Multitasking nabízí použití několika běžných aplikací pro Android v okně

Multitasking je jednou z nejlepších funkcí systému Android. Ať už přecházíte z jedné aplikace do druhé, nebo rychle přistupujete k nastavení a přepínačům, musíte ocenit možnosti multitaskingu platformy. V případě, že nejste spokojeni s výchozí implementací, vždy si můžete stáhnout širokou škálu aplikací z Obchodu Play, aby byl proces ještě intuitivnější. Jednou z takových aplikací je Multitasking od OryonCorp, jednoduché, ale výkonné multitaskingové řešení, které odstraní stránku z desktopových operačních systémů. V zásadě vám umožňuje současně používat běžně používané aplikace, jako je Prohlížeč, Kalkulačka, Fotoaparát a Průzkumník souborů v samostatných plovoucích oknech. Podrobnosti následovat.

  Jak ovládat telefon Android bez Googlu

Namísto přepínání mezi aplikacemi na celou obrazovku vám multitasking umožňuje otevřít sadu základních aplikací v jejich vlastním systému Windows, což vám umožní libovolně je přemístit a používat jednu nebo více aplikací najednou. Samozřejmě, že množství aplikací, které lze otevřít a používat současně, se bude u každého uživatele lišit v závislosti na velikosti obrazovky jeho zařízení. Aplikace je samozřejmě vhodnější pro tablety, ale na chytrých telefonech běží v pohodě.

Po aktivaci začne multitasking běžet na pozadí, což vám umožní přetáhnout postranní panel z levého okraje obrazovky (lze změnit v nastavení aplikace). Postranní panel obsahuje různé aplikace, mimo jiné Kalkulačka, Kompas, Měna, Galerie, Mapa, Hudební přehrávač a další. Dobré je, že multitasking můžete otevřít přes jakoukoli jinou aplikaci.

  Skryjte všechny typy souborů na svém zařízení Android [No Root]

Jakmile je aplikace spuštěna, můžete ji přemístit, zavřít, změnit velikost, skrýt nebo maximalizovat okno na celou obrazovku. Změna velikosti se provádí jednoduchým stažením prstů pro přiblížení, zatímco pro změnu polohy stačí přetáhnout okno za horní lištu. Můžete také uložit velikost okna aplikace, aby se pokaždé otevřela přesně ve stejné velikosti.

Stejně jako ostatní aplikace pro Android tohoto druhu je i multitasking velmi přizpůsobitelný. Na obrazovce Nastavení je několik možností, od určení oblasti aktivace a polohy postranního panelu až po přepínání efektu animace.

Aplikace má také verzi Pro, která odstraňuje reklamy a nabízí více aplikací a funkcí. Níže naleznete odkazy z Obchodu Play na obě varianty.

  4 způsoby, jak mít využití dat na telefonu Android pod kontrolou

Nainstalujte si multitasking z Obchodu Play (Volný, uvolnit)

Nainstalujte si Multitasking Pro z Obchodu Play (Zaplaceno)