Nejlepší levný herní CPU (recenze) v roce 2021

Je rok 2021 a vy se snažíte najít nejlepší levný herní procesor pro vaše potřeby.

Potíž je v tom, že trh je teď trochu stranou a je pravděpodobné, že se to v dohledné době nezlepší. Jaké jsou tedy mezitím nejlepší herní procesory s nízkým rozpočtem, které můžete za své těžce vydělané peníze právě teď získat, aniž byste museli utratit 100 $ nebo více nad doporučenou doporučenou cenu?

Dáme vám naše čtyři nejlepší tipy a poté průvodce nákupem pro případ, že budete potřebovat pomoc s konečným rozhodnutím. Zanechte komentář níže, pokud jeden z nich chybí nebo máte dotazy.

Nejlevnější herní CPU pro rok 2021: Náš výběr

Udělali jsme průzkum, takže vy nemusíte, zde je náš seznam nejlepších levných herních CPU.

#1. Intel Pentium Gold G6400

Jádra: 2 | Vlákna: 4 | Boost Clock: až 4 GHz | Přetaktovatelný?: Ne

The Intel Pentium Gold G6400 je náš výběr pro nejlepší herní CPU pod 100 $. Nedostane o mnoho větší rozpočet než dvoujádrový CPU, i když dvoujádra mají v dnešní době čtyři vlákna. Se zvýšeným taktem až 4 GHz není jednojádrový výkon tohoto čipu nic, nad čím by se dalo kýchnout a ve starších hrách bude přehnaný na 60+ FPS. Nejmodernější moderní hry, zejména se spoustou hráčů (např. Battle Royales), však mohou tento procesor značně ztížit, zvláště pokud máte věci spuštěné na pozadí.

Pokud potřebujete procesor za co nejlevnější cenu, je docela těžké udělat chybu s procesorem Intel 400 Series Pentium. Mělo by se k vám chovat dobře, pokud nečekáte, že s ním bude hrát supernáročné hry.

Verdikt: Nejlepší herní CPU pod 100 $

#2. AMD Athlon 3000G APU

Jádra: 2 | Vlákna: 4 | Boost Clock: až 3,5 GHz | Přetaktovatelný?: Ano

  Jak hledat e-maily podle velikosti v Gmailu

The AMD Athlon 3000G APU nemusí mít veškerý nezpracovaný výkon zpracování jako Pentium Gold uvedený výše, ale možná to nebude potřebovat – protože má integrovanou grafiku Vega. Grafika Vega na AMD Athlon 3000G APU je překvapivě schopná – můžete dokonce vymáčkněte Doom Eternal v 720p a 30 FPS s tímto dítětem. To je výkon a vizuální efekt na úrovni Nintendo Switch, ne-li lepší!

Je zřejmé, že spárováním se skutečným GPU to bude mnohem lepší. Ve skutečnosti, pokud chcete upgradovat, až se trh trochu stabilizuje, získání GPU za ~ 200 $ s tímto by vám mělo zajistit pohodlné hraní při 60+ FPS ve většině titulů bez větších problémů, a to díky zenovým jádrům, která se uvnitř uvolňují. Později se můžete rozhodnout pro lepší procesor Ryzen, když začnete chtít prosadit své snímkové rychlosti do další generace.

Verdikt: Nejlepší cenově dostupné herní APU

#3. Intel Core i3-10100F

Jádra: 4 | Vlákna: 8 | Boost Clock: až 3,6 GHz | Přetaktovatelný?: Ne

The Intel Core i3-10100F je nejlepší levný herní CPU, který bychom doporučili většině lidí. V době psaní tohoto článku je výrazně pod 150 $ a nabízí nejlepší herní výkon ze všeho kromě i5 v cenovém rozpětí pod 200 $. To je způsobeno jeho 4 výkonnými jádry, z nichž každé běží po dvou vláknech a je vhodné pro moderní herní enginy vyrobené pro použití více jader. Dokonce i u starších her, které nedokážou tento CPU využít naplno, by měl jednojádrový výkon ve hře umožnit snadné hraní při 100+ FPS ve všech kromě těch nejnáročnějších moderních her.

Dokonce i mimo hraní her by se měl Intel Core i3-10100F ukázat jako schopný nějaké nenáročné produktivní práce – koneckonců jde o osmijádrový CPU za ukradenou cenu.

Verdikt: Nejlepší levný herní CPU

#4. Intel Core i5-9400F

Jádra: 6 | Vlákna: 12 | Boost Clock: až 4,1 GHz | Přetaktovatelný?: Ne

Pokud chcete utratit co nejméně peněz, ale také maximalizovat svůj výkon za dolar, slyšíme vás. Pokud vás to dobře popisuje, doporučujeme Intel Core i5-9400F. Může být na čipové sadě Intel řady 300 poslední generace, ale nabízí většinu výkonu novějšího 10400F za mnohem nižší cenu. Se šesti jádry a dvanácti vlákny je tento CPU více než dobře vybavený pro 120+ FPS v moderních hrách a měl by dokonce prokázat, že je schopen vytížit streamování a video.

  Jaký je rozdíl mezi HTTP a HTTPS?

Tato všestrannost však přichází za vyšší cenu než kterákoli jiná možnost na tomto seznamu – zvláště pokud se místo toho rozhodnete pro novější 10400F, což možná budete muset, až bude tento konečně vyprodán.

Verdikt: Nejlevnější šestijádrový herní CPU / Nejlepší herní CPU pod 200 $

Toto není k dispozici, nebo dáváte přednost čipové sadě Intel 400 Series? Dostaň Intel Core i5-10400F místo toho je to o něco lepší verze tohoto CPU.

Nákup nejlepšího levného herního CPU: FAQ

Po přečtení toho všeho si nejste jisti, co je pro vás to pravé, nebo jen chcete nějaké další informace? Pokračujte ve čtení, máme to pro vás.

AMD vs Intel: Platforma, kompatibilita a cena

Zatímco Intel tomuto seznamu dominuje, stále existuje několik důvodů, proč si místo toho vybrat procesor AMD, zejména pokud plánujete budoucí upgrady.

V tomto článku jsou uvedeny tři primární čipové sady: 2 od Intelu, 1 od AMD. 2 od Intelu jsou řady 300 a 400 pro jejich procesory Core 9. a 10. generace. 1 od AMD je čipová sada řady 3000, která odpovídá patici AM4 a CPU Ryzen 3. generace.

Intel 300 Series a Intel 400 Series jsou na různých paticích, což znamená, že mezi nimi není žádná kompatibilita. A protože je to Intel, za 2 roky přijde další socket a odřízne vám možnosti upgradu. Pokud však plánujete upgrade s nastavením Intel, rozhodně doporučujeme použít procesor Intel 10. generace a základní desku řady 400.

Možnost AMD s řadou 3000 a AM4 Socket nabízí zajímavou alternativu. Patice AM4 bude pravděpodobně vyměněna někdy v průběhu příštích 2-4 let, ale na trhu je k dispozici velké množství čipů AMD za skvělé ceny (zejména z druhé ruky) a patice nedávno viděla vydání 5. CPU generace Ryzen 5000. I když může být nutná aktualizace systému BIOS, přechod s AMD otevírá možnosti upgradu na mnohem širší škálu CPU za nižší ceny.

Kolik jader potřebuji?

Na hraní? Záleží.

Obecně jsou 4 jádra považována za místo, kde chcete začít pro moderní hry, zejména moderní hry pro více hráčů. 6 je místo, kde si vedete skvěle, zvláště pokud máte SMT ke zdvojnásobení počtu vláken. U 6jádrových jader jsou vidět výhody, ale ty jsou mimo toto cenové rozpětí a jsou naštěstí docela okrajové, zvláště pokud v moderních hrách míříte pouze na 60+ FPS.

  Jak zpětně kompatibilní jsou Xbox Series X a S?

Mimo hraní her vám čtyřjádro nebo lepší může pomoci při pracovní zátěži, jako je vykreslování videa a živé vysílání s velmi lehkými (čti: starými) hrami na straně.

Dvoujádrové procesory na tomto seznamu by se za normálních okolností vůbec nehodily pro hraní her, ale přidání SMT/Hyperthreading na oba čipy jim umožňuje lépe žonglovat s úlohami na pozadí a soustředit většinu výkonu jádra na aktivně provozované hry.

Jak moc záleží na rychlosti hodin a mám se přetaktovat?

Rychlost hodin bude naštěstí v tomto článku velmi dobrým způsobem, jak změřit srovnání CPU mezi sebou. Je to proto, že většinu našeho výběru tvoří moderní procesory Intel Core, takže jejich základní architektura jádra je téměř identická. Čipy s vyššími frekvencemi boostu budou schopny dosáhnout vyšších jednojádrových rychlostí, což by mělo vést k mírnému zvýšení herního výkonu – i když přítomnost více jader znamená větší rozdíl.

Pokud jde o přetaktování, téměř žádný z procesorů, které jsme vybrali, nelze přetaktovat – s výjimkou AMD Athlon 3000G. Tento čip lze snadno přetaktovat na ~4 GHz, což dále zlepší jeho výkon ve hrách, s pomocí nebo bez pomoci integrované grafiky. Čipy Intel jsou však celkově lepší volbou, pokud nepoužíváte integrovanou grafiku.

Jak CPU ovlivňuje herní výkon? Není moje GPU důležitější?

Zajímavé je, že CPU ve skutečnosti záleží na herním výkonu mnohem více, než si většina lidí myslí. I když je pravda, že skvělé GPU je to, co vám umožní prosadit vyšší rozlišení a vizuální věrnost, vyšší snímkové frekvence lze dosáhnout pouze získáním lepších CPU. Je to proto, že CPU určuje maximální možnou snímkovou frekvenci, kterou můžete se systémem dosáhnout, a to i s nastavením grafiky ve hře na absolutně nejnižší hodnotu.

Pokud je však vaším jediným cílem dosáhnout ve hrách 60+ FPS, pak pořízení mnohem dražšího CPU než v tomto článku přestává dávat smysl, zvláště pokud s ním neplánujete žádné jiné než hry. V takovém případě ano, vyšší výdaje za GPU budou znamenat větší rozdíl, pokud jde o vizuální věrnost a zážitek.

Slova na rozloučenou

A to je vše!

Doufáme, že vám tento článek řekl vše, co jste potřebovali vědět o levných herních CPU, které jsou aktuálně dostupné na trhu. I když máte jen 100 USD na CPU, existuje pro vás několik dobrých možností.

Pokud máte nějaké dotazy nebo obavy, zanechte níže komentář. V opačném případě doufáme, že tento článek pomohl a že AMD opět začne soutěžit/skladovat se v tomto sortimentu!