Nové funkce ve Firefoxu 44 pro stolní počítače a Android

Firefox 44 je k dispozici pro stolní počítače i Android s několika pozoruhodnými funkcemi pro koncové uživatele. Vývojáři pravděpodobně ocení množství nových animačních nástrojů přidaných do webové konzole ve verzi pro stolní počítače. Pro uživatele Androidu je tu možnost nastavit si vlastní domovskou stránku a skrýt rychlou volbu, tj. panel Top Sites. Firefox pro iOS neobdržel současnou aktualizaci, byl však tento měsíc aktualizován dvakrát, jednou s opravami chyb a zabezpečení a jednou se dvěma hlavními doplňky do aplikace. Nyní můžete požádat o verzi webu pro počítače a používat správce hesel třetích stran v systému iOS. Zde je podrobný pohled na hlavní nové přírůstky ve Firefoxu 44.

  Jak zkontrolovat, zda je váš telefon Android certifikovaný společností Google

Firefox pro stolní počítače

Desktop nemá nic velkého, na co by se koncoví uživatelé mohli těšit, snad kromě integrace podpory WEBM/VP9 Video na systémech, které nepodporují kodek H.264. Pro vývojáře jsou tu nové animační nástroje. Nyní můžete v inspektoru prohlížet a upravovat pravidla klíčových snímků animace CSS a mimo jiné můžete objevovat a procházet každou animaci CSS na stránce.

Firefox pro Android

Tisková služba Android

Firefox pro Android se nyní může připojit k tiskové službě Android, která vám umožní odeslat tiskovou úlohu z prohlížeče na připojenou tiskárnu. K možnosti tisku se dostanete z položky nabídky Stránka.

  Aplikace pro zasílání zpráv pro Android s Facebookem jako plovoucí bubliny

Vlastní domovská stránka

Můžete nastavit vlastní adresu URL, která se má otevřít jako výchozí domovská stránka, když otevřete novou kartu. Kromě toho můžete také skrýt panel Top Sites.

Firefox pro iOS

Firefox pro iOS obsahuje dva hlavní doplňky; zahrnutí možnosti požádat o stránku pro počítače namísto mobilní stránky, kterou může webová stránka nabízet, a podporu pro správce hesel třetích stran.

Kompletní changelog pro Firefox pro stolní počítače a Android si můžete přečíst z oficiální stránky Mozilly.

Stáhněte si Firefox 44 For The Desktop

Stáhněte si Firefox z Obchodu Google Play

Stáhněte si Firefox z App Store

  Echo třídí výstrahy podle typu na vašem Lockscren a připomíná vám je [Android]