Naučte se AI ZDARMA s těmito 9 kurzy a nastartujte svou kariéru👨‍💻

Umělá inteligence (AI) už není jen módní slovo; je to rostoucí trend, který přetváří náš svět.

Od hlasových asistentů na našich chytrých telefonech až po autonomní vozidla v ulicích, umělá inteligence je v našem každodenním životě stále více rozšířená. Ale co to vlastně AI je a jak funguje? Pojďme vědět!

Ve svém jádru AI vyvíjí počítačové systémy, které mohou provádět úkoly, které obvykle vyžadují lidskou inteligenci. Tyto úkoly zahrnují rozpoznávání řeči, rozhodování, řešení problémů a mnoho dalšího.

Umělá inteligence toho dosahuje pomocí složitých algoritmů a technik strojového učení. Strojové učení, podmnožina umělé inteligence, umožňuje počítačovým systémům analyzovat obrovské množství dat, identifikovat vzory a vytvářet předpovědi, aniž by byly explicitně naprogramovány. Je to jako učit počítač učit se z příkladů a postupem času zlepšovat jeho výkon.

S pokroky v AI mohou nyní počítače rozumět lidské řeči, rozpoznávat předměty a obrázky a dokonce simulovat konverzaci podobnou lidské. Tato rostoucí schopnost připravila cestu pro inovace a efektivitu v různých odvětvích, od zdravotnictví a financí až po dopravu a zábavu.

Jak AI postupuje, otevírá příležitosti pro jednotlivce, kteří chtějí vybudovat kariéru v této oblasti. Pochopení toho, jak umělá inteligence funguje, a získání potřebných dovedností je navíc zásadní pro udržení relevantní a konkurenceschopnosti na dnešním trhu práce.

Tento článek prozkoumá některé výjimečné kurzy, které nabízejí komplexní úvod do AI. To vám dá znalosti a dovednosti k nastartování vaší kariéry v této vzrušující a rychle se rozvíjející oblasti.

Aplikace umělé inteligence

Zde jsou některé z hlavních aplikací AI v dnešním světě:

Zdravotní péče a lékařská diagnostika🏥

Díky algoritmům strojového učení, které analyzují lékařská data, jako jsou záznamy a snímky pacientů, je včasná detekce onemocnění stále efektivnější. Na obzoru jsou také personalizované léčebné plány a vývoj léků, které zlepšují lékařské výsledky.

Detekce podvodů🔍

AI hraje zásadní roli při odhalování a prevenci podvodů. Algoritmy strojového učení dokážou analyzovat obrovské množství finančních dat k identifikaci podezřelých vzorců a chování, což finančním institucím pomáhá odhalovat podvodné aktivity a předcházet jim.

Virtuální asistenti🧑‍💻

Virtuální asistenti s umělou inteligencí, jako jsou Siri, Alexa a Google Assistant, se stali nepostradatelnými v našem každodenním životě. Umí všechno – nastavovat připomenutí, odpovídat na otázky, ovládat chytrá zařízení a dokonce s vámi konverzovat přirozeným jazykem.

Personalizovaná doporučení✅

Algoritmy umělé inteligence fungují v zákulisí na platformách, jako jsou streamovací služby, online nakupování a sociální média, aby vám poskytly doporučení na míru na základě vašich zálib a chování. Objevte nové filmy, produkty nebo obsah, který dokonale odpovídá vašim zájmům a preferencím.

Autonomní vozidla 🚘

Umělá inteligence pohání samořídící auta pomocí senzorů, kamer a chytrých algoritmů. Tato autonomní vozidla se mohou pohybovat po silnicích, detekovat překážky a činit rychlá rozhodnutí, aby byla zajištěna bezpečná cesta.

Prediktivní analytika📝

Algoritmy umělé inteligence mohou analyzovat velké soubory dat a identifikovat trendy a vzory, aby bylo možné předpovídat. To má aplikace ve financích, marketingu a prodeji a pomáhá podnikům činit informovaná rozhodnutí a optimalizovat jejich provoz.

Hraní a zábava🎮

Umělá inteligence se používá v herním průmyslu k vytváření realistických postav, vylepšení hry a poskytování inteligentních protivníků. Algoritmy umělé inteligence se mohou přizpůsobit chování hráčů, díky čemuž jsou hry náročnější a pohlcující.

Inteligentní domácí automatizace🏡

Inteligentní domácí systémy využívající umělou inteligenci dokážou automatizovat různé úkoly, jako je úprava teploty, ovládání osvětlení a správa zabezpečení domácnosti. Tyto systémy se učí uživatelské preference a přizpůsobují se jejich rutinám, poskytují pohodlí a energetickou účinnost.

Pracovní příležitosti a profesní růst ve věku umělé inteligence

Vysoká poptávka po profesionálech v oblasti AI je způsobena rychlým rozšiřováním aplikací AI napříč odvětvími. Společnosti aktivně hledají specialisty pro vývoj inovativních řešení a optimalizaci procesů.

Role, jako jsou inženýři AI, datoví vědci a specialisté na strojové učení, jsou velmi žádané a vyžadují odborné znalosti v oblastech, jako je zpracování přirozeného jazyka a počítačové vidění.

Techniky umělé inteligence jsou cenné napříč odvětvími, jako je zdravotnictví, finance, maloobchod a výroba. Vyvíjející se povaha umělé inteligence nabízí možnosti neustálého učení a růstu. Zůstat v obraze díky pokrokům a získávání nových dovedností prostřednictvím kurzů a praktických zkušeností zvyšuje kariérní vyhlídky.

Interdisciplinární povaha umělé inteligence podporuje spolupráci a vytváří stimulující pracovní prostředí. AI poskytuje dostatek příležitostí pro osobní a profesní růst.

Pojďme se tedy ponořit a zjistit, jak se můžete naučit AI zdarma a vydat se na přínosnou cestu inovací. Pojďme prozkoumat několik kurzů, které vám pomohou nastartovat vaši kariéru.

Generativní vzdělávací cesta AI od Google Cloud

Google Cloud nabízí komplexní katalog více než 700 vzdělávacích aktivit přizpůsobených vašim potřebám. Mezi různými dostupnými vzdělávacími cestami je Generativní cesta učení AI.

Tato vybraná kolekce se zaměřuje na generativní umělou inteligenci a pokrývá témata od velkých jazykových modelů až po nasazení řešení umělé inteligence v Google Cloud. Kurzy zahrnují Úvod do generativní umělé inteligence, velké jazykové modely, odpovědnou umělou inteligenci a generování obrázků.

Katalog nabízí různé formáty aktivit, jako jsou laboratoře, questy a multimodulové kurzy s videi, dokumenty a kvízy. Poskytuje dočasný přístup ke skutečným cloudovým zdrojům pro praktické učení.

Pokrok je odměňován odznaky, které umožňují přesné měření úspěchu. Po této cestě mohou studenti prozkoumat generativní umělou inteligenci, získat dovednosti a využít její potenciál pomocí Google Cloud.

Prvky AI

Zajímá vás, jaký vliv má AI na vaši práci a každodenní život? Chcete hlouběji porozumět tomu, co AI skutečně obnáší a jak se vyvíjí?

The Prvky AI je iniciativa MinnaLearn a Helsinské univerzity, jejímž cílem je demystifikovat umělou inteligenci a zpřístupnit ji širokému spektru jednotlivců. Tyto bezplatné online kurzy poskytují komplexní vzdělávací zkušenost, kombinující teorii a praktická cvičení. Nejsou potřeba žádné pokročilé matematické nebo programovací dovednosti, díky čemuž jsou přístupné každému, kdo se o AI zajímá.

Kurzy pokrývají témata jako Úvod do AI a nabízejí pohled na možnosti a omezení AI bez složitého technického jazyka. Budování umělé inteligence zkoumá algoritmy používané při vytváření umělé inteligence, doporučené pro ty, kteří mají základní dovednosti Pythonu.

Elements of AI umožnila více než 1 milionu studentů z více než 170 zemí, přičemž 40 % tvoří ženy, což překonalo průměr v informatice. Připojte se, získejte pevný základ umělé inteligence a procházejte se světem řízeným umělou inteligencí.

Úvod do AI od Udacity

Objevte dynamické pole umělé inteligence (AI) s „Úvod do umělé inteligence” kurz nabízený Udacity.

Tento kurz vedený odborníky z oboru poskytuje pevný základ v moderních konceptech umělé inteligence a jejich rozmanitých aplikacích. Pokrývá základy umělé inteligence, včetně statistiky, nejistoty, strojového učení a logiky, a zkoumá témata jako zpracování obrazu, robotika, zpracování přirozeného jazyka a další.

Je navržen pro středně pokročilé studenty, nabízí vlastní tempo a je doporučen pro ty, kteří znají teorii pravděpodobnosti. Části tohoto kurzu jsou součástí pokročilých programů umělé inteligence, což z něj činí cenný zdroj pro další studium. Získejte cenné poznatky o rozšiřujících se možnostech umělé inteligence a posouvejte hranice lidských schopností.

Naučte se základy umělé inteligence od Udemy

Naučte se základy umělé inteligence (AI) je komplexní kurz nabízený Udemy. Ponořte se do historie, vývoje a nedávného pokroku v AI a prozkoumejte různé typy AI a její aplikace jak nyní, tak v budoucnu.

Tento kurz nabízí vhled do vývoje umělé inteligence za posledních 70 let a jeho dopadu na průmyslová odvětví a společnost. Zdůrazňuje pozitivní aspekty umělé inteligence, jako je pokrok v medicíně a přístup ke znalostem, stejně jako potenciální výzvy, jako je nerovnost.

Navrženo pro laiky, nevyžaduje znalosti programování nebo algoritmů. Kurz kombinuje video přednášky, materiály ke čtení a dokumentární filmy ke zlepšení porozumění.

Ať už jste začátečník nebo si chcete rozšířit své znalosti, tento kurz je vhodný pro všechny. Zaregistrujte se proto zdarma a vydejte se na cestu, abyste pochopili a prozkoumali vzrušující svět AI.

Úvod do AI od SimpliLearn

Úvod do AI společnosti SimpliLearn Kurz poskytuje komplexní úvod do umělé inteligence, který zahrnuje základní koncepty, pracovní postupy a základy strojového učení a hlubokého učení.

Prostřednictvím praktických případů použití získáte praktické zkušenosti a pochopíte rozdíly mezi učením pod dohledem, bez dozoru a učením na posílení. Zapište se do tohoto bezplatného kurzu, kde se dozvíte o účelu a aplikacích umělé inteligence.

Prozkoumejte pracovní postupy hlubokého učení a strojového učení a získejte pevný základ v těchto technikách. Kurz pokrývá výuku pod dohledem, částečně pod dohledem a bez dozoru a poskytuje komplexní porozumění přístupům AI.

Ať už se věnujete kariéře inženýra umělé inteligence, nebo prostě začínáte svou cestu umělou inteligencí, tento kurz je ideálním výchozím bodem. Rozvíjejte základní dovednosti umělé inteligence, rozšiřte své znalosti o konceptech umělé inteligence a vydejte se na vzrušující vzdělávací dobrodružství s kurzem Úvod do umělé inteligence od SkillUp.

Úvod do umělé inteligence prostřednictvím skvělého učení

Ponořte se do světa umělé inteligence s tímto kurzem, který nabízí Skvělé učení. Tento bezplatný kurz poskytuje solidní základy umělé inteligence a pokrývá základní témata, jako jsou neuronové sítě, zpracování přirozeného jazyka (NLP) a počítačové vidění.

Tento komplexní kurz vedený Dr. Abhinandou Sarkarem zkoumá základy umělé inteligence (AI).

Porozumět neuronovým sítím a jejich propojení s biologickými neurony. Naučte se základy NLP s praktickými příklady, jako je analýza sentimentu a chatboti. Ponořte se do počítačového vidění a prostudujte si úkoly, jako je klasifikace obrázků, rozpoznávání obličejů a analýzy videa a provozu.

Tento kurz kombinuje teorii a praktické aplikace pod vedením zkušeného ředitele fakulty. Zapište se tedy, abyste získali cenné poznatky o AI a jejích doménách a získejte certifikát o absolvování kurzu, který předvede svůj úspěch.

AI pro každého od Coursera

Kurz „AI pro každého” nabízený deeplearning.ai na Coursera je navržen tak, aby poskytoval komplexní pochopení AI nejen pro inženýry, ale pro jednotlivce ze všech prostředí.

Tento kurz je zvláště cenný pro netechnické kolegy, kteří se chtějí naučit, jak může AI prospět jejich organizaci. V tomto kurzu prozkoumáte různé koncepty umělé inteligence, včetně neuronových sítí, strojového učení a hlubokého učení.

Získejte realistické pochopení schopností a omezení AI a naučte se identifikovat příležitosti pro implementaci AI ve vaší organizaci. Objevte proces vytváření projektů strojového učení a datové vědy a získejte pokyny pro práci s týmy AI a vývoj strategie AI.

Součástí jsou také diskuse o etických a společenských důsledcích umělé inteligence. Zatímco primárním cílem jsou netechnickí studenti, mohou z toho mít prospěch i inženýři. Absolvováním kurzu tedy získáte dovednosti v pracovních postupech strojového učení, terminologii AI, strategii a projektech datové vědy.

Úvod do AI od Intellipaat

Intellipaatův úvod do AI” kurz nabízí samostudium, které vám pomůže pochopit základy umělé inteligence, strojového učení a hlubokého učení.

Tento kurz vyvinutý odborníky z oboru poskytuje praktické projekty a jeho cílem je vybavit vás nezbytnými dovednostmi, abyste se stali certifikovaným odborníkem na AI.

Tento kurz slouží jako průvodce pro začátečníky umělou inteligencí (AI) a řeší problémy spojené s učením se této nové technologii. Pokrývá základy umělé inteligence, nastavení TensorFlow a zkoumá Deep Learning a neuronové sítě prostřednictvím praktických cvičení. Úkoly a kvízy posilují učení.

Registrací získáte dovednosti v oblasti AI, strojového učení, hlubokého učení, TensorFlow, neuronových sítí a optimalizačních algoritmů. Kromě toho kurz nabízí přibližně 3 hodiny učení vlastním tempem a poskytuje celoživotní přístup k materiálům kurzu. Zaregistrujte se nyní pro certifikaci AI.

Celý kurz AI od Edureky

Toto obsáhlé video na YouTube od Edureky na „Umělá inteligence” poskytuje důkladné pochopení konceptů umělé inteligence prostřednictvím praktických příkladů. Video má téměř 5 hodin a pokrývá různá témata související s AI, strojovým učením a hlubokým učením.

Video začíná úvodem a poté se ponoří do historie a poptávky po AI. Vysvětluje koncept umělé inteligence a zkoumá její aplikace. Jsou diskutovány různé typy AI spolu s programovacími jazyky běžně používanými v AI.

Toto obsáhlé video pokrývá různá témata umělé inteligence, strojového učení a hlubokého učení. Vysvětluje proces strojového učení a rozlišuje mezi učením pod dohledem, bez dozoru a posilováním. Zkoumá algoritmy, jako je lineární regrese, logistická regrese, rozhodovací stromy a další.

Video také představuje hluboké učení a pokrývá koncepty jako jednovrstvý perceptron, backpropagation a konvoluční neuronové sítě. Dotýká se zpracování přirozeného jazyka a poskytuje praktické ukázky.

Video končí zmínkou o Masters programu Machine Learning od Edureky. Celkově nabízí podrobné znalosti a praktické vhledy do AI, strojového učení a hlubokého učení.

Závěrečná slova

Pokud tedy chcete nastartovat svou kariéru ve vzrušující oblasti umělé inteligence (AI), je k dispozici řada bezplatných kurzů, které vám mohou poskytnout potřebné znalosti a dovednosti. Výše uvedené kurzy však nabízejí nejlepší komplexní pochopení konceptů, pracovních postupů a aplikací umělé inteligence a praktické zkušenosti s technikami strojového učení a hlubokého učení.

Ať už jste začátečník nebo zkušený profesionál, tyto kurzy uspokojí různé úrovně dovedností a poskytují cenné zdroje pro učení vlastním tempem.

Zapsáním se do těchto kurzů můžete získat konkurenční výhodu na trhu práce a otevřít dveře vzrušujícím kariérním příležitostem v oblasti AI. Nenechte si tedy ujít šanci naučit se AI zdarma a vydejte se na přínosnou cestu v tomto rychle rostoucím oboru. Začněte svou cestu učení AI ještě dnes!

Dále se podívejte na online kurzy, kde se dozvíte o umělé inteligenci (AI).