etechblog

Nebuďte obětí – Najděte skrytou kameru v hotelech, na toaletách atd

Nikdy nemůžeme udělat dost opatření, abychom byli v jakékoli situaci v bezpečí.

V dnešním světě je vždy potřeba být bdělý a všímavý, což může zvýšit povědomí a osobní bezpečnost. Bohužel došlo k mnoha incidentům, kdy byla skrytá kamera nalezena na toaletách a hotelech, a děje se to častěji než kdy jindy.

A tyto věci ovlivňují mnoha způsoby.

Porušuje soukromí

Dobrý hotel se vždy bude snažit chránit soukromí svých hostů, ať se děje cokoliv. Ve skutečnosti je to podle zákona povinné. Skrytá kamera uvnitř místnosti se zcela vymyká tomuto pravidlu a stává se neméně závažným zločinem.

Ovlivňuje osobní prostor

Není nic horšího než vstoupit do hotelového pokoje nebo na toaletu a nechat se špehovat. Na místech, jako jsou hotely a koupelny, je přirozené dostat se mimo ostrahu a nalezení kamery na ní má velký vliv na náš osobní prostor.

Skrytá kamera v hotelových pokojích nebo na místech, kde by pravděpodobně neměla v úmyslu natáčet videozáznam vašeho chování. Ať už je to cokoli, natáčet videa z vlastního života bez souhlasu se rovná vyhrožování.

V těchto scénářích si můžeme pomoci tím, že budeme ostražitější vůči svému okolí. Abych vám s tím pomohl, sestavil jsem tento seznam inteligentních produktů, které vám pomohou odhalit, zda se ve vaší blízkosti nenachází skrytá kamera.

  Jak přizpůsobit tabulku sdílení na vašem iPhonu nebo iPadu

Skaut

Ideální pro AirBNB, hotely a toalety, Skautský vyhledávač skryté kamery je jedno malé zařízení, které dokáže detekovat skrytou kameru ve vaší blízkosti. Bez ohledu na to, zda se jedná o CCTV nebo běžnou kameru, Scout ji snadno najde díky technologii napájené LED.

Použití je také přímočaré. Pokud chcete pomocí tohoto zařízení detekovat skrytou kameru, postupujte podle následujících kroků:

 • Postavte se čelem k předmětu, o kterém máte podezření, že jde o fotoaparát
 • Držte Scout před očima, abyste mohli vyvrcholit
 • Zapněte tlačítko LED na Scout
 • Zaostřete oči skrz otvor směrem k podezřelému předmětu
 • Pokud vidíte, že na vás svítí červené světlo, je to kamera

Krabice obsahuje všechny potřebné pokyny, takže si s tím nemusíte dělat starosti.

Fing

Stejně cool jako jméno, Fing je zajímavá aplikace, která dokáže vyhledávat blízké sítě a zařízení. Je k dispozici pro Android i IOS. Chcete-li najít blízkou skrytou kameru, můžete se rozhodnout pro kteroukoli z následujících dvou metod:

 • Vyhledejte v dostupné WiFi síti připojená zařízení
 • Najděte běžné názvy IP kamer během krátkého skenování

Obě tyto metody vám možná pomohou identifikovat skrytou kameru. Tato aplikace je zcela zdarma a samozřejmě vysoce přenosná. Nemusíte se bát nosit s sebou další zařízení.

Eilimy

Se schopností rychle detekovat různá zařízení kolem vás je Eilimy Detector Set další skvělou možností, kterou je třeba zvážit. Má široký rozsah detekce, což znamená, že i když jste daleko od skryté kamery, bude ji stále schopen identifikovat.

  Jak přimět váš iPhone křičet, když jej zapojíte

I když je stále přenosný, přichází se sadou nezbytných věcí, jako je baterie, USB kabel, napájecí adaptér, antény a detektory s plným dosahem. Toto zařízení můžete použít v hotelu, autě, toaletě nebo kdekoli jinde. Funguje, pokud máte baterie nepoškozené.

Aplikace Detektor skryté kamery

Jak název napovídá, Detektor skryté kamery je šikovná aplikace. Má řadu zajímavých funkcí, jako je:

 • Detekce skryté čočky fotoaparátu
 • Schopnost najít skryté kamery přes WiFi, Bluetooth a místní síť
 • Skenuje okolní zařízení
 • Funguje kdekoli

Přestože tato aplikace odvádí skvělou práci, je k dispozici pouze pro iOS. To znamená, že pokud jste uživatelem Androidu, nebudete moci tuto aplikaci používat. V takovém případě se můžete rozhodnout pro výše uvedenou aplikaci Fing nebo počkat, až bude tato aplikace dostupná pro Android.

Anti Spy Detektor skryté kamery

Toto zařízení je nákladově efektivní a stejně tak efektivní, pokud jde o poskytování toho, co je požadováno. Díky širokému rozsahu pohybu dokáže odhalit nelegální špionážní zařízení, bez ohledu na to, zda se jedná o fotoaparát, Bluetooth, audio rekordér nebo odposlechy.

Nejen to, ale Anti Spy Detektor skryté kamery dokáže také rychle zjistit, zda je váš vůz vybaven magnetickým odposlechem nebo skrytou kamerou. Díky tomu budete v bezpečí, ať jste kdekoli. S velikostí 117*56*20 mm bych řekl, že toto zařízení je docela malé, díky čemuž je také vysoce přenosné.

  4 nejlepší linuxové distribuce k instalaci na Google Chromebook

Špionážní detektor skryté kamery

Špionážní detektor skryté kamery je aplikace pro iOS, kterou lze detekovat ručně nebo prostřednictvím automatického režimu. Můžete také skenovat okolní elektronická zařízení, abyste zjistili, zda se v přestrojení nejedná o něco podezřelého.

Kromě toho může také detekovat špionážní zařízení prostřednictvím funkce Bluetooth a EMF skeneru. Docela cool na aplikaci!

Stažení této aplikace stojí 3,99 GBP, ale za tu cenu to stojí. Ve skutečnosti věřím, že budete mít pocit, že cena je mnohem nižší, než by si zasloužila být.

Závěr

I když nedokážeme ovládat mysl za těmito notoricky známými činy, můžeme si pomoci tím, že budeme v těchto situacích bdělí a zdraví. Zde je několik akcí, které můžete udělat, pokud najdete skrytou kameru:

 • Odpojte kabel kamery (pokud existuje)
 • Pokud v případě, že není nikde zastrčený, nezapomeňte ho přikrýt něčím jako přikrývkou
 • Zkuste si situaci zaznamenat pro důkaz
 • Nezapomeňte informovat úřady a poskytněte jim jako důkaz fotografie/videa, která jste pořídili
 • Pokud se vedení zdá podezřelé, okamžitě místo opusťte

Provedením výše uvedených akcí budete v této věci přinejmenším o krok napřed.

V poslední době se objevilo mnoho případů, kdy lidé ve svých hotelových pokojích našli skryté kamery, které také mířily přímo na postel. Doufám, že výše uvedené vám pomůže být ostražitější a tyto situace řešit.

x