etechblog

Nejlepší přizpůsobitelné herní ovladače v roce 2023

Ať už jste profesionální hráč nebo jen příležitostné, ale soutěživé, přizpůsobitelné herní ovladače vám mohou pomoci získat náskok před vašimi soupeři.

Microsoft

Kompatibilní s rodinou Xbox One, Xbox Series X|S a PC Ovladač Microsoft Bluetooth Elite Series 2 je vybaven řadou funkcí, díky nimž je ideální pro přizpůsobitelné ovládání.

Zažijte plynulý pohyb a vyšší rychlost palby s nastavitelnými páčkami a kratšími zámky spouště vlasů. Navíc můžete přistupovat k vlastnímu mapování tlačítek a nastavovat hlasové příkazy pomocí aplikace Xbox Accessories. Uložte si až tři vlastní profily hráčů a přepínejte mezi nimi za chodu, nebo přiřaďte více funkcí jednomu jedinému tlačítku pro hlubší úroveň přizpůsobení.

Díky vyměnitelným páčkám, D-padům a pádlům, které jsou součástí balení, si můžete přizpůsobit tvar a dojem z Elite Series 2. Díky svým prémiovým funkcím a působivé 40hodinové výdrži baterie je to celkově nejlépe přizpůsobitelný ovladač pro naprostou úroveň svobody, kterou poskytuje.

Microsoft Elite Series 2

Celkově nejlepší přizpůsobitelný ovladač

Microsoft Elite Series 2 nabízí hluboké možnosti přizpůsobení hry a také působivou 40hodinovou výdrž baterie, které vám pomohou posunout vaše hraní na další úroveň.

Klady

 • Možnosti hlubokého přizpůsobení
 • Bluetooth ovladač
 • Vyměnitelná pádla a další umožňují přizpůsobení pro ergonomické preference
 • Dobrá výdrž baterie

Nevýhody

 • Docela robustní pro menší ruce
 • Drahý

Nejlepší rozpočtově přizpůsobitelný ovladač: PDP Afterglow Wave

PDP

Novinka pro rok 2023, PDP Afterglow Wave je bezdrátový LED ovladač pro Nintendo Switch. Oficiálně licencovaný společností Nintendo a nabízí osm RGB světelných zón se čtyřmi přednastavenými režimy pro desítky zářivých kombinací osvětlení.

Díky klasickému rozložení Nintendo Switch bude konfigurace tlačítek hráčům Switch okamžitě známá. Kromě přidání dvou plně přizpůsobitelných zádových pádel, které lze naprogramovat pro přizpůsobení tlačítek. Přemapujte jakékoli ovládací prvky ve hře na tato pádla, abyste si užili plynulejší herní zážitek.

Tento barevný bezdrátový ovladač má výdrž baterie 40 hodin a je také kompatibilní s počítači. A s relativně dostupnou cenou je to jeden z nejlepších bezdrátových přizpůsobitelných ovladačů, které si můžete koupit.

Bezdrátový LED ovladač PDP Afterglow™ Wave

Nejlepší přizpůsobitelný ovladač rozpočtu

Díky dvěma přizpůsobitelným zadním pádlům a osmizónovému RGB osvětlení je PDP Afterglow Wave jedním z nejhodnotnějších bezdrátových ovladačů, které lze za peníze koupit.

Klady

 • Cenově dostupné
 • Funguje i s PC
 • Skvělé RGB osvětlení

Nevýhody

 • Pouze dvě přizpůsobitelná tlačítka pádla

Bezdrátový ovladač skutečně nové generace, Razer Wolverine V2 Pro, byl nyní upraven pro hraní na PS5. Díky technologii Razer HyperSpeed ​​Wireless můžete zažít ultra rychlé bezdrátové připojení s nízkou latencí prostřednictvím USB-A dongle, který je součástí tohoto balení.

Přepínejte mezi tahy v celém rozsahu a bleskově rychlými stisky spouště pomocí funkce HyperTrigger a zažijte reaktivnější stisky tlačítek díky mechanicky hmatovým tlačítkům V2. Je zde šest přemapovatelných tlačítek pro přizpůsobení vašeho herního nastavení, včetně dvou vlastních nárazníků a osmisměrný mikrospínač D-pad vám umožní cítit a slyšet každý směrový stisk. Ideální, když žonglujete se složitými komby.

Díky Chroma RGB si můžete přizpůsobit osvětlení displeje V2 z palety více než 16,8 milionů barev pomocí aplikace Razer Controller. Razer Wolverine V2 Pro pro PS5 s pokladem možností přizpůsobení pod kapotou má co nabídnout výměnou za tuto prémiovou cenovku.

Bezdrátový herní ovladač Razer Wolverine V2 Pro pro PlayStation 5

Nejlepší prémiový přizpůsobitelný ovladač

Ovladač Razer Wolverine V2 Pro, který nabízí ultrarychlé bezdrátové hraní s nízkou latencí a bohatými možnostmi přizpůsobení, plus RGB Chroma osvětlení, je neuvěřitelný způsob, jak pozvednout vaši hratelnost.

Klady

 • Užijte si rychlejší a plynulejší hru
 • Dobré možnosti přizpůsobení
 • Chroma RGB světla vypadají velmi cool

SCUF

Řada Scuf Instinct Pro Performance Series je jedním z nejlépe přizpůsobitelných ovladačů pro PC hráče, a to díky rozmanitosti herních možností, které nabízí. Obsahuje čtyři další pádla na zadní straně, která lze přemapovat až 16 různými funkcemi pro individuálnější a plynulejší herní zážitek.

Vyhrazený přepínač profilu vám umožňuje uložit až tři plně přemapované konfigurace pádel, což přidává ještě větší hloubku přizpůsobení. K dispozici jsou také nastavitelné okamžité spouště, které vám umožňují zrušit mechaniku tahu spouště, takže můžete přepnout na citlivější ultra rychlý styl kliknutí myší pro extra přesnost.

Mimořádný komfort zajišťuje vysoce výkonná protiskluzová šestihranná rukojeť přes rukojeti. Vyměnitelné páčky poskytují další prostředky k vyladění ovládacích prvků podle vašich představ, díky čemuž je SCUF Instinct jedním z nejlepších ovladačů pro přizpůsobenou PC hru.

Vlastní bezdrátový ovladač výkonu SCUF Instinct Pro Steel Grey pro Xbox Series X|S

Nejlepší přizpůsobitelný ovladač pro PC

SCUF Instinct Pro nabízí nepřekonatelné možnosti přizpůsobení hry pro PC hráče. Mapujte až 16 funkcí na čtyři zadní pádla, nastavte si vlastní profily a upravte spouštěče, abyste mohli hrát podle svého.

Klady

 • Plně přizpůsobitelné nastavení tlačítek
 • Variabilní spouštěcí funkce
 • Lze uložit několik vlastních profilů
 • Pohodlné použití

Nevýhody

 • Neeliminuje všechny případy driftu hole

Sony

Supervýkonná verze běžného PS5 DualSense DualSense Edge je vybavena některými skvělými doplňkovými funkcemi, které vám poskytují náskok před konkurencí.

Kromě haptické zpětné vazby, adaptivních spouštěčů a ovládacích prvků pohybu standardního DualSense vám DualSense Edge umožňuje přemapovat všechny funkce tlačítek a vytvářet vlastní profily, mezi kterými můžete okamžitě přepínat. Můžete si také přizpůsobit citlivost joysticku, nastavit mrtvé zóny a spouštět mrtvé zóny, stejně jako upravit intenzitu vibrací. To vše poskytuje plynulejší a individuálnější herní zážitek.

Uživatelské rozhraní na ovladači vám umožňuje rychle upravit hlasitost her a chatu nebo přepínat mezi přednastavenými ovládacími profily. Jako třešničku navrch dostanete dokonce tři různé sady palcových úchytů, které vám poskytnou jak herní, tak i komfortní výhodu.

Bezdrátový ovladač Sony PS5 DualSense Edge

Nejlepší přizpůsobitelný ovladač pro PS5

Bezdrátový ovladač Sony PS5 DualSense Edge vám dává plnou kontrolu. Přemapujte tlačítka, přizpůsobte mrtvé zóny, uložte vlastní profily a upravte vibrační funkce za běhu pro plynulejší a intuitivnější hru.

Klady

 • Spousta možností přizpůsobení
 • Nastavitelná délka spouště je skvělá funkce
 • Také nabízí stejné funkce jako původní DualSense
 • Elegantní design

Nevýhody

 • Výdrž baterie je trochu nedostatečná

FAQ

Otázka: Proč se tomu říká ovladač?

Ovladač je jednoduše vstupní zařízení pro videohry a jeho název odkazuje na skutečnost, že se používá k ovládání akcí hry na obrazovce.

Otázka: Stojí přizpůsobitelné ovladače za tu cenu?

Pokud jste hráč, který hraje soutěžně, jistě oceníte některé další funkce, které mohou nabídnout přizpůsobitelné ovladače. Od vlastního mapování tlačítek až po nastavitelnou citlivost spouště a palce, nabízejí mnoho způsobů, jak vyhovět vašemu preferovanému hernímu stylu.

Otázka: Co je ovladač SCUF a stojí za to?

SCUF je přední značka výkonných herních ovladačů. Profesionální hráči je často upřednostňují díky možnostem přizpůsobení, které nabízejí, a také díky lepšímu uchopení a vylepšenému ergonomickému designu jejich ovladačů. Pokud jste profesionální nebo soutěživí hráči, kteří spoléhají na vysoce výkonný hardware, rozhodně stojí za prémii.

Otázka: Mohu použít své ovladače na PC?

Pro hraní na PC lze použít mnoho ovladačů. Zejména ovladače Xbox jsou navrženy tak, aby fungovaly s Windows, a proto fungují dobře i na PC, stejně jako ovladače PS5 DualSense. Kromě toho existuje obrovské množství ovladačů třetích stran, které umožňují hraní napříč platformami.

Otázka: Existuje herní ovladač, který funguje na všech herních konzolích?

Zatímco mnoho ovladačů je kompatibilních s hraním na PC i konzolích, zatím neexistuje jediný ovladač, který by fungoval na každé herní platformě.

  10 nejlepších nástrojů prodejní cesty pro generování potenciálních zákazníků
x