etechblog

Nejlepší IDE pro Python

Jako programátor je vaše IDE pravděpodobně nejdůležitější spuštěnou aplikací. Strávíte tolik času jeho používáním, psaním a laděním kódu. Dobré IDE vám zpříjemní práci a zlepší produktivitu tím, že vám pomůže psát lepší kód s méně chybami.

V tomto článku přezkoumám dvě populární IDE pro vývojáře Pythonu a podělím se o svůj názor na to, které IDE je nejlepší. Tato IDE jsou Visual Studio Code a PyCharm. Nejprve si ale ujasněme, co je IDE a proč je dobré jej používat.

Co je IDE?

IDE je integrované vývojové prostředí. Je to v podstatě aplikace, kterou používáte k vývoji softwaru. Při vývoji softwaru provádíte tři hlavní úkoly:

✅ Napište kód

✅ Spusťte kód

✅ Ladicí kód

IDE je aplikace, která umožňuje provádět všechny tři úkoly. Můžete se také rozhodnout, že budete mít pro každý úkol samostatné aplikace, ale IDE je obvykle ideální, protože kombinuje tři klíčové úkoly a další užitečné funkce, díky kterým budete produktivnější.

Tyto příjemné funkce se v dnešní době staly samozřejmostí, že by je mělo obsahovat každé dobré IDE. Tyto zahrnují:

 • Zvýraznění syntaxe pro snadnější čtení kódu
 • Zachycování chyb k identifikaci a zvýraznění chyb co nejdříve v procesu vývoje
 • Nástroje pro ladění krok za krokem
 • Správa verzí pro snazší správu kódu a spolupráci s ostatními
 • Lining kódu pro snadnější psaní čitelného kódu
 • Jak Visual Studio Code, tak PyCharm obsahují tyto funkce ve výchozím nastavení.

  Proč byste měli používat IDE?

  • Usnadňuje vývoj softwaru a snižuje tření, protože můžete mít současně otevřeno více souborů a můžete mezi nimi snadno přepínat.
  • Usnadňuje čtení kódu se zvýrazněním syntaxe.
  • Zjednodušují správu verzí tím, že poskytují rozhraní GUI pro práci s oblíbenými systémy správy verzí, jako je Git.
  • IDE usnadňuje ladění kódu procházením řádků a čtením stavu programu. To je jednodušší než běh nasucho, který byste museli udělat, pokud byste použili pouze textový editor a ne IDE.
  • Nabízejí užitečné návrhy kódů, takže nemusíte zadávat vše.
  • Pomáhají zkontrolovat, zda váš program dodržuje pravidla syntaxe vámi zvoleného programovacího jazyka.

  Co je VS kód?

  Visual Studio Code nebo VS Code je editor kódu s otevřeným zdrojovým kódem od společnosti Microsoft. Je neuvěřitelně populární, protože je zdarma, všestranný a snadno použitelný. Lze jej nainstalovat na jakýkoli počítač, ať už se jedná o Windows, Mac nebo Linux.

    Top 10 způsobů, jak opravit, že obrazovka Androidu během hovorů zčerná

  Kromě toho jej můžete spustit na serveru a použít místní instanci kódu Visual Studio k úpravě souborů na serveru pomocí SSH.

  Kromě toho jej můžete používat online a upravovat místní soubory. I když je online verze méně funkční než verze pro stolní počítače, je stále slušně použitelná.

  Funkce VS kódu

  Rozhodl jsem se shrnout své oblíbené funkce Visual Studio Code do pěkného malého seznamu. Tyto věci jsou právě věci, které rád používám kromě primárních schopností IDE VS Code.

  Některé z těchto funkcí také nemusí být jedinečné pro kód Visual Studio, ale přesto jsem je zahrnul, protože jsou to jen dobré funkce, které je třeba mít v IDE.

  #1. Dobře se integruje s Github Co-Pilot

  Co-pilot GitHub je párový programátor založený na AI. Když máte nainstalované rozšíření GitHub co-pilot, předpovídá kód, který napíšete jako další, z vašich komentářů nebo z kódu, který jste již napsali. Když stisknete klávesu Tab, kód se vloží do vašeho souboru. To zlepšuje mou produktivitu při psaní kódu.

  #2. Je velmi přizpůsobitelný

  Pokud se vám nelíbí vzhled vaší instance Visual Studio Code, můžete změnit motiv. I když se to nemusí zdát zásadní, zjistil jsem, že psaní kódu mě baví víc, když téma vypadá hezky. Pravidelná změna mého tématu také udržuje IDE zajímavé.

  #3. Má integrovaný terminál

  Visual Studio Code je dodáván s terminálem pro spouštění příkazů shellu při vývoji kódu. Například, když chcete nainstalovat balíčky pip nebo spouštět aplikace Python z příkazového řádku. Tento terminál je neuvěřitelně užitečný a pohodlný.

  #4. Podporuje vzdálený vývoj

  S nainstalovanými správnými rozšířeními můžete nastavit kód sady Visual Studio pro přístup k souborům na jiném počítači, ke kterému máte přístup. Může to být někde vzdálený server nebo subsystém Windows pro Linux.

  S tímto nastavením můžete upravovat soubory na tomto počítači a spouštět kód na tomto počítači ze svého počítače. To může být občas velmi pohodlné.

  #5. Je Všestranný

  VS Code lze použít s širokou škálou přípon souborů a bude je podporovat. Přestože hodnotíme Visual Studio Code pro vývoj Pythonu, je užitečné, pokud budete pracovat i s jinými jazyky.

  Podporuje mnoho kódovacích jazyků hned po vybalení. Pokud jazyk, se kterým pracujete, není podporován. Existuje tržiště pro rozšíření, kde pravděpodobně najdete rozšíření, které vám pomůže.

  Tyto funkce jsou důvodem, proč každému doporučuji používat Visual Studio Code.

  Co je PyCharm?

  PyCharm je IDE pro vývoj s Pythonem od JetBrains. JetBrains také vytvořil populární IDE jako IntelliJ pro Java a WebStorm pro vývoj JavaScriptu.

  PyCharm přichází ve dvou variantách, komunitní edici, která je zdarma a open source, a profesionální verzi, která je placená. S komunitní edicí můžete vytvářet soubory Python a HTML. S verzí Professional však můžete navíc pracovat i se soubory HTML, JS a SQL. Jak byste očekávali, PyCharm lze nainstalovat na Windows, Mac nebo Linux.

  Zde je můj seznam oblíbených funkcí PyCharm

  Funkce PyCharm

  #1. Je neuvěřitelně přátelský pro začátečníky

  PyCharm je snadné začít používat. Proces instalace je jednoduchý. Je snadné vytvořit nový projekt a nakonfigurovat virtuální prostředí. Stejně snadné je vytvářet nové soubory a přidávat je do projektu.

    Top 9 webů přinášejících revoluční změnu v zařízeních pro kontrolu zdravotního stavu

  Balíčky můžete přidávat tak, že je vyhledáte na panelu nástrojů pro balíčky. Spuštění programu je otázkou pouhého stisknutí tlačítka Spustit. Díky tomu je pro začátečníka velmi snadné začít psát Python, aniž by se musel potýkat s více zastrašujícím terminálem.

  #2. Má inline nástroje pro ladění

  Když do kódu přidáte body přerušení, PyCharm vám ukáže stav proměnných v různých bodech kódu. To usnadňuje kontrolu, zda vaše proměnné mají očekávaný stav v průběhu vašeho programu. Nakonec to zjednoduší vaše ladění a zvýší vaši produktivitu.

  #3. Pohodlné refaktoringové akce

  PyCharm má automatizaci, která usnadňuje refaktorování kódu pomocí několika kliknutí. Mimo jiné můžete přesouvat funkce mezi různými soubory, extrahovat funkce a zapisovat docstring.

  To je užitečné, protože vám to umožňuje refaktorovat váš kód a učinit jej čitelnějším a zároveň snížit pravděpodobnost, že zapomenete aktualizovat další části. Můžete například přesunout funkci do jiného modulu a PyCharm aktualizuje všechny importy pro tuto funkci.

  #4. Dokumentaci můžete číst z IDE

  Při instalaci balíčků můžete číst dokumentaci z IDE. To usnadňuje nalezení dokumentace a odkazování na ni, aniž byste museli otevřít prohlížeč a přejít na webovou stránku balíčku.

  PyCharm vám umožňuje číst dokumentaci pro všechny balíčky, které mají na panelu nástrojů balíčku, v podstatě všechny veřejně dostupné balíčky.

  #5. Má vizuální kontrolu verzí

  Používání Gitu z příkazového řádku může být zpočátku zastrašující a neintuitivní. Navíc může být frustrující, když zadáte příkaz špatně. PyCharm přichází s vestavěným panelem nástrojů pro správu verzí.

  Potvrzení změn je stejně jednoduché jako výběr souborů, které chcete odevzdat, ze seznamu zaškrtávacích políček a napsání zprávy odevzdání. Poté můžete změny buď odevzdat lokálně, nebo potvrdit a odeslat do vzdáleného úložiště jediným kliknutím.

  PyCharm vs. Kód Visual Studio

  Aspect/FeatureVisual Studio CodePyCharmUser InterfaceVisual Studio Code má jasné a jednoduché uživatelské rozhraní, které lze přizpůsobit pomocí jednoho z mnoha dostupných témat Uživatelské rozhraní PyCharm se může na první pohled zdát nepřehledné a zastrašující. Existují také možnosti přizpůsobení uživatelského rozhraní pomocí motivů, ale PyCharm má menší komunitu než Visual Studio CodePlugins/ExtensionsVisual Studio Code má větší ekosystém rozšíření, takže je přizpůsobitelnější a všestrannější. PyCharm má menší ekosystém, ale přichází s více features.Code EditingVS Code má IntelliSense, která vám ušetří psaní. Navíc má rozšíření GitHub CoPilot, díky kterému je kódování rychlejší. Můžete také nastavit linting, který vám pomůže psát čistší kód. PyCharm má také svou vlastní verzi prediktivního kódování a rozšíření GitHub Co-Pilot. Navíc má do produktu zapečené formátování PEP8, které funguje bez nastavování. Díky tomu je snazší a pohodlnější. CostVisual Studio je zcela zdarmaPyCharm má bezplatnou edici, ale má několik funkcíSetupVisual Studio Code je nainstalován pouze jako textový editor. Museli byste nainstalovat svůj vlastní interpret Pythonu a další užitečné balíčky, jako je správce virtuálního prostředí. PyCharm také vyžaduje, abyste si nainstalovali svůj vlastní interpret. Ale přichází také s vestavěnými nástroji, jako je správce virtuálního prostředí a formátování PEP8SupportVisual Studio je z těchto dvou populárnější, a proto má větší komunitu lidí, kteří vás mohou podpořit v případě, že narazíte na nějaké problémy.PyCharm, přestože má menší komunitu, stále má užitečné zdroje, jak co nejlépe využít PyCharm od týmu JetBrains. Komunita je stále značně početná. Pravděpodobně však získáte lepší podporu od komunity VS Code. Podpora jazykaVisual Studio Code podporuje téměř jakýkoli jazyk, který chcete použít. Můžete jej použít k zobrazení úprav reklam Python Jupyter Notebooks PyCharm je pro vývoj Pythonu. V důsledku toho podporuje méně jazyků. Komunita PyCharm podporuje pouze Python a HTML. Vzdálený vývojVisual Studio podporuje snadný vzdálený vývoj po instalaci rozšíření. S PyCharm můžete vzdálený vývoj používat pouze v placené profesionální edici.

    Jak najít ztracenou složku v aplikaci Outlook

  Verdikt: Který byste měli použít?

  Líbí se mi všestrannost Visual Studio Code, velký ekosystém a bezplatná cena. Líbí se mi, jak je instalace PyCharm přívětivá pro začátečníky a jak minimální. Výsledkem je, že můj osobní favorit je Visual Studio Code. Přesto bych PyCharm doporučil každému, kdo s kódováním teprve začal a nechce si věci komplikovat nastavováním vývojového prostředí.

  Ale spíše než předepisovat IDE si myslím, že by vývojáři Pythonu měli používat obojí a rozhodnout se, které se jim líbí.

  Výukové zdroje

  IDE jsou neuvěřitelně užitečné nástroje pro vývojáře. Nástroje jsou však užitečné pouze do té míry, do jaké je můžete efektivně používat. Následující zdroje vás naučí používat vámi zvolené IDE, ať už PyCharm nebo Visual Studio Code, efektivně a efektivně, aby vám pomohly psát lepší a čistší kód produktivně.

  #1. Visual Studio Code pro vývojáře 2023: Začátečník až Pokročilý

  Tento kurz Visual Studio Code pro vývojáře vás naučí VS Code od jednoduchých základů až po pokročilejší témata. Mimo jiné se naučíte klávesové zkratky, díky kterým budete efektivnější, jak pracovat s Git a GitHub a jak efektivně ladit kód.

  #2. Kurz Visual Studio Code – Začínáme s VS Code

  Tento kurz Visual Studio Code vás naučí základy Visual Studio Code. Naučíte se orientovat v rozhraní a nastavit pracovní prostor s Git a GitHub. Tento kurz vám pomůže vytvořit pevný základ pro pozdější učení pokročilejších konceptů.

  #3. Zvládnutí kódu Visual Studio: Průvodce pro začátečníky (ovládání informatiky)

  Tato kniha pokrývá Visual Studio Code, od základních konceptů uživatelského rozhraní až po rozhraní API pro rozšíření.

  Zahrnuje pokročilejší koncepty API, včetně toho, jak nastavit kód Visual Studio pro váš programovací jazyk podle vašeho výběru a jak jej integrovat s ovládáním verze a zdroje.

  #4. Master Pycharm IDE

  Kurz Master PyCharm IDE se zabývá tím, jak přizpůsobit PyCharm změnou témat a přesouváním oken. Dozvíte se také, jak se pohybovat v editoru a používat klávesové zkratky, abyste byli produktivnější.

  Naučíte se různé funkce, které můžete použít ke zlepšení čitelnosti vašich Python programů a jak testovat váš software pomocí různých testovacích knihoven.

  #5. Produktivita PyCharm a techniky ladění

  Tento kurz PyCharm Productivity and Debugging Techniques popisuje, jak instalovat a spravovat balíčky v PyCharm. Naučíte se refaktorovat svůj kód a převádět funkce a exportovat je.

  Naučíte se externí frameworky a front-end podporu vývoje webu pro vytváření složitějších webových aplikací pomocí frameworků, jako je Django.

  #6. Efektivní PyCharm: Naučte se PyCharm IDE s praktickým přístupem

  Tato kniha popisuje různé dostupné funkce PyCharm a jak je efektivně využívat.

  Tyto funkce zahrnují podporu databáze, správu verzí, podporu ladění, refaktorování kódu a správu projektů.

  Závěrečná slova

  Tento článek pojednával o tom, co je IDE a proč byste si jej měli pravděpodobně pořídit. Kromě toho jsme porovnali dvě populární IDE pro vývojáře Pythonu, Visual Studio Code a PyCharm. Nakonec jsme uvedli užitečné zdroje, které vám pomohou naučit se efektivněji používat vaše IDE.

  Dále se podívejte na nejlepší Python IDE, které urychlí vývoj a ladění.

  x