Nejlepší PC optimalizátory pro zrychlení vašeho pomalého počítače

Práce na pomalém počítači je frustrující; vaše programy neustále padají, obrazovka zamrzá a podobně. Nekonečné čekání, až se kurzor přestane točit, se stává neustálou záležitostí.

Pamatujete si rychlost svého počítače, když jste si jej poprvé koupili domů?

Dříve vykonával všechny úkoly bleskově, šetřil čas a umožňoval vám vychutnat si práci. Ale postupem času se jeho výkon a rychlost začaly zpomalovat jako hlemýžď.

Jaký je tedy skutečný důvod, proč se stolní počítač nebo notebook Windows po chvíli zpomalí?

Za zhoršení zdraví vašeho počítače je zodpovědná celá řada důvodů, které ovlivňují jeho celkový výkon. Největší z nich je nadměrné používání. Mnoho lidí na celém světě používá své počítače každý den, což způsobuje, že systém je přeplněný programy, soubory, klíči registru, hudbou, videi a mnoha dalšími.

Operační systém vašeho počítače spravuje všechny prostředky, včetně paměti, výpočetního výkonu a místa na disku. Ke zpomalení jeho výkonu a rychlosti tedy přispívá několik věcí, například:

 • Zaplnění místa na disku (SSD nebo HDD)
 • Dochází paměť RAM (Random Access Memory)
 • Velké množství spouštěcích programů a programů na pozadí
 • Fragmentovaný nebo starý pevný disk
 • Nedostatek aktualizací ovladače nebo systému Windows
 • Virus nebo malware
 • Používání vizuálních funkcí a speciálních efektů
 • Používání tolika doplňků v prohlížeči
 • Možnost těžby kryptoměn

Váš počítač se tak výrazně zpomalí, až vás to přivede k šílenství. Nyní můžete být nuceni přemýšlet o nákupu nového počítače.

Ale počkat, to se rozhoduješ tak brzy?

Zvažte použití optimalizačního softwaru, než budete s počítačem zacházet jako s ztraceným případem.

Co je to PC Optimizer?

Jak název napovídá, optimalizátor je aplikace, kterou můžete použít ke zlepšení výkonu počítače optimalizací jeho různých aspektů. Software obsahuje standardní funkce, jako je čistič disku, automatická optimalizace, defragmentace disku, čistič registrů atd., které společně pracují na vašem počítači, aby identifikovaly nepotřebné věci a odstranily je.

Automatická funkce softwaru zjednodušuje proces a šetří čas a zároveň zabraňuje jakýmkoli fatálním chybám, které se mohou vyskytnout, jako je modrá obrazovka smrti, jako v případě ruční optimalizace.

Jak funguje PC optimalizátor?

Optimalizátor počítače zvýší výkon vašeho počítače, aniž by jej ohrozil. Pomáhá udržovat váš počítač čistý a zabezpečený prováděním řady činností:

 • Smaže nepotřebné soubory a programy
 • Vyčistí registr PC
 • Odstraňuje malware, chyby a viry
 • Opravuje systémové chyby
 • Detekuje hardwarové díly pro výměnu
 • Ovládá spouštěcí programy

Pojďme prozkoumat některé z důležitosti softwaru pro optimalizaci.

Cenově dostupné

Investice obrovských peněz do nového počítače je skutečně drahá záležitost. I když přemýšlíte o upgradu jeho částí, bude vás to stát hodně, protože procesory, pevné disky a grafické karty jsou drahé.

Na druhou stranu PC optimalizátory jsou cenově dostupné. Proto je lepší využívat software za relativně mnohem nižší cenu.

Snadné nastavení

Pro nastavení softwaru pro optimalizaci PC jej stačí stáhnout, nainstalovat a spustit program. Vše je možné během několika minut.

Rychlejší při řešení problémů

Od zjištění problémů v hardwaru nebo softwaru vašeho počítače až po jejich vyřešení je celkový proces rychlý. Pokračuje v práci na udržení výkonu systému na špičkové úrovni.

Vestavěná podpora

Mnoho počítačových optimalizátorů přichází s vestavěnou podporou, která vám pomůže, když se při optimalizaci systému dostanete do problémů. Můžete také využít jejich pomoci, abyste pochopili přesný důvod, proč je rychlost pomalá. Stačí jim zavolat a zeptat se na své otázky a vyhledat jejich specializovanou pomoc.

Nyní se pojďme podívat na některé z nejlepších optimalizátorů pro počítače, které vám pomohou znovu získat tento bleskově rychlý uživatelský zážitek.

  Jak zkontrolovat něčí polohu na iPhone

Avast Cleanup

Avast je známé jméno v oblasti zabezpečení systémů. The Avast Cleanup je dalším působivým produktem této značky pro doladění, čištění a zrychlení vašeho počítače. Kromě opravy systémových problémů také aktualizuje vaše aplikace.

Patentovaná technologie Avast Cleanup dokáže opravit vše, co zpomaluje váš systém, odstraněním zapomenutých programů a bloatwaru a přepnutím aplikací do režimu spánku. Identifikuje výpadky výkonu, aby je zastavil, aniž byste museli zasahovat do systému nebo odinstalovat aplikace.

Systémy detekce nepotřebných programů a cloudové systémy reputace mohou zjistit aplikace nebo programy, které nepoužíváte. Pokud je nechcete odinstalovat, nástroj může tyto programy umístit do karantény, abyste se mohli rozhodnout později.

Prohledáním vašeho počítače od špičky až k patě dokáže Avast Cleanup odstranit gigabajty nevyžádaných souborů nashromážděných z Windows, 200+ aplikací a 25+ prohlížečů, včetně Chrome, Firefox, Internet Explorer atd. Jeho čistič disku hloubkově prohledá zbytky aplikace, jako je např. mezipaměť, instalační soubory, staré zálohy a dočasné soubory.

Prostřednictvím automatické údržby může nástroj pravidelně odstraňovat nevyžádané soubory a zároveň eliminovat nefunkční zástupce a registr. Pomocí nástroje Software Updater může pravidelně aktualizovat vaše aplikace a programy, aby vás ochránil před pády, chybami a bezpečnostními chybami. Avast Cleanup také vyladí vaše centrum akcí a řídicí panel tak, aby poskytovaly rychlý výkon.

Zrychlení systému Pro

Se 40 prémiovými nástroji pro optimalizaci Zrychlení systému Pro by Avira automaticky uklízí nepořádek a haraburdí z vašeho počítače, aby maximalizoval jeho výkon. Nabízí docela jednoduché rozložení a rozhraní pro snadné použití bez zmatků a jasně ukazuje výsledky.

Software identifikuje problémy a zranitelná místa, jako je mezipaměť systému, nevyžádaná internetová schránka, dočasné soubory, nechtěná data atd., které vás brzdí. Všechny je můžete odstranit pouhým kliknutím. Umožňuje také nastavit automatické čištění každý týden.

Defragmentuje a vyladí váš disk, aby zvýšil výkon, zatímco jeho Optimalizátor spouštění výrazně zkracuje dobu spouštění. Také jeho Realtime Optimizer může zlepšit uživatelskou zkušenost. Tento software umožňuje čištění digitálních stop pro zabezpečení vašeho soukromí. Výsledkem je tedy rychlejší načítání stránek, streamování videa a další pro zlepšení online zážitku.

System Speedup Pro může vyčistit všechny problémy registru z vašeho počítače tím, že je hluboce analyzuje. Zachrání váš počítač před pády, zamrznutím obrazovky a mnoha dalšími podobnými problémy. Tento nástroj nabízí kompletní automatické čištění, kde si můžete nastavit preferovaný cíl, například 5 GB nežádoucích souborů. Když je tedy tohoto limitu dosaženo, software jej automaticky vyčistí. Můžete si také přizpůsobit upozornění pro vaše pohodlí.

Šetřete energii prostřednictvím režimů napájení, zabezpečte osobní data pomocí stěrače disku, trvale vymažte citlivé informace a snadno šifrujte data, to vše se systémem System Speedup Pro. Pokud jste milovníkem her, software vám může poskytnout bezproblémový herní zážitek tím, že uvolní zdroje a deaktivuje nadbytečné procesy.

Pokročilá systémová péče

Chcete, aby váš počítač fungoval tak, jako když byl nový?

Advanced SystemCare Pro od IObit vám může pomoci využít váš skutečný potenciál. Podporuje Windows 10/8/7/Vista/XP a je poměrně cenově dostupný a snadno se používá.

Zažijte o 300 % rychlejší procházení díky optimalizaci nastavení prohlížeče. Nástroj také nabízí hlubší čištění registru počítače a uvolňuje místo. S ohledem na stupňující se počet kybernetických zločinů v dnešní době používá software k ochraně vašich dat pokročilé technologie zabezpečení a ochrany soukromí.

Software čistí online stopy, skrývá digitální otisky prstů, blokuje tajný přístup a další, aby chránil vaše soukromí a pověst. Nabízí také o 200 % rychlejší start PC, blokuje škodlivé aktivity, proaktivně detekuje a blokuje potenciální bezpečnostní díry.

Některé z funkcí, které nabízí, jsou:

 • Defragmentace pevného disku
 • Automatické čištění paměti RAM pro ukončení nepoužívaných procesů a programů
 • Plánovaná péče o auto
 • Monitorování stavu systému v reálném čase
 • Aktualizace programu jedním kliknutím
 • FaceID pro automatické zachycení vetřelců

Vyladění počítače

Diagnostikujte výkon počítače pomocí Vyladění počítače od Bitdefenderu, aby bylo zajištěno jeho dobré zdraví. Dokáže důkladně prohledat váš počítač a zkontrolovat oblasti vyžadující vylepšení k odstranění nežádoucích a zastaralých aplikací spolu se zbytky a dočasnými soubory.

  Co je lepší pro růst vašeho elektronického obchodu?

Po vyhodnocení problémů je nástroj inteligentně opraví, aby si zachoval svůj výkon. Použitím přizpůsobených vylepšení může optimalizovat váš počítač. Kromě toho, že opravuje problémy se spouštěním Windows a chyby ovladačů, může je také aktualizovat. Kontroluje také integritu systému Windows, aby se zabránilo jejich selhání.

Můžete použít Computer Tune-Up ve Windows 10/8.1/8/7, abyste si mohli užívat nepřetržité funkce svého počítače. Pokud máte při používání softwaru nějaké potíže, můžete zavolat jejich specializovaným technikům podpory, kteří vám pomohou 24/7.

Systémový mechanik

Přijměte odbornou pomoc Systémový mechanik Pro od Iolo s patentovanou technologií přizpůsobenou pro dosažení maximálního výkonu, rychlosti, stability a výkonu.

Nástroj nabízí dva typy režimů skenování – Deep Scan a Quick Scan. Spusťte hloubkovou kontrolu a analyzujte kritické problémy ve vašem systému a opravte je a zároveň rychle skenujte problémy s registrem, nevyžádané soubory, zranitelnosti zabezpečení, zpoždění spouštění atd.

Vylepšený systémový štít je antivirus s certifikací VB100, který eliminuje potenciální hrozby detekcí signatur malwaru a sledováním chování. Podobně Enhanced DriveScrubber chrání soukromí vašich citlivých dat tím, že je trvale smaže, a Enhanced Search & Recover se používá k obnovení ztracených dat, která jste omylem smazali ze svého počítače.

System Mechanic Pro dokáže identifikovat více než 30 000 různých problémů a opraví je pomocí chytrých živých aktualizací Iolo Labs, aby byl váš systém bez chyb a stabilní. Kromě toho automaticky zvyšuje rychlost paměti RAM, pevného disku, internetu a CPU při spouštění aplikací. V důsledku toho si můžete užívat rychlejší stahování, méně ukládání do vyrovnávací paměti, rychlejší načítání stránek, plynulejší hraní a vysoce kvalitní streamování videa.

CleanMyPC

Už vás nebaví nekonečné čekání při streamování videí nebo spouštění počítače?

Ulehčete zatížení počítače pomocí CleanMyPC od MacPaw. Tento počítač funguje efektivně tím, že v něm prohledává nevyžádané soubory a další problémy, čímž zvyšuje jeho výkon a udržuje vaše data v bezpečí. Chcete-li optimalizovat rychlost, tento nástroj vyčistí soubory registru ve vašem počítači.

CleanMyPC’s Multi Uninstaller vám umožňuje odstranit nechtěné aplikace všechny najednou a dokonce eliminuje jejich zbytky, které mnoho softwaru přehlíží. Zobrazuje také všechny položky automatického spouštění společně v jednom seznamu; takže k jejich deaktivaci stačí jediné kliknutí. Tímto způsobem by se spouštění systému Windows nezpomalilo.

Jasně zobrazuje doplňky a rozšíření používaná ve vašem počítači, abyste mohli najít ty, které již nepotřebujete. Z tohoto důvodu můžete snížit zbytečnou zátěž ze systému jejich odstraněním, abyste ušetřili svůj čas. Díky funkci Hibernace se na disku hromadí gigabajty a tento software je dokáže vyčistit jako profík!

Aby se postaral o vaše soukromí, tento software prohledá váš prohlížeč, aby shromáždil celou online aktivitu na jednom místě. Nemusíte tedy ručně chodit do nastavení a nadále mazat soubory cookie a další data; stačilo jediné kliknutí. Podobně z důvodu bezpečnosti CleanMyPC trvale smaže vaše soubory a další data, takže je pro nikoho nebude možné obnovit.

CCleaner

Nyní přichází ten slavný, o kterém jste už možná slyšeli!

Zlepšete a udržujte zdraví svého počítače optimalizací pomocí CCleaner. Nabízí novou funkci – PC Health Check, která analyzuje váš počítač a poté doporučí rychlá řešení. Kromě toho automaticky aktualizuje a vylaďuje váš počítač pro rychlejší výkon a vyšší zabezpečení.

Nedovolte, aby se vaše staré a zastaralé aplikace staly bezpečnostním rizikem, protože kyberzločinci jako jestřáb hledají příležitosti. Použijte CCleaner k automatické aktualizaci aplikací a odstranění případných bezpečnostních mezer. Tento nástroj se velmi snadno používá a usnadňuje čištění jedním kliknutím pro optimalizaci vašeho počítače během zlomku sekund.

Aby bylo možné sledovat vaše chování, webové stránky a inzerenti nechávají ve vašem počítači soubory cookie, které přispívají ke zpomalení vašeho systému. Pomocí CCleaner můžete odstranit všechny tyto soubory cookie spolu s historií vyhledávání, abyste uvolnili místo a ochránili své soukromí. Předchází také pádům čištěním registru a nepřehledným chybám. Extra programy můžete rychle zakázat a užít si rychlé spuštění.

  Jak nainstalovat rozšíření do VLC Player

Glary Utilities Pro

Vliv Glary Utilities Pro získat kompletní balíček řešení pro automatizovanou systémovou péči, ochranu soukromí a čištění registru. Nabízí více než 20 systémových utilit, které mohou zlepšit výkon vašeho počítače. Pro detekci systémových problémů důkladně prohledá váš počítač a opraví problémy o 800 % rychleji.

Ať už používáte nový nebo starý systém, Glary Utilities Pro jej dokáže vyčistit a optimalizovat, protože je kompatibilní s různými verzemi Windows. Zachrání váš počítač před zamrznutím, pády a chybami a zvýší výkon pomocí pokročilých technologií. Je vybaven funkcí 1 kliknutím spolu s jednoduchým a automatizovaným uživatelským rozhraním pro pohodlí.

Přestaňte se starat o bezpečnost a soukromí svých dat, protože tento nástroj má tyto citlivé aspekty pokryty pomocí standardních bezpečnostních opatření, aby zabránil škodlivým aktivitám. Nabízí spywarový monitor pro zachování soukromí vašich dat.

Clean Master pro PC

Získejte odbornou pomoc od Clean Master pro PC využít výkonné čištění vašeho systému a zároveň získat vynikající ochranu soukromí. Tento nástroj je kompatibilní s Windows 10/9/7/XP a využívá sofistikované technologie ke skenování více než 1000 programů. Vyčistěte zbytkové nevyžádané soubory a uvolněte místo jedním kliknutím.

Jeho robustní opatření na ochranu soukromí mohou odstranit šest různých typů rizik ochrany soukromí systému. Může také zabránit vetřelcům, aby se vkradli do vašich citlivých dat nebo nasadili malware. Nástroj dokáže inteligentně mazat záznamy o nebezpečném procházení pomocí atributu anti-attacking.

Dejte sbohem častému otáčení kurzoru a systémovým zpožděním a zažijte optimalizovaný systém. Software zastaví nežádoucí programy a zrychlí dobu spouštění, aby poskytoval nepřerušovaný zážitek. Driver Booster, zrozený pro řešení problémů s ovladači PC, dokáže naskenovat a opravit více než 5 milionů ovladačů a zařízení.

Automatické čištění prohlížeče po zavření prohlížeče smaže stopy vašeho soukromí, aby vás nesledovalo.

Systweak

Zlepšete výkon systému Windows a vyčistěte pevný disk pomocí Pokročilý optimalizátor systému od Systweak. Tento výkonný software odstraňuje zastaralé soubory a nevyžádané soubory z vašeho počítače a zvyšuje jeho rychlost pro rychlejší načítání a odezvu. Je kompatibilní s Windows 10/8.1/8/7/XP/Vista pro 64 i 32 bit.

Pro lepší rychlost čtení a alokaci dat defragmentuje pevné disky a optimalizuje disk. Při spouštění pravidelně kontroluje váš úložný disk, aby se zabránilo neočekávanému zpomalení a selhání. Software také zobrazuje všechna uložená data zabírající místo na disku.

Advanced System Optimizer zjišťuje škodlivé soubory, jako je spyware, malware, trojské koně atd., a odstraňuje je dříve, než bude ovlivněn váš systém. Také chrání vaše soukromí tím, že smaže soubory cookie a historii prohlížeče. Nabízí pokročilou technologii pro bezpečné trvalé smazání vašich souborů. Své důležité soubory můžete také zašifrovat pomocí hesla pro řízení přístupu.

Užijte si nepřetržité hraní her s optimalizátorem her, uvolněte RAM pro zvýšení výkonu, stahujte a instalujte aktualizace ovladačů a další. Zálohujte důležitá data, včetně audio a video souborů, dokumentů, fotografií atd., a obnovte ztracená data, i když byla zformátována nebo odstraněna.

Závěr

Stejně jako ostatní stroje má váš počítač usnadnit váš život. Pokud z něj chcete čerpat slušný výkon, investujte do jeho pravidelné údržby. Vymažte všechny ty chyby, chyby a nežádoucí programy, které zahlcují úložiště počítače, pomocí výše uvedených nástrojů pro optimalizaci systému Windows, abyste mohli znovu využívat rychlejší a lepší výkon!

Zde je nový způsob, jak zrychlit svůj starý notebook s Windows. Zkuste nainstalovat Chrome OS Flex.

x