Moodies pro iPhone analyzuje náladu a emoce z vašeho hlasu

Všichni víme, jak malou roli hrají skutečná „slova“ při vokální komunikaci s ostatními lidmi. Mnohem více záleží na neverbálních podnětech zapouzdřených řečí těla a přesným tónem vašeho hlasu! To je však to, co známe jako lidé, protože tato funkce je součástí v podstatě každého z nás. Co kdyby počítače dokázaly analyzovat naši náladu podle našeho hlasu?

‚Moodies‘ je nová aplikace pro iOS, kterou vyvinula společnost Beyond Verbal, která se zaměřuje na vývoj softwaru pro analýzu emocí na základě nezpracovaného hlasového vstupu, a to za méně než 20 sekund! Moodies závisí na vlastním patentovaném cloudovém analyzátoru emocí Beyond Verbal, aby provedl veškerou tvrdou práci; samotná aplikace funguje jako určitý druh kanálu.

  5 nejlepších nástrojů a softwaru pro monitorování úložiště

Abych aplikaci řádně otestoval, nechal jsem ji analyzovat dva různé monology ze dvou různých filmů.

První je, když se Tom Cruise zhroutí a začne zlostně křičet v opilosti poté, co si uvědomil, že nemůže vyhrát soudní spor v ‚Pár dobrých mužů‘. Moodies zjistil, že jeho postava měla pocity dominance a nadřazenosti, neměla ráda ostatní a byla vysoce soudná.

V druhém případě jsem to nechal poslouchat monolog Morgana Freemana na konci ‚The Shawshank Redemption‘, ve kterém pojednává o tom, jak hlavní hrdina uteče z věznice Shawshank a chytí do pasti jejího zkorumpovaného dozorce. Moodie řekl, že Freemanova postava je osamělá, cítí se bezmocná a má výčitky svědomí.

  Jak připojit externí pevné disky v Linuxu

Moodies přichází se dvěma různými režimy. Jednorázovou možnost „Rychlá analýza“ lze vyvolat klepnutím na červené tlačítko „Poslouchat“ a poté je zde „Nepřetržitá analýza“ pro průběžné hodnocení nálady osoby, když mluví. Moodies vám ukáže samozřejmou „Primární náladu“ vedle „Sekundární nálady“ pro méně vyjádřenou, ale stále detekovanou náladu. Všechny zaznamenané nálady jsou uloženy v trezoru, takže můžete vidět svou historii pomocí aplikace. Své výsledky Moodies můžete sdílet na Facebooku, Twitteru a e-mailem.

I když to nebylo 100% přesné (Cruiseova postava se v dané situaci cítila méněcenná, nikoli nadřazená), správně detekovala náladu Freemanovy postavy. Freemanova postava sama říká, že věznice Shawshank se bez hlavní postavy cítila prázdná, tj. cítil se osamělý.

  Jak číst Hacker News na ploše Linuxu

Pro Beyond Verbal je Moodies důkazem konceptu, který potenciálním klientům ukazuje, jak dobře si vedou s analýzou emocí. Pro nás ostatní je to zábavná, ale ne zcela užitečná bezplatná aplikace na hraní.

Nezapomeňte nám dát vědět, co si myslíte o Moodies tím, že zanecháte komentář v sekci komentářů níže.

Nainstalujte Moodies z App Store