NEJLEPŠÍ opravy pro stabilní stream

Kodi může být jednou z nejlepších dostupných streamovacích platforem, ale stále přichází se spravedlivým podílem problémů.

Stejně jako jakýkoli software, který používá web, může výkon Kodi vážně utrpět, pokud je vaše připojení špatné. To není skvělé pro požitek ze sledování, zvláště pokud sledujete sport, televizní pořady nebo filmy.

Zatímco stream, který jste vybrali, nebo vaše internetové připojení budou hrát velkou roli při ukládání do vyrovnávací paměti, stále existuje několik způsobů, jak můžete svou streamovací službu učinit stabilnější.

Upozorňujeme, že mnoho doplňků obsahuje obsah, který není oficiálně licencován, a přístup k takovému obsahu může být nezákonný. Stručně řečeno, pokud je obsah zdarma, ale vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně tomu tak je.

Nejlepší čtyři způsoby, jak zastavit ukládání do vyrovnávací paměti v Kodi

Oprava č. 1: Otestujte své připojení k internetu


Zdroj: speedtest.net

Než se ponoříte do softwaru, vaším prvním začátkem by mělo být testování vašeho internetového připojení. Obecně bude obsah HD vyžadovat rychlost připojení alespoň 10 Mbit/s. Můžeš navštívit speedtest.net k měření vaší aktuální rychlosti pingů, stahování a odesílání. Jakmile se stránka načte, stačí kliknout na „Go“.

Oprava č. 2: Zkontrolujte umístění směrovače nebo sítě Wi-Fi

Pokud je vaše rychlost nižší než 10 Mbit/s, zkontrolujte, zda nejste příliš daleko od routeru. Silné stěny mohou výrazně ovlivnit rychlost a sílu signálu Wi-Fi. Pokud je to možné, přesuňte router nebo se k němu přibližte. Také se ujistěte, že žádná jiná zařízení nevysílají, nestahují nebo neprovádějí žádné jiné větší úkoly, které by mohly vysávat vaši šířku pásma. Většina poskytovatelů širokopásmového připojení zvládne více než jedno zařízení, ale je dobré to vyloučit. Pokud některá zařízení zatěžují šířku pásma, vypněte je.

Oprava #3: Upravte nastavení mezipaměti Kodi

Pokud zjistíte, že váš stream stále zaostává, stojí za to efektivně otevřít kapotu a vyladit nastavení mezipaměti Kodi.

  Jak změnit vertikální hodiny uzamčené obrazovky na telefonu Samsung

Cache zabírá paměť, a protože Kodi je navrženo tak, aby běželo na něčem tak malém, jako je Google Chromecast, moc toho nevyužívá. Existuje však způsob, jak zvýšit množství mezipaměti, kterou Kodi používá, a to prostřednictvím souboru XML pro pokročilé nastavení.

Oprava č. 4: Vylaďte vyrovnávací paměť Kodi

Vyladění vyrovnávacích systémů Kodi vyžaduje poměrně základní kódování. Vše, co musíte udělat, je zkopírovat níže uvedený kód do souboru poznámkového bloku a uložit jej jako „advancedsettings.xml“ bez uvozovek. Poté umístěte nový soubor do souboru uživatelských dat.

<advancedsettings>
<network>
<buffermode> 1 </buffermode>
<readbufferfactor> 1.5 </readbufferfactor>
<cachemembuffersize> 104857600 </cachemembuffersize>
</network>
</advancedsettings>

Zkopírujte a vložte výše uvedený kód do souboru poznámkového bloku a poté se ujistěte, že je uložen přesně jako advancedsettings.xml. Po dokončení jej budete muset vložit do souboru uživatelských dat, ale umístění se liší v závislosti na verzi Kodi, kterou používáte.

AndroidAndroid/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/iOS/private/var/mobile/Library/Preferences/Kodi/userdata/Linux~/.kodi/userdata/Mac/Users//Library/Application Support /Kodi/userdata/OpenELEC/storage/.kodi/userdata/WindowsStart | hledat ‚%APPDATA%kodiuserdata‘ | Vstupte

Pokud jste použili všechny výše uvedené opravy, měli byste zjistit, že Kodi běží plynuleji a rychleji než dříve.

  Jak ztlumit ostatní lidi v Google Meet

Upozorňujeme, že mnoho doplňků obsahuje obsah, který není oficiálně licencován, a přístup k takovému obsahu může být nezákonný. Je odpovědností uživatele dodržovat všechny platné zákony ve své zemi týkající se používání. Společnost Alphr and Box 20 LLC vylučuje veškerou odpovědnost za takový obsah. Neschvalujeme a nejsme odpovědní za porušení jakéhokoli duševního vlastnictví nebo jiných práv třetích stran a neneseme odpovědnost vůči žádné straně v důsledku jakéhokoli takového obsahu, který je zpřístupněn. Stručně řečeno, pokud je obsah zdarma, ale vypadá příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně tomu tak je.

x