etechblog

Nejlepší flash disky roku 2023

USB flash disky jsou nejlepší volbou pro přenášení vašich základních digitálních souborů na cesty. Malá, kompaktní zařízení pojmou spoustu dat, nabízejí neuvěřitelnou rychlost čtení a zápisu a přicházejí s působivými bezpečnostními funkcemi.

Kingston

Pro některé z nejrychlejších rychlostí čtení a zápisu za dostupnou cenu zvažte Kingston DataTraveler Max. Díky standardu USB 3.2 Gen 2 se může pochlubit špičkovou rychlostí čtení a zápisu až 900 MB/s, respektive 1 000 MB/s. Je to jeden z nejrychlejších USB flash disků a je k dispozici s kapacitami 256 GB, 512 GB nebo neuvěřitelných 1 TB.

Konektor USB-C podporuje moderní notebooky a stolní počítače, stejně jako řadu iPhone 15 a většinu smartphonů Android s USB OTG. Má také praktickou posuvnou krytku pro rychlé připojení jednou rukou, stavovou kontrolku LED a praktické poutko na klíčenku, díky kterému budete mít své nezbytnosti pohromadě v kapse.

Kingston DataTraveler Max

Celkově nejlepší

S některými vynikajícími rychlostmi čtení a zápisu a odchylkami v kapacitě až po masivní 1 TB je Kingston DataTraveler jednou z nejlepších voleb, které můžete udělat, pokud jde o USB flash disk.

Klady

 • Bleskově rychlé
 • Velké kapacity
 • Dobrá cena za kapacitu

PNY

Pokud hledáte cenově dostupný a spolehlivý flash disk pro každodenní úkoly, nebude o moc levnější než PNY Turbo Attache 3. Je to USB-A disk a je dostatečně rychlý pro běžné použití, i když zápis rychlosti jsou nekonzistentní, což může některé odradit. Za tu cenu je to však více než schopné.

Konstrukce je pevná a vydrží i pády. Je také lehký, malý a má poutko pro připevnění ke klíčence. Kromě toho je vybaven posuvným pouzdrem namísto uzávěru, který lze snadno nesprávně umístit.

Je k dispozici v kapacitách od 32 GB až po 512 GB, přičemž můžete ušetřit ještě více hromadným nákupem s balíčky po dvou, třech, pěti a deseti.

PNY Turbo Attache 3

Nejlepší rozpočet

$ 8 $ 11 Ušetřete
3 $

PNY Turbo Attache 3 je cenově dostupný a spolehlivý USB-A flash disk. Je k dispozici s různými úložnými kapacitami až do 512 GB a můžete si jej také zakoupit hromadně v balení po deseti, pokud jej potřebujete koupit pro rodinu nebo svůj tým v práci. Je to dostačující pro obecné úkoly a může vám ušetřit spoustu peněz.

Klady

 • Perfektní pro každodenní použití
 • Levný
 • Různé úložné kapacity

Nevýhody

 • Nekonzistentní rychlost zápisu

Sandisk

SanDisk iXpand Flash Drive Luxe je vynikající volbou pro uživatele Apple. Je vybaven konektorem USB-C a Lightning, takže bude fungovat s jakýmkoli iPhonem nebo MacBookem a umožňuje bezproblémový přenos mezi všemi vašimi zařízeními Apple, stejně jako jakýmkoliv stolním počítačem nebo telefonem Android, který máte. Ten však bude vyžadovat adaptér USB OTG.

  Jak nabootovat někoho offline na PS4

Je velmi malý a elegantní a je k dispozici v kapacitách 64, 128 a 256 GB. Rychlosti čtení a zápisu nejsou inzerovány, ale disk funguje dobře a přenosy jsou rychlé. Získáte také výhodu automatického zálohování fotografií na iCloudu prostřednictvím aplikace SanDisk a své soubory můžete chránit heslem na všech svých zařízeních.

Flash disk SanDisk iXpand Luxe

Nejlepší pro Mac

$ 36 $ 45 Ušetřete
9 $

iExpand Flash Drive Luxe je ideální pro MacBooky a další produkty Apple. S konektory USB-C i Lightning funguje na jakémkoli zařízení Apple a nabízí rychlé přenosy, přičemž získáte také automatické zálohování na iCloud a dobré bezpečnostní funkce.

Klady

 • Lightning a USB-C konektor
 • Rychlé přenosové rychlosti
 • Ochrana souborů heslem

SanDisk

SanDisk Extreme Pro je odolný pevný flash disk USB 3.2, který je vynikající volbou pro cestovatele. Může to být trochu drahé, ale pokud potřebujete rychlé přenosy velkých souborů, jako jsou 4K videa a tisíce cestovních fotografií, a navíc pevnou konstrukci ideální pro náročné cestování, je to ta nejlepší volba.

Je k dispozici s úložnými kapacitami 128, 256 a 512 GB; pokud potřebujete ještě více, je zde také 1TB varianta. Typ konektoru je USB-A a díky šifrovacímu softwaru SanDisk SecureAccess a softwaru pro obnovu dat RescuePRO Deluxe jsou vaše soubory v bezpečí a v dobrých rukou.

SanDisk Extreme Pro USB 3.2

Nejlepší USB 3.2 Flash disk

Díky robustnímu hliníkovému krytu dokáže SanDisk Extreme Pro USB 3.2 přežít zdlouhavé výlety a trochu hrubé zacházení. Je to ideální volba pro cestovatele, kteří potřebují vysokou rychlost, a zároveň nabízí dobré bezpečnostní funkce a široký výběr možností velikosti úložiště.

Klady

 • Odolné hliníkové kovové pouzdro
 • Rychlosti čtení až 420 MB/s a zápisu 380 MB/s
 • Součástí je dobrý bezpečnostní software
 • Jednoduché a rychlé převody

Nevýhody

 • Dražší než někteří konkurenti

Kingston

Klávesnice Kingston IronKey Keypad 200 se může zdát drahá, ale vyplatí se do ní investovat, pokud si ceníte zabezpečení před čímkoli jiným. Tato pevnost flash disku má dlouhou cestu k zajištění toho, aby vaše data zůstala ve správných rukou.

KP200 splňuje požadavky vojenské certifikace FIPS 140-3 Level 3 a čeká na oficiální certifikaci. Může se také pochlubit 256bitovým hardwarovým šifrováním XTS-AES, díky čemuž je tak neprostupný flash disk, jaký můžete najít. Navíc si můžete nastavit jak administrátorské, tak uživatelské PIN a bez něj nikdo nezíská přístup.

Pokud tyto funkce nestačí k tomu, abyste se cítili bezpečně, vnitřní obvody jsou také zesíleny, aby se zabránilo přístupu, a alfanumerická klávesnice je potažena ochrannou vrstvou, která zabraňuje analýze otisků prstů.

Kingston Ironkey Keypad 200

  Oprava IRQL ovladače není menší nebo stejný Rtwlane Sys Error

Nejlepší pro bezpečnost

Díky pokročilým funkcím zabezpečení pro ochranu citlivých souborů je Kingston IronKey Keypad 200 nejlepší volbou pro bezpečný flash disk. Je vybaven alfanumerickou klávesnicí pro dodatečné opevnění a bez PINu nezískáte přístup. Je také vysoce odolný a vodě a prachu odolný.

Klady

 • K dispozici jsou malé velikosti úložiště
 • Data na disku se vymažou po deseti neúspěšných pokusech o zadání PIN
 • Ochrana proti prachu a vodě IP57
 • Lze použít na jakémkoli operačním systému
 • Možnosti USB-A a USB-C

FAQ

Otázka: Mám si koupit USB 2.0 flash disk nebo USB 3.0 (nebo vyšší) flash disk?

Měli byste zkontrolovat standard USB vašich zařízení. Pokud si chcete koupit flash disk USB 3.0 nebo vyšší, měli byste se ujistit, že vaše zařízení má správný port, abyste z nabízených rychlostí získali to nejlepší. Nemá smysl kupovat flash disk USB 3.0 pro použití v portu 2.0. Jsou zpětně kompatibilní, takže 3.0 bude fungovat na portu 2.0, ale bude fungovat rychlostí 2,0.

S přenosovými rychlostmi dostatečnými pro základní úkoly, jako je přenos dokumentů a fotografií, je USB 2.0 cenově dostupnější volbou. Jedná se o starší standard USB, který dokáže přesouvat dokumenty rychlostí až 480 Mb/s.

S rychlostí až 5 Gb/s má USB 3.0 mnohem vyšší přenosové rychlosti. Pokud často přenášíte velmi velké soubory nebo používáte zařízení, jako jsou špičkové smartphony nebo digitální zrcadlovky, USB 3.0 je nejlepší volbou. USB 3.1 a 3.2 poskytují ještě vyšší rychlosti, ale jsou obecně dražší.

Otázka: Co je USB 3.2?

USB 3.2 je druhou hlavní aktualizací USB 3.0. Nicméně skupina, která dohlíží na standardy USB, USB-IF, neustále přejmenovává různé generace.

To, co bylo kdysi USB 3.0, je nyní USB 3.2 Gen 1 nebo někdy USB 5 Gbps. Tento standard může mít konektor typu A, C nebo micro USB.

USB 3.1 nyní přechází na USB 3.2 Gen 2×1, nebo někdy USB 10Gbps, které může mít také konektor typu A, C nebo micro USB.

Nyní je k dispozici USB 3.2 Gen 2×2, jinak známé jako USB 20 Gbps. Jedná se o nejrychlejší standard USB a používá pouze konektor USB-C.

  11 nejlepších zařízení pro monitorování kvality vzduchu pro čerstvější plíce

Tyto názvy se často používají zaměnitelně a můžete také slyšet názvy jako SuperSpeed ​​a SuperSpeed+. Pokud jste zmateni všemi různými názvy, zkontrolujte specifikace vašeho zařízení a přenosové rychlosti, které jsou schopny, a ujistěte se, že odpovídá přenosovým rychlostem inzerovaným na flash disku, který zvažujete.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi flash diskem a USB flash diskem?

Všechny USB klíče jsou flash disky. Ne všechny flash disky jsou však USB. SD karty a CF karty jsou také flash disky, ale nemají USB konektor. Ale flash disk a USB flash disk se často používají zaměnitelně k popisu USB flash disku.

Otázka: Jak dlouho vydrží data na flash disku?

Životnost vašich dat zajistí několik faktorů. První je typ použité flash paměti. Paměť SLC nabízí maximální životnost a používá se ve špičkových aplikacích. MLC je standardní typ paměti, který se nachází ve většině kvalitních USB klíčenek. TLC poskytuje nejnižší životnost a je často součástí levných USB flash disků.

Data mohou zůstat zachována více než deset let s vysoce kvalitním USB klíčem a při dodržení ideálních podmínek. Tyto podmínky zahrnují udržování klíče mimo extrémní teploty, minimalizaci cyklů zápisu a mazání a aktualizaci firmwaru disku, pokud je to doporučeno.

Důležité však je mít vždy zálohované soubory do cloudu nebo na externí pevný disk.

Otázka: Jaké jsou některé přenosné alternativy k jednotkám flash?

Karty SD a microSD patří mezi nejlepší volbu pro ukládání velkého množství dat na vašich zařízeních, jako je váš smartphone nebo fotoaparát. Jsou menší a lehčí než USB flash disky, ale mohou fungovat pouze se zařízením, které má slot pro kartu.

Přenosné pevné disky a SSD jsou objemnější než USB flash disky. Stále jsou ale přenosné a ideální pro větší soubory, jako jsou filmy. SSD disky jsou nejlepší volbou, protože jsou menší, lehčí, rychlejší a mají delší životnost než tradiční pevné disky.

Cloudové úložiště je nejlepší přenosné úložiště, protože nemusíte nic nosit. Svá data ukládáte online a máte k nim přístup z jakéhokoli zařízení s připojením k internetu.

Otázka: Mám pro ukládání použít flash disk nebo externí pevný disk?

Flash disky jsou přenosnější a odolnější než externí pevné disky. Bývají také cenově dostupnější.

Externí pevné disky však nabízejí mnohem větší kapacity a lepší životnost dat. Poskytují také vyšší rychlost a jsou lepší volbou pro práci se soubory.

Otázka: Mohu přenášet soubory ze svého Androidu nebo iPhonu do jiných zařízení s flash diskem?

Ano, můžete absolutně přenášet soubory z Androidu a iPhone. Pro Android budete potřebovat cenově dostupný USB On-the-Go (OTG) adaptér, pokud jej váš telefon nepodporuje. Z vašeho iPhone budete potřebovat adaptér Lightning na USB. S iPhone 15 a jeho novým USB-C portem můžete jednoduše připojit USB-C flash disk.

x