Nejlepší smartphony Android s klávesnicí

Telefony s klávesnicí jsou v tomto bodě poněkud historické, kde najdete nespočet možností špičkových smartphonů. Téměř každý musel alespoň vidět funkční telefon, na kterém musíte k ovládání mačkat fyzická tlačítka. Nadcházející generace to může považovat za odcizení, ale bylo zábavné ovládat tyto telefony. Pokud jste tyto klávesové telefony dříve používali, jistě zažijete nostalgii při používání moderních klávesnicových telefonů s Androidem. A ano, takové věci existují. Chytré telefony se systémem Android s fyzickou klávesnicí jsou v současné době stále k dispozici ke koupi a používání. V tomto článku tedy uvidíte seznam nejlepších smartphonů Android s klávesnicemi a budete si moci vybrat nejlepší telefon s klávesnicí podle svého výběru.

Nejlepší smartphony Android s klávesnicí

Používání telefonu s fyzickou klávesnicí vyžaduje jinou schopnost a přechod na smartphone s virtuální klávesnicí je pro většinu náročný. Ale nebojte se, protože společnosti jako Motorola a BlackBerry rozumí šílenství telefonů s klávesnicí, ale také neustále pamatují na aktualizaci technologie. Několik důvěryhodných mobilních společností již tedy uvádí na trh smartphony Android s fyzickou klávesnicí, aby uspokojily nostalgii a potřebu držet krok s technologií. Níže je uveden seznam nejlepších smartphonů Android s klávesnicemi, ze kterých si můžete vybrat jakýkoli, který vyhovuje vašim potřebám.

1. BlackBerry Priv

BlackBerry Priv bylo představeno v září 2015. Vysouvací telefon s operačním systémem Android z něj upoutal pozornost na trhu chytrých telefonů. S tímto smartphonem se BlackBerry pokusilo spojit staré a klasické funkce BlackBerry s nejnovějšími smartphony.

 • Získáte fyzickou klávesnici QWERTY pro práci. Je to nejklasičtější klávesnice, která vám pomůže při každodenních úkolech na smartphonu a virtuálních konverzacích. Tuto klávesnici můžete vysunout, kdykoli vás omrzí používání dotykové klávesnice.
 • BlackBerry Priv má 5,4palcový kapacitní displej, který zobrazuje obrázky s extra jasností a ostřejším obrazem. Obrazovka má hustotu pixelů 540 PPI a rozlišení 2560 x 1440 pixelů.
 • Dodává se s 18megapixelovým certifikovaným fotoaparátem Schneider Kreuznach a objektivem. Tento fotoaparát má další funkce, jako je automatické a rychlé ostření, HD blesk, HDR atd.
 • Tento nejlepší telefon s klávesnicí je poháněn procesorem Qualcomm 8992 Snapdragon 808 Hexa Core a GPU Adreno 418, který poskytuje maximální výkon. Zažijete vizuálně bohaté hry s rozšířenou kvalitou pixelů.
 • Multitasking je mnohem plynulejší s 3 GB RAM. Můžete používat a přepínat mezi více aplikacemi, aniž by došlo k nějakému zpoždění. BlackBerry Priv má 32 GB paměti, kterou lze rozšířit až na 2 TB.
 • Díky vestavěné 3410 mAh lithium-iontové baterii můžete tento výkonný telefon používat několik hodin. Pohotovostní doba, kterou získáte s touto baterií, je až 422 hodin a doba hovoru 24 hodin.
 • V tomto telefonu také získáte pokročilé zabezpečení, protože krádeže zabezpečení a soukromí jsou detekovány a řešeny pomocí DTEK od BlackBerry.

2. BlackBerry KEYone

BlackBerry KEYone, neoficiálně známý jako Mercury, jeho neoficiální kódové jméno, je dalším z nejlepších smartphonů Android s klávesnicemi. Oficiálně byl oznámen v únoru 2017 a byl nepravdivě prohlášen za první smartphone BlackBerry s podporou dvou SIM karet v Indii.

 • Většinu přední části telefonu tvoří dotyková obrazovka a ve spodní části je integrovaná hardwarová klávesnice s dotykovým ovládáním. Tuto klávesnici lze použít pro gesta swipe a funguje také jako trackpad. Má také čtečku otisků prstů umístěnou v mezerníku s dalšími klávesovými zkratkami, které lze využít z jiných kláves na klávesnici.
 • Má 4,5palcový IPS LCD Full HD displej s hustotou pixelů 434 PPI. Rozlišení 1620 × 1080 pixelů vám zajistí ostřejší snímky a videa.
 • BlackBerry KEYone má dvě kamery, včetně zadní 12megapixelové kamery Sony IMX378 a 8megapixelové přední kamery. Zadní kamera dokáže nahrávat až 4K videa při 30 snímcích za sekundu a je vybavena automatickým ostřením s fázovou detekcí a EIS. Přední kamera tohoto zařízení dokáže nahrávat až 1080p videa při 30 fps.
 • 64bitový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s frekvencí 2,0 GHz umožňuje tomuto zařízení snadno provádět ty nejtěžší úkoly.
 • Disponuje 4 GB RAM a 64 GB paměti, kterou lze rovněž rozšířit až na 2 TB. Toto zařízení podporuje operační systém Androidv7.1.
 • Tento smartphone je dodáván s 3505 mAh lithium-iontovou baterií, která také podporuje rychlé nabíjení Qualcomm 3.0. Poskytuje pohotovostní dobu až 515 hodin a dobu hovoru asi 29 hodin.
  Jak nahlásit podezřelé aplikace pro Android

3. BlackBerry KEY2

Tento smartphone BlackBerry KEY2, nástupce BlackBerry KEYone, je o něco dražší než on. A tento je také tenčí, lehčí a dobře stavěný a byl uveden na trh v červenci 2018. Je to další smartphone BlackBerry běžící na OS Android, který je známý pod neoficiálním kódovým označením Athena.

 • BlackBerry KEY2 má dotykovou podsvícenou integrovanou hardwarovou klávesnici s 35 klávesami. Má funkce gest a otisků prstů podobné jako BlackBerry KEYone a navíc rychlou klávesu, kterou lze použít jako zkratku pro otevírání aplikací a spouštění akcí.
 • Má 4,5palcový 5bodový vícedotykový kapacitní displej s možností Full HD. Můžete zažít média s vysokým rozlišením s úžasnou čistotou.
 • Dodává se s 12+12MP duálním zadním fotoaparátem s HDR a možností záznamu 4K. Má také 8MP přední kameru.
 • Tento smartphone je poháněn osmijádrovým procesorem Kryo 260 Qualcomm Snapdragon 660 s frekvencemi 2,2 GHz + 1,8 GHz. Tento nejlepší telefon s klávesnicí má navíc operační systém Android v8.1.1 Oreo, díky kterému je nákup a používání tohoto telefonu ještě lákavější.
 • Je to jeden z nejlepších smartphonů Android s klávesnicemi, protože má 6 GB RAM a 64 GB úložné paměti. Úložiště 64 GB lze rozšířit až na 256 GB.
 • BlackBerry KEY2 je vybaven nevyjímatelnou lithium-polymerovou baterií 3500 mAh s technologií Quick Charge 3.0.

4. Samsung Galaxy S Relay 4G (T-Mobile)

Samsung Galaxy S Relay 4G je dotykový smartphone s Androidem a vysouvací klávesnicí. Vyrábí jej Samsung pro T-Mobile USA a číslo modelu udávané Samsungem je SGH-T699.

 • Výsuvná fyzická klávesnice QWERTY má 5 řádků pro rychlé a efektivní psaní. A zprávy lze psát automaticky pomocí technologie vkládání souvislého textu T9 Trace. Také můžete použít klávesové zkratky pro zasílání zpráv ke zvýšení rychlosti komunikace.
 • Tento smartphone má 4palcový WVGA Super AMOLED displej s rozlišením 480 × 800 pixelů a hustotou pixelů 233 PPI.
 • Má zadní 5 MPx a přední 1,3 MPx fotoaparát. Zadní fotoaparát má funkce, jako je automatické ostření, 4x digitální optický zoom, režimy více snímků, videokamera s možností záznamu 720p HD.
 • S Relay 4G je vybaven dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 1,5 GHz s GPU Adreno 225.
 • Toto zařízení má 1 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit až na 32 GB pomocí MicroSD karty.
 • S 1800 mAh baterií využívá čip pro řízení napájení Qualcomm PM8921 pro nabíjení baterie. Podporuje také technologii Quick Charge 1.0, přičemž pohotovostní doba je až 13 dní a doba hovoru až 10 hodin.
  Převeďte jednotky pomocí této aplikace Material Design [Android]

5. Samsung Galaxy Stratosphere II (Verizon)

Společnost Samsung vyrobila tento smartphone Samsung Galaxy Stratosphere II pro Verizon s připojením 4G LTE, aby bylo vše na tomto telefonu rychlejší a jednodušší.

 • Má velký dotykový panel a výsuvnou QWERTY klávesnici. Klávesnice má 5 řad pro usnadnění psaní, zasílání zpráv a multitasking.
 • Jde o jeden z nejlepších Android smartphonů s klávesnicemi, které mají 4palcový Super AMOLED WVGA displej s rozlišením 800×480 pixelů.
 • Zadní a přední fotoaparát je 5 MP a 1,3 MP, v tomto pořadí, s funkcemi, jako je automatické ostření, geo-tagging, režimy snímání, digitální zoom, videokamera, nahrávání HD atd.
 • Pohání jej dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Plus s frekvencí krait 1,2 GHz. Má také Adreno 225 GPU s OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
 • Získáte 1 GB RAM a 8 GB úložné paměti, kterou lze dále rozšířit až na 32 GB.
 • Dodává se s vyjímatelnou lithium-iontovou baterií 1800 mAh, která má až 15 hodin hovoru a 6 dní v pohotovostním režimu.
 • Tento smartphone má pokročilé funkce zabezpečení dat, včetně Microsoft Exchange ActiveSync, 256bitového šifrování AES, připojení VPN a mnoha dalších.
 • Disponuje funkcí S Beam, která využívá technologii Android NFC ke sdílení velkých souborů mezi dvěma podporovanými zařízeními. A můžete použít S Voice k ovládání telefonu k provádění akcí pouhým použitím hlasu. Stačí se zeptat a tento smartphone bude poslouchat vaše příkazy.

6. Motorola DROID 4 4G (Verizon Wireless)

Tento smartphone Motorola DROID 4 4G byl uveden na trh v síti Verizon Wireless v únoru 2012 a byl vyroben společností Motorola Mobility. Podporuje mobilní širokopásmovou síť Verizon Wireless 4G LTE, která je 10x rychlejší než její síť 3G.

 • Má LED okrajově podsvícenou QWERTY klávesnici s 5 řadami, které jsou shodné s PC. Je také odolný proti polití a poškrábání.
 • Motorola DROID 4 přichází se 4palcovým displejem Super AMOLED chráněným sklem Corning Gorilla. Poskytuje jasný a ohromující zážitek ze sledování s rozlišením 960 × 540 pixelů.
 • Zadní fotoaparát s rozlišením 8 MP a přední fotoaparát s rozlišením 1,3 MP přispívají k uživatelskému zážitku, protože poskytují špičkovou kvalitu fotografování a natáčení videa. Videorekordér dokáže natáčet videa až do 1080p se stabilizací obrazu.
 • Disponuje dvoujádrovým procesorem TI OMAP s frekvencí 1,2 GHz. Také OS postupně aktualizovala Motorola z Androidu 2.3 Gingerbread na Android 4.0 Ice Cream Sandwich a poté na Android 4.1 Jelly Bean.
 • Dodává se s 16GB vnitřním úložištěm, ve kterém je naformátovaná kapacita o něco menší. Má také funkce jako Bluetooth, GPS navigace, Wi-Fi atd.
 • Má 1785 mAh nevyjímatelnou lithium-iontovou baterii, která má až 200 hodin pohotovostního režimu a přibližně 12 hodin hovoru.
  Jak proměnit svůj telefon Android na mobilní Wi-Fi hotspot

7. Motorola Photon Q

Motorola Photon Q je další nejlepší telefon s klávesnicí, který běží na síti Sprint 4G LTE.

 • Má vysouvací QWERTY klávesnici na šířku s klávesami podobnými normálním klávesnicím.
 • Tento smartphone má 4,3palcový dotykový displej a dvoujádrový procesor Snapdragon S4 Plus 1,5 GHz, který podporuje OS Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
 • V tomto chytrém zařízení získáte 1 GB RAM a 8 GB úložného prostoru.
 • Dodává se se dvěma fotoaparáty, z nichž zadní má 8 MP a má LED blesk a automatické ostření.
 • Mezi další funkce patří port micro-HDMI, rozlišení skeneru 1080p, kompatibilita se zařízeními Motorola Lapdock atd.

8. LG Optimus Slider (Virgin Mobile)

LG Optimus Slider, neboli Gelato Q, byl vydán na Virgin Mobile USA společností LG Electronics, Inc. v říjnu 2011. Je to také jeden z nejlepších smartphonů Android s klávesnicí.

 • Tento smartphone má výsuvnou QWERTY klávesnici s 3,2palcovým TFT LCD dotykovým displejem, který je vysoce citlivý a má již nainstalované aplikace pro spouštění jedním dotykem.
 • Má 3,2 MP fotoaparát a videokameru nabitou funkcemi, jako je automatické ostření, režimy více scén, geo-tagging a různá přizpůsobitelná nastavení.
 • Tento smartphone můžete používat celé hodiny, protože má 1500 mAh lithium-iontovou baterii s dobou hovoru 3,8 hodiny a až 12 dní v pohotovostním režimu.
 • Dodává se s 800 MHz jednojádrovým procesorem s 512 GB RAM pro využití a možnosti rozšíření paměti až o 2 GB pomocí paměťových karet micro-SD. Podporuje Android 2.3 Gingerbread OS.
 • Mezi další zajímavé funkce patří integrace různých aplikací Google, kompatibilita s naslouchátky, nástroje organizéru, připojení Bluetooth atd.

9. ASTRO SLIDE 5G

Jedním z nejnovějších a nejlepších smartphonů Android s klávesnicí je ASTRO SLIDE 5G. Je to jediný 5G telefon uvedený v tomto seznamu.

 • Má plně mechanickou výsuvnou QWERTY klávesnici dostupnou ve více než 20 jazycích. Klávesy klávesnice jsou individuálně podsvícené s 5 úrovněmi nastavení jasu. Klíčové funkce si můžete přizpůsobit a vybrat si mezi otevřením aplikace, zadávání znaků nebo jinými systémovými funkcemi.
 • Dodává se s 6,39palcovým FHD AMOLED displejem s ochranou Gorilla Glass odolným proti poškrábání. Rozlišení tohoto displeje je 2340 × 1080 pixelů a hustota pixelů 403 PPI.
 • Disponuje 48MPx externím senzorem Sony a 13MPx interním fotoaparátem.
 • Je poháněn čipovou sadou MediaTek Dimensity 800 a má 8 GB RAM a 128 GB flash paměti se slotem na microSD kartu. Běží na Androidu 11 s plánovanou podporou pro Sailfish, Linux Kali a Linux Debian.
 • ASTRO SLIDE 5G může fungovat na duálním mobilním modemu 5G + 4G s kompatibilitou VoLTE, ViLTE a VoWiFi.
 • Má 4000 mAh baterii, která vám vydrží dlouhé hodiny středního až těžkého používání.
 • Má také čtečku otisků prstů, chytré tlačítko, programovatelné klávesy klávesnice a různé senzory, což z něj dělá nejlepší Android telefon s fyzickou klávesnicí na trhu právě teď.

***

Toto jsou některé z nejlepších smartphonů Android s klávesnicemi, které můžete najít, koupit a použít k uspokojení své nostalgie a potřeb pomocí nejnovější technologie Android. Doufáme, že jste z tohoto seznamu našli svůj nejlepší telefon Android s fyzickou klávesnicí. Své názory na tato zařízení a další dotazy nebo návrhy můžete sdílet v sekci komentářů níže.

x