neexistuje žádná záruka, že skutečně uvolní kontrolu nad vašimi systémy, a i když ano, mohou kdykoli znovu zaútočit.

Na koho se útočníci ransomwaru nejvíce zaměřují

Ransomwaroví hackeři napadnou téměř jakoukoli počítačovou síť, ale vědí, že skutečné peníze jsou v útocích na velké subjekty. Rychlé vyhledávání nedávných ransomwarových útoků na Googlu vám poskytne představu o typech institucí, na které se nejvíce zaměřují. Ty s hlubokými kapsami, více vstupními body a spoustou citlivých dat, která je třeba ztratit stanovte si „nejlepší“ cíle.

To je důvod, proč uvidíte obří korporace, města a místní samosprávyškoly, nemocnicea orgány činné v trestním řízení jako nejčastější cíle. Tyto organizace mohou hodně ztratit a možná jsou z mnoha důvodů motivovány k tomu, aby útok utajily, což je zvyšuje pravděpodobnost, že se pokusí rychle a tiše zaplatit výkupné a půjdou dál.

Proč se útočníci ransomwaru zaměřují na vymáhání práva

V posledních 20 až 30 letech tolik orgánů činných v trestním řízení po celé zemi vyvinulo společné úsilí o přechod na digitální vysílání. Mnoho oddělení podniklo obrovské kampaně k digitalizaci jejich papírové složky, zprávy, formuláře a další, aby policisté mohli dělat svou práci rychleji a efektivněji.

  Jak sdílet fotografie a videa z vašeho iPhone

Přechod od pera a papíru k digitalizaci byl pro orgány činné v trestním řízení skvělý. Ušetřil peníze a umožnil důstojníkům být v terénu obratnější a efektivnější. Umožňuje také sdílení informací v reálném čase, což pomáhá policistům dělat jejich práci lépe.

Hlavním problémem, který však vytvořil, je to, že neuvěřitelně cenná a citlivá data, která orgány činné v trestním řízení používají a vytvářejí, jsou nyní online. To znamená, že gangy zločinců, kteří nikdy nebyli tak hloupí, aby vešli na policejní stanici a pokusili se držet jejich kartotéky pro výkupné, se nyní mohou pokusit o kybernetický ekvivalent.

Jak MonsterCloud spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení

Když se podíváte na desítky pozitivní recenze MonsterCloud online, uvidíte, že spolupracují s podniky a organizacemi všech tvarů a velikostí. To zahrnuje společnosti Fortune 500 přes malé podniky až po obce.

Mnohé z institucí jsou pochopitelně nervózní z toho, že mají v recenzi uvést jméno své společnosti nebo města, protože mají investory, akcionáře a dotčené občany k zamyšlení. Jednou skupinou, která obvykle nemá problém s uvedením svého jména do recenzí MonsterCloud, jsou orgány činné v trestním řízení.

MonsterCloud již dlouho spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, často za zvýhodněnou cenu nebo zdarma. Tato mise na podporu vymáhání práva v životně důležité a dobré práci, kterou odvádějí, pochází z vlastního působení generálního ředitele MonsterCloud Zohara Pinhasiho v izraelské armádě, jeho práce jako experta na kybernetickou bezpečnost a jeho dlouhodobých partnerství s orgány činnými v trestním řízení po celém světě v boji proti kyberterorismu.

  Jak se připojit k testovací schůzce zoomu

Na webu MonsterCloud můžete zobrazit posudky od různých policejních a šerifských oddělení, kterým společnost v průběhu let pomohla zbavit se ransomwaru a obnovit jejich soubory rychle a bez incidentů.

Závěr

MonsterCloud kontroluje, opravuje a pomáhá předcházet budoucím ransomwarovým útokům pro orgány činné v trestním řízení po celé zemi. Dělají to rychle, dělají to naplno a dělají to z pocitu povinnosti pomáhat těm, kteří nás chrání.

I když každý z případů vymáhání práva může být jedinečný, společným tématem je, že když se orgány činné v trestním řízení stanou obětí ransomwarového útoku, je to velký problém. Může to ohrozit důstojníky v terénu a může to vést k tomu, že padouši nebudou zavrženi za své zločiny.

Když se orgány činné v trestním řízení obrátí na MonsterCloud, kvalifikovaní odborníci na kybernetickou bezpečnost ve společnosti vyrazí do akce. Zajišťují, aby tato oddělení obnovila všechna jejich důležitá data, a dělají to rychle. Vědí, že každá minuta výpadku oddělení znamená větší nebezpečí pro celou komunitu, které slouží.

x