Nejlepší Wi-Fi karty pro váš počítač v roce 2024

Karta Wi-Fi je cenově výhodný způsob, jak přidat nebo upgradovat bezdrátové připojení na vašem stolním počítači. Tyto adaptéry PCIe nabízejí různý výkon a funkce založené na standardu Wi-Fi, od cenově dostupných starších modelů až po špičkové Wi-Fi 7 pro bleskové multigigabitové rychlosti.

TP-Link

TP-Link Archer TX3000E nemusí podporovat nejnovější protokol Wi-Fi 7, ale stále poskytuje úctyhodnou rychlost a lepší efektivitu oproti starším Wi-Fi kartám. Díky podpoře teoretické šířky pásma až 2402 Mb/s a pokročilým technologiím, jako je OFDMA a MU-MIMO, je to skvělá volba pro úlohy s velkou šířkou pásma, jako je streamování 4K nebo online hraní.

S Wi-Fi 6, která je nyní mainstreamová, je snadné získat dobrý router Wi-Fi 6, který dokáže plně využít možností této karty. Archer TX3000E navíc přidává podporu Bluetooth 5.0 do vašeho PC a jeho externí, vícesměrové antény zajišťují vynikající příjem i se vzdálenými routery. Váš počítač nebude podporovat nové 6GHz pásmo, ale přesto získáte vynikající výkon v 5GHz pásmu za mnohem méně peněz.

TP-Link Archer TX3000E

Celkově nejlepší

45 $ 60 $ Ušetřete 15 $

TP-Link Archer TX3000E je solidní výběr za rozumnou cenu pro upgrade na standardní standard Wi-Fi 6. Vybaví váš počítač vysokou rychlostí bezdrátového připojení, nízkou latencí a robustním zabezpečením Wi-Fi. Ať už používáte počítač pro základní každodenní úkoly nebo náročnou práci, jako je hraní her a streamování ve 4K, tato karta zvládne vše.

Klady

 • Vynikající rychlost a výkon
 • Cenově dostupnější než nejnovější karty Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7
 • Pokrytí dlouhého dosahu

Nevýhody

 • Karty Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7 jsou dražší, ale mají vysokou a spolehlivou rychlost

Nejlepší prémiová Wi-Fi karta pro PC: ASUS PCE-BE92BT

ASUS

  13 Řešení pro správu výdajů pro malé až velké podniky

Standardy Wi-Fi mohou být trochu matoucí, ale pokud chcete nejnovější a nejlepší upgrade, ASUS PCE-BE92BT je vynikající volbou. Tato karta, založená na nejnovějším standardu Wi-Fi 7, využívá stejné pásmo 6 GHz jako zařízení Wi-Fi 6E, ale nabízí mnohem vyšší spolehlivost a ještě vyšší rychlosti, až 5764 Mb/s, díky extrémně vysoké propustnosti Wi-Fi 7.

PCE-BE92BT je pečlivě navržen tak, aby poskytoval trvale vysoké rychlosti, takže je ideální pro dlouhé herní seance. Dokáže držet krok s multigigabitovým internetovým plánem a samostatně stojící přijímač usnadňuje nalezení ideální polohy pro optimální příjem signálu. Kromě Wi-Fi tato karta také upgraduje váš počítač o nejnovější Bluetooth 5.4, což umožňuje silnější připojení pro vaše klávesnice, myši, sluchátka a další bezdrátová periferní zařízení.

ASUS PCE-BE92BT

Nejlepší Premium

ASUS PCE-BE92BT přináší budoucnost bezdrátového připojení k vašemu PC a nabízí dříve nevídané bezdrátové přenosové rychlosti až 5764 Mbps. Tato karta Wi-Fi 7 je ideální pro hardcore hráče a pokročilé uživatele.

Klady

 • Nejrychlejší dostupná Wi-Fi karta
 • Podporuje nejnovější Bluetooth 5.4 pro nová bezdrátová periferní zařízení
 • Síťové šifrování WPA3

TP-Link

Utrácení za nejnovější nebo nejdražší kartu Wi-Fi automaticky nezrychlí připojení k počítači. Budete také potřebovat internetový tarif, který dokáže využít vyšší rychlosti. Pro hráče nebo uživatele se subgigabitovým internetovým tarifem (300 nebo 500 Mb/s) nabízí cenově dostupná karta Wi-Fi 5, jako je TP-Link Archer T5E, sladkou tečku mezi výkonem a cenou.

Archer T5E se může pochlubit vynikajícími rychlostmi, které dosahují až 867 Mbps v pásmu 5 GHz, což je dostatek pro online hraní, streamování videa a práci z domova. Je také kompatibilní se stávajícími routery, díky čemuž je ještě atraktivnější pro ty, kteří mají omezený rozpočet. Pokud však máte doma mnoho chytrých zařízení nebo plánujete upgradovat na gigabitový tarif, může být z dlouhodobého hlediska lepší možností utratit více za kartu Wi-Fi 6 PCIe.

  Alexa bude stále pracovat s Nest (a to je problém)

TP-Link Archer T5E

Nejlepší rozpočet

27 $ 40 $ Ušetřete 13 $

TP-Link Archer T5E je perfektní volbou pro uživatele, kteří nehledají špičkové přenosové rychlosti, ale spíše slušný výkon pro streamování médií, online schůzky a příležitostné hraní. Je velmi cenově dostupný a nemusí vyžadovat nový router, na rozdíl od nejnovějších karet Wi-Fi 6E a Wi-Fi 7.

Klady

 • Spolehlivý výkon i přes nižší cenu
 • Antény s vysokým ziskem pro pokrytí na velké vzdálenosti
 • Včetně nízkoprofilového držáku
 • Není třeba kupovat nový router

GIGABYTE

GIGABYTE nabízí v GC-WBAX210 vynikající upgrade pro vážné hráče a profesionály v oblasti produktivity. Tento adaptér, poháněný čipovou sadou Intel Wi-Fi 6E AX210, otevírá větší šířku pásma a připojuje vaše počítače k ​​méně zahlcenému pásmu 6 GHz. To se promítá do bleskově vysokých rychlostí v reálném světě a extrémně nízké latence, což je ideální pro konkurenční hraní a další úkoly v reálném čase.

GC-WBAX210 je cenově konkurenceschopný ve srovnání s většinou karet Wi-Fi 6E při zachování rychlého a spolehlivého výkonu. Budete muset použít starší verzi Bluetooth 5.2, ale to by nemělo být překážkou, pokud je vaším hlavním zájmem výkon Wi-Fi. GIGABYTE završuje tuto neuvěřitelnou nabídku externí, nastavitelnou anténou, která pomáhá eliminovat mrtvé zóny a zajišťuje plynulé hraní a streamování.

GIGABYTE GC-WBAX210

Nejlepší Wi-Fi 6E karta

Pokud chcete využít výhod nově dostupného 6GHz pásma, GIGABYTE GC-WBAX210 je jednou z mála Wi-Fi karet, která jej podporuje. Je o něco dražší než tradiční karty Wi-Fi 6, ale kompenzuje to vynikající rychlostí v reálném světě, nízkou latencí a celkově spolehlivým výkonem pro úkoly v reálném čase, jako je streamování, videohovory a online hraní.

Klady

 • Spolehlivé rychlosti Wi-Fi 6E za levné
 • Rychlejší výkon v reálném světě
 • Nízká latence

Nevýhody

 • Jiné karty mají lepší pokrytí

TP-Link

Pokud jste unaveni zpomalováním vaší sítě uprostřed soutěžního zápasu, TP-Link Archer TXE75E je perfektní upgrade pro vaše zařízení. Tato Wi-Fi karta spadá do stejné kategorie jako GIGABYTE GC-WBAX210, ale její mohutný chladič poskytuje delší trvalý výkon a zajišťuje konzistentně vysoké rychlosti i při delším intenzivním používání sítě.

  Jak chránit svou identitu online

Archer TXE75E může po připojení k výkonnému Wi-Fi 6E routeru dosáhnout bleskové rychlosti až 2402 Mb/s v pásmech 5 GHz i 6 GHz. Připojení k 6GHz pásmu odemkne větší šířku pásma a udržuje latenci co nejnižší pro plynulé hraní a streamování. Má také antény s vysokým ziskem pro lepší dosah a sílu signálu a přidává nejnovější Bluetooth 5.3 pro připojení bezdrátových periferií.

TP-Link Archer TXE75E

Nejlepší pro hry

55 $ 80 $ Ušetřete 25 $

TP-Link Archer TXE75E je navržen pro náročné síťové použití. Kromě podpory pásma 6 GHz, ultra nízké latence a zabezpečení WPA3 dokáže udržet konzistentně vysoké rychlosti po delší dobu ve srovnání s jinými kartami Wi-Fi 6E. Pokud chcete super spolehlivou kartu s vynikajícím výkonem, nemůžete udělat chybu.

Klady

 • Lepší trvalý výkon
 • Podporuje méně přeplněné 6GHz pásmo
 • Solidní zabezpečení Wi-Fi
 • Vynikající pokrytí a síla signálu

Nevýhody

 • Vyžaduje aktualizaci firmwaru pro aktivaci Bluetooth 5.3

FAQ

Otázka: Co dělá karta Wi-Fi?

Karta Wi-Fi je hardwarové zařízení, které umožňuje připojení počítače bez vestavěné sítě Wi-Fi k bezdrátové síti. Nejlepší Wi-Fi karty mohou také upgradovat počítač s pomalým, starším Wi-Fi na nejnovější a nejrychlejší standardy Wi-Fi.

Otázka: Můžete používat Wi-Fi bez karty Wi-Fi?

Karta Wi-Fi je jedním ze způsobů připojení počítače k ​​síti Wi-Fi, ale není to jediný způsob. Je možné používat Wi-Fi bez karty Wi-Fi pomocí jiných řešení, jako je USB Wi-Fi adaptér.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi kartou Wi-Fi a adaptérem Wi-Fi?

Karty Wi-Fi a adaptéry Wi-Fi se často používají zaměnitelně, ale existuje jemný rozdíl. Karta Wi-Fi obvykle označuje zařízení, které se instaluje přímo do slotu PCIe na vašem počítači, zatímco adaptér Wi-Fi je obecnější termín pro jakékoli zařízení, které k počítači přidává připojení Wi-Fi, včetně USB Wi-Fi. adaptéry i interní PCIe karty.

Otázka: Jaký je rozdíl mezi Wi-Fi a Ethernetem?

Hlavní rozdíl mezi Wi-Fi a Ethernetem je ten, že Wi-Fi přenáší data bezdrátově pomocí rádiových vln, zatímco Ethernet přenáší data přes fyzický kabel zapojený do vašeho zařízení.