Můžete používat iMessage na Windows PC nebo Android Phone?

Chcete iMessage pro Android nebo Windows? Bohužel máš smůlu. Aplikace Zprávy od společnosti Apple funguje pouze na zařízeních Apple, jako jsou Mac, iPhone a iPad. Žádné aplikace třetích stran se nemohou připojit k iMessage. Některé dobré alternativy však mají podobnou funkci.

Apple také nenabízí Zprávy na webu. To je škoda – mohlo by to být součástí webové stránky iCloud jako jsou iCloud Drive, Poznámky a Najít můj iPhone.

Řešení, která nefungují (drž se dál od iPadianu)

Vyhledejte na webu „iMessage on PC“ nebo něco podobného a objevíte mnoho webů nabízejících několik špatných řešení pro provoz iMessage na počítači se systémem Windows. Zde je důvod, proč nefungují.

Některé webové stránky vám doporučují použít Vzdálená plocha Chrome nebo jiný nástroj pro vzdálenou plochu. Ano, pokud máte Mac, můžete tento Mac nechat spuštěný, přistupovat k němu vzdáleně z PC a používat aplikaci Zprávy (nebo jakoukoli jinou aplikaci pro Mac) přes připojení ke vzdálené ploše. Pokud se vám povaluje náhradní Mac, bude to fungovat – ale pravděpodobně ne. To je hloupé řešení téměř pro každého.

Stejné webové stránky doporučují, abyste si stáhli něco s názvem „iPadian“, což je „simulátor iOS a iPad“. Na první pohled to vypadá jako způsob, jak na ploše spustit operační systém iOS iPadu. Ale to je klamání. Není to emulátor – je to „simulátor“, který ve skutečnosti nemůže spouštět skutečné aplikace pro iOS. Nemůžete spouštět Zprávy ani žádné jiné aplikace. Můžete spouštět některé falešné aplikace navržené tak, aby vypadaly jako iPad. Za to si společnost za iPadianem účtuje peníze.

Drž se dál od iPadianu. Vůbec to nefunguje a jsou to vyhozené peníze. Bohužel neexistuje způsob, jak spustit iMessage na PC.

Jak používat iMessage na Androidu (s Macem)

Pokud vlastníte Mac a máte telefon s Androidem, zde je řešení, na které se můžete podívat. AirMessage slibuje „iMessage pro Android“ a přináší. Je to ale trochu komplikované a zahrnuje to konskripci Macu, který vlastníte, aby fungoval jako server.

Funguje to takto: Potřebujete Mac, kam nainstalujete server AirMessage. Tento Mac musí být neustále spuštěný a připojený k internetu. Poté si do telefonu Android nainstalujete aplikaci AirMessage. K iMessage můžete přistupovat prostřednictvím AirMessage na Androidu – váš Mac to zvládne; aplikace AirMessage s ním komunikuje. Jako zařízení, které je skutečně připojeno k iMessage, váš Mac pouze posílá zprávy tam a zpět.

Pro majitele Maců s telefony s Androidem by AirMessage mohla být lákavá. Ale budete chtít vždy zapnutý Mac se stabilním připojením k internetu. Je to utrpení.

Toto není ideální řešení – ale je to nejlepší, co můžete udělat. Většině lidí se to nevyplatí.

Jak posílat SMS z počítače pomocí telefonu Android

Pokud máte telefon se systémem Android a počítač se systémem Windows, můžete textové zprávy z počítače používat pomocí aplikace Váš telefon vestavěné do systému Windows 10. To je jeden z velkých lákadel aplikace Zprávy od společnosti Apple – pokud máte iPhone, můžete textové zprávy na svém Macu . Pokud máte telefon se systémem Android, můžete odesílat textové zprávy z počítače se systémem Windows 10.

S lidmi, kteří používají aplikaci Zprávy od společnosti Apple, můžete dokonce posílat zprávy ze svého počítače, pokud mají iPhone. Budete jen jedním z těch lidí se „zelenou bublinou“ a nebudete mít přístup k funkcím iMessage, jako jsou skupinové zprávy iMessage a efekty obrazovky.

Pokud nepoužíváte Windows 10, můžete k psaní textových zpráv z počítače použít jinou aplikaci, jako je PushBullet. Jedná se o web, takže funguje na zařízeních se systémem Windows 7, Chromeboocích, systémech Linux a dokonce i počítačích Mac.

Vyzkoušejte jiné aplikace pro textové zprávy

Zatímco iMessage nefunguje na Androidu nebo Windows PC, mnoho dalších aplikací pro zasílání textových zpráv ano. Můžete zkusit přimět své přátele používající iMessage, aby přešli na něco podobného WhatsApp, Facebook Messenger, Telegramnebo kteroukoli z mnoha dalších chatovacích aplikací.

To může být náročný úkol, pokud všichni ostatní používají iMessage – ale ve smíšené skupině přátel s některými uživateli iPhone a některými uživateli Androidu má smysl se dohodnout na řešení, které může používat každý.

A co FaceTime?

Neexistuje žádný způsob, jak používat FaceTime na počítači se systémem Windows nebo telefonu Android. To je škoda, protože Steve Jobs slíbil udělat z FaceTime „otevřený průmyslový standard“ již v roce 2010, kdy byl oznámen. Apple tak neučinil a od té doby o slibu nic neřekl.