etechblog

Nejlepší nástroj tabule pro vysoce výkonné týmy?

Lucidspark je účinný nástroj, který podniky využívají pro jeho užitečné funkce a možnosti pro podporu spolupráce, diskuzi o nápadech, plánování a transformaci nápadů do života.

Moderní podniky se zabývají spoustou dat a nápadů, ale porozumět těmto datům a využít nápady v projektech se zdá složité.

Může to vytvořit nepřehledný prostor s lidmi, nápady a prací všude kolem, což ustoupí zmatku a neefektivitě.

Zde je užitečné používat sdílenou virtuální tabuli, jako je Lucidspark.

Dá celému vašemu týmu společnou platformu pro sdílení, přispívání, diskuzi a zlepšování.

Pojďme diskutovat o Lucidspark a jeho nabídkách a určit, zda bude vyhovovat vašim obchodním potřebám nebo případu použití.

Lucidspark: Přehled

Lucidspark je virtuální tabule, pomocí které můžete propojit celý svůj tým, diskutovat o projektech a nápadech a převést tyto nápady do reality. Nabízí několik intuitivních funkcí pro efektivní práci, brainstorming nových nápadů, navazování spojení a povrchové poznatky.

Tento cloudový nástroj pomáhá podnikům zaznamenávat a sdílet nápady, organizovat informace, diskutovat o projektech a mnoho dalšího na virtuální tabuli. Umožňuje vám vylepšit vaše podnikání usnadněním týmové spolupráce a umožnit všem být na stejné stránce. Budete moci dát svému týmu dynamický prostor a sdílet s ním kontext bez omezení.

S Lucidspark může váš tým získávat nové poznatky, spravovat je a s jistotou podnikat okamžité akce. Lucidspark je skvělý nástroj pro týmy zaměřené na inovace a design, protože jeho digitální tabule přichází s užitečnými funkcemi a funkcemi.

Tento nástroj je speciálně navržen pro zvýšení efektivity brainstormingových sezení, organizace a hodnocení, kolaborativních schůzek, strategické analýzy, agilního plánování a přezkoumání vlastních zkušeností.

Vizuální pracovní prostory Lucidspark navíc umožňují vašemu týmu sdílet své plány, kontrolovat projekty a úkoly, poskytovat zpětnou vazbu, přidávat komentáře a komunikovat s ostatními členy pomocí možnosti chatu.

Na jednotném portálu získáte barevně odlišené kurzory, kresby od ruky, tvary, čáry a lepicí poznámky, které vaší organizaci umožní zachytit návrhy, zpětnou vazbu a postřehy týmu.

Kromě toho nabízí Lucidspark řadu funkcí, jako například:

 • Řízení spolupráce
 • Jednotné přihlášení
 • Označování
 • Asistované seskupování
 • Autentizace
 • Bezpečné úložiště dat
 • Přizpůsobitelné šablony

Kromě toho mohou projektoví manažeři snadno sdílet agendy schůzek, spouštět ankety, přidělovat úkoly a sledovat úkoly. Upgradujte svou spolupráci pomocí výměnné zpětné vazby v chatu a na nástěnkách. S Lucidspark nepřijde žádná vaše práce nazmar.

Můžete si vzít své poznámky a klikyháky a přeměnit je na nápady na projekty v reálném čase hlasováním, seskupením poznatků s trendy a tématy a vytvořením projektové dokumentace spolu s pracovními postupy. Lucidspark lze integrovat s mnoha aplikacemi třetích stran, jako je Disk Google, Zoom a Slack.

Získáte tak flexibilní a nekonečné plátno pro sdílení vašich jedinečných nápadů v reálném čase a jejich uskutečnění.

Vlastnosti Lucidsparku

Představte si, že můžete spojit své volné myšlení s praktickou strukturou v reálném čase. To vám dává ideální prostředí pro vaše inovativní nápady. To znamená, že s Lucidspark můžete získat prostor pro přemýšlení nebo představování nových nápadů a nástrojů, abyste se mohli soustředit na svůj projekt.

Abyste Lucidspark porozuměli hlouběji, musíte pochopit jeho různé funkce a jejich implementace vám může poskytnout obrovské výhody:

Breakout Boards

Své relace spolupráce můžete vylepšit jejich rozdělením do menších skupin, abyste mohli snadno pracovat na Breakout Boards. Jakmile je vaše práce dokončena, předložte ji větší skupině, aby se automaticky synchronizovala se základní deskou.

Časovač

Můžete usnadnit timeboxingové aktivity, abyste upoutali pozornost ostatních a zvýšili pozornost. Udržujte své věci v pohybu snadno a rychle díky vestavěnému časovači, který na obrazovkách zobrazuje odpočítávací časovač.

  13 nejlepších A/B testovacích nástrojů pro zlepšení konverzí v roce 2022

Zavolejte ostatním

S Lucidspark můžete mít snadný způsob, jak dostat všechny v týmu na jediné místo na vaší desce. Není potřeba sledovat přítomnost každého člena, protože neexistuje žádná šance, že by se váš tým ztratil.

Hlasování

Lucidspark nabízí funkci hlasování, která umožňuje vašemu týmu dát svůj hlas nápadům. Můžete také snadno sčítat hlasy, vizualizovat výsledky a seskupovat je podle počtu hlasů. Jedná se o rychlý způsob, jak zvýraznit trendy a určit nejpotenciálnější nápad.

Sbírat a třídit

Pomocí Lucidspark můžete automaticky shromažďovat a organizovat nápady všech. Umožněte svému týmu spolupracovat a třídit nápady na základě potenciálu, nárůstu nebo priority.

Nápady a brainstorming

Využijte výhody digitálního pracovního prostoru a předveďte svůj brainstorming a talent jako kreativní proces. Za tímto účelem můžete pořizovat lepicí papírky, skicovat poznámky volnou rukou a sledovat, jak vaše inovativní nápady kvetou na nekonečném plátně.

Toto je čas, kdy můžete uvolnit své nápady. Zachyťte své nápady ihned poté, co vám přijdou na mysl, a okamžitě je přeneste na plátno. Můžete psát, kreslit, používat poznámkové bloky, tvary a další.

Spolupracujte se svým týmem pomocí intuitivního ekosystému nápadů, vyměňujte si zpětnou vazbu a sdílejte nápady, abyste věděli, co je lepší a proč. Můžete také zanechat komentáře, reagovat pomocí svých oblíbených emotikonů nebo skočit do chatu. Získejte nekonečné možnosti a neomezené spolupracovníky na jediné stránce s Lucidspark.

Svou pracovní desku najdete připravenou na cokoli s přizpůsobitelnými tvary a barvami a knihovnou šablon. Začněte znovu nebo vytáhněte šablonu, abyste svým myšlenkám dali definitivní strukturu. Upgradujte své schůzky na inovativní sezení tím, že jim dodáte kreativní flexibilitu.

Týmová práce a spolupráce

Využijte flexibilní pracovní prostor Lucidspark a sdílejte své nápady snadno, abyste mohli vytvářet nápady v reálném čase, obchodujte zpětnou vazbu a společně prozkoumejte možnosti. Vaše spolupráce by měla být neomezená, takže Lucidspark nabízí sdílené inovační plátno, kde si můžete vybudovat svůj tým.

Znásobte své nápady silou týmových nápadů a spolupráce. Ať už sdílíte společný kancelářský prostor nebo ne, vše se může sejít ve vizuálním pracovním prostoru speciálně vytvořeném pro váš tým a zároveň si užívat pohodlí svého místa.

Efektivně využívejte webové a mobilní aplikace a sdílejte své nápady v reálném čase pomocí @zmínek, chatu v produktu a komentářů. S místností plnou spolupracovníků může každý svobodně prezentovat své nápady. Dejte každému příležitost vyjádřit svůj zájem a hlasovat pro nejlepší nápad.

Sečtěte více nápadů, které jste dostali, seskupte je podle počtu hlasů a udělejte spravedlivá rozhodnutí. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak zefektivnit rozhodovací postupy. Dejte barevný kód tvarům, kresbám a čarám každého přispěvatele, abyste měli o všem přehled. Můžete také spustit časovač, abyste využili aktivity timeboxingu.

Pokud máte nějaký dokument nebo agendu, můžete je snadno sdílet na panelu poznámek a umožnit ostatním, aby si je prohlédli. Stačí kliknout na tlačítko a schoulit se kolem stejné stránky na nástěnce.

Organizace a hodnocení

Brainstorming za účelem získání nápadu je účinný způsob, jak dosáhnout cíle, ale pouze tehdy, pokud tyto nápady dokážete převést do praxe. Se svými inovativními nápady odhalte cenné poznatky a vyzkoušejte ve skupině ty nejlepší možnosti. Odtud dokumentace a pracovní postupy pomáhají přeměnit vaše nápady ve skutečnost.

Odhalte více přehledů a vzorců označováním a seskupováním položek do kontejnerů. Tímto způsobem neztratíte žádné poznámky z brainstormingu. Přeneste své poznámky do diagramů afinity, syntézy a rozhodovacích stromů. Můžete otevřít relace hlasování v reálném čase a automaticky vizualizovat konečné výsledky. Motivujte svůj tým, aby se zapojil do hlasování.

  Jak vytvořit svislé odtrhávací stránky v aplikaci Microsoft Word

Pokud chcete rychle reagovat na nápad, stačí přidat vhodné emotikony. Kromě toho můžete svou komunikaci provádět přímo na nástěnce projektu a udržovat všechny ve vašem týmu na stejné stránce. Získejte všechny diskuse na jednom místě a sledujte vývoj projektu přímo v panelu poznámek.

Získejte zpětnou vazbu od zúčastněných stran, abyste své slibné nápady proměnili v konkrétní plány v reálném čase – sdílejte nástěnky se správnými lidmi, abyste svou práci dokončili včas. Až budete připraveni s návrhem projektu, navrhněte svou prezentaci a doručte ji správným lidem, aby jim vaši vizi sdělili přímo.

Proměňte své jednoduché nápady v úžasné projekty pomocí Lucidchart. Nyní můžete své poznámky proměnit v projektovou dokumentaci a pracovní postupy.

Zákaznická zkušenost

Lucidspark vám umožňuje udržet pozornost vašich zákazníků, protože jsou klíčem k úspěchu produktu. Během procesu výzkumu můžete spolupracovat, abyste mohli dát to, co vaši zákazníci chtějí. Sbírejte, sdílejte a vizualizujte své statistiky v celém týmu, abyste udrželi každého člena vašeho týmu v souladu.

Kromě toho můžete své poznámky převést do vizuálů, jako jsou mapy uživatelských příběhů, a vytvořit je tak, abyste prozkoumali potřeby svých zákazníků. Když porozumíte cílům a bolestivým bodům svých zákazníků, snadno jim poskytnete neuvěřitelné zážitky. Sledujte cestu svého zákazníka a vytvořte mapu cesty, která upozorní na různé příležitosti ke zlepšení.

Kromě toho můžete shromažďovat a dokumentovat svůj výzkum ve vizuálním pracovním prostoru. Prozkoumejte každý rozhovor se zákazníkem a získejte užitečné drahokamy díky spolupráci s týmem. Sdílejte vše od přepisů rozhovorů po nahrávky v panelu poznámek. Nechte své členy skočit a zúčastnit se přípravy procesu brainstormingu.

Strategická analýza

Lucidspark vám umožňuje stanovit priority vašich obchodních potřeb, účastnit se schůzek zainteresovaných stran s prezentovatelnými dokumenty a pořádat vzdálené relace na základě strategie. Své aktivity a cíle můžete uspořádat na modelovém plátně, abyste měli přehled o zarovnání. Odtud můžete snadno zakreslit strategii do plánu produktu a začít se pohybovat směrem ke svému cíli ve sdíleném pracovním prostoru.

Ujistěte se, že všichni míří na správný bod. Kromě toho získáte mezifunkční sladění vytvořením mapy zainteresovaných stran a uspořádáním seznamu úkolů na základě šířky pásma týmu, dat spuštění a závislostí úkolů. Virtuální prostor pro schůzky je vše, co potřebujete k tomu, abyste odráželi své nápady, sdíleli a pracovali na zpětné vazbě a předvedli kreativitu všech.

S vestavěným časovačem můžete udržet věci v pohybu. Můžete také využít další možnosti, jako jsou pohodlné šablony, nástroje pro kreslení od ruky a funkce hlasování. Analyzujte svůj plán a dosáhněte svého cíle pomocí jeho procesních diagramů.

Agilní a projektové plánování

Kreativní plánování vede ke kreativním procesům. Lucidspark poskytuje rámec pro uspořádání nápadů a myšlenek. Nyní můžete sladit tým během plánování sprintu, retrospektiv a standupů, abyste mohli své kreativní nápady proměnit ve skutečnost.

Snadno pořádejte týmové schůzky na dálku, dokumentujte pokroky a vyměňujte si zpětnou vazbu, abyste udrželi dynamiku projektu v pohodlném online prostoru. Vylepšete své relace plánování sprintu, retrospektivy a vzdálené standupy pomocí flexibilních nástrojů tak, aby vyhovovaly potřebám vašeho týmu.

Získejte šikovné šablony se širokou škálou možností pro diagramy od ruky, které usnadní práci vašeho týmu a zároveň budou spolupracovat online v reálném čase. Udržujte své úkoly, zdroje a nápady na projekty ve středu a v popředí, kde je kdokoli snadno najde. Kromě toho vám možnost Historie verzí pomáhá vidět změny, ke kterým dochází, když jste pryč.

Kromě toho můžete porovnávat a sdílet nápady v průběhu životního cyklu projektu sledováním historie zpětné vazby a nápadů týmu. Pokud se ocitnete na špatné cestě, můžete okamžitě ustoupit a začít s novým přístupem.

  7 zábavných a přitom profesionálních biogenerátorů [With Examples]

Šablony

Šablony Lucidspark poskytují jednoduchý způsob, jak se ponořit a okamžitě začít pracovat. Jeho knihovna šablon nabízí intuitivní rámce od mapování cest po stand-upy a plánování sprintu. Lucidspark s pomocí předních odborníků v oboru zajišťuje, že máte správnou šablonu pro vaše potřeby.

K dispozici jsou různé šablony pro:

Nápady a brainstorming:

 • Psaní mozků
 • Shrnutí konceptu
 • Storyboard
 • Myšlenkové mapy
 • Drátové modely

Týmová práce a spolupráce:

 • Myšlenkové mapy
 • 2×2 matrice
 • Bodové hlasování

Organizace a hodnocení:

 • Vývojové diagramy
 • Vennovy diagramy
 • 2×2 matrice
 • Bodové hlasování
 • Rozhodovací stromy
 • Afinitní diagramy
 • Syntéza

Strategická analýza:

Zákaznická zkušenost:

 • Osobnost uživatele
 • Mapa cesty zákazníka
 • Mapa empatie

Agilní a projektové plánování:

Integrace

Užijte si příznivější a efektivnější pracovní postup s integrací Lucidspark. Vneste snadno vizuální spolupráci do aplikací, které používají členové vašeho týmu. Díky těmto integracím můžete maximalizovat svou produktivitu a efektivitu integrací Lucidspark s aplikacemi, které používáte.

Běžně používané integrace jsou:

 • Google Workspace: Díky této integraci můžete přinést vizuální spolupráci do Tabulek, Prezentací a Dokumentů Google. Ukládejte své dokumenty pohodlně na Disk Google a snadno je sdílejte prostřednictvím Kalendáře.
 • Microsoft: Přidejte vizuály do tabulek Excelu, dokumentů Wordu, webů SharePoint a prezentací PowerPoint. Spolupracujte se svým týmem prostřednictvím Microsoft Teams.
 • Atlassian: Srovnejte svůj tým integrací diagramů, tabulí atd. do produktů Atlassian. Sdílejte své velké nápady pomocí volného vizuálního kontextu a brainstormingu.

Ceny

Lucidspark vychází vstříc firmám i jednotlivcům. Zde je jeho cenová struktura:

 • Zdarma: je zdarma k použití pro všechny
 • Individuální: stojí 7,95 $ za neomezené upravitelné desky, 1 GB úložiště a prémiové vizuální prvky
 • Tým: stojí 9 USD na uživatele za pokročilé funkce
 • Enterprise: kontaktujte prodejní oddělení pro cenovou nabídku, obsahuje pokročilé funkce vhodné pro podniky

K dispozici máte spoustu dalších integrací, jako jsou karty Asana, Jira, BambooHR, Salesforce a Lucid pro Trello, monday.com, Smartsheet atd.

Alternativy k Lucidspark

Pokud nechcete používat Lucidspark z jakéhokoli důvodu, jako jsou vlastnosti a funkce, cena, použitelnost atd. Níže jsem pro vás uvedl několik dobrých alternativ Lucidspark.

Zkontroluj je.

#1. Miro

Se svým týmem postavte cokoli MiroSnadno použitelná a bezplatná virtuální tabule plná užitečných funkcí. Ať už máte rádi brainstorming, abyste podnítili odvážné nápady, poznamenejte si své nápady pomocí poznámek, hlasujete pro ten nejlepší nebo rozšíříte diskusi o různých konceptech, použijte Mirovu virtuální tabuli tak, jak chcete.

Neomezujte svou schopnost myšlení na několik prvků. Mirova digitální tabule vám nabízí spoustu možností, jak začít, včetně emotikonů, nástrojů pera, obrázků, tvarů, spojovacích čar, poznámek a dalších. Získáte hybridní práci, strategii a plánování, vytváření diagramů, setkání a workshopy, agilní pracovní postupy a projektové řízení.

ClickUp

Proměňte nápady svého týmu na akce v reálném čase Virtuální tabule ClickUp. Pomůže vám vytvořit dokonalé plátno pro pracovní postupy. Budete moci sledovat aktivitu všech a pracovat se svým týmem na dálku.

Brainstorming a přinést nejlepší nápad na kreativní plátno. Kromě toho eliminujte propast mezi nápadem a provedením vytvářením úkolů přímo z tabule. Můžete také přidat kontext do práce a propojit jej se soubory, dokumenty, úkoly a dalšími.

Kromě toho můžete přidávat různé tvary, kreslit od ruky, spojovat své nápady a psát poznámky. Použijte jednoduchou možnost přetažení k propojení několika objektů, abyste mohli nakreslit plány, pracovní postupy a spojení.

Závěrečná slova

Lucidspark je bezpochyby skvělý nástroj pro spolupráci, diskusi a efektivní práci s vaším týmem. Jeho funkce a možnosti jsou užitečné, které mohou využívat podniky všech velikostí.

Takže pokud to považujete za vhodné pro vaše podnikání, vyzkoušejte to. Pokud se vám ale nelíbí, můžete jít do výše zmíněné alternativy Lucidspark.

Dále se podívejte na nástroje brainstormingu ke zvýšení kreativity týmu.

x