etechblog

Nyní se můžete připojit k Bluesky bez pozvání, ale měli byste?

Rychlé odkazy

Klíčové věci

  • Bluesky dříve vyžadoval pro připojení zvací kódy, ale platforma se nyní otevřela veřejnosti.
  • Připojení k Bluesky závisí na tom, zda upřednostňujete transparentnost a kontrolu před známými funkcemi a pohodlím.
  • Bluesky je nedokončená výroba s chybějícími funkcemi, ale může být přitažlivá pro ty, kteří chtějí něco jiného než jejich platformy sociálních médií.

Pokud jste čekali na zvací kód Bluesky, čekání je u konce; platforma je nyní otevřena všem. Ale bez ohledu na požadavek na pozvání nebo ne, stojí za to se připojit k Bluesky?

Proč Bluesky upustil od požadavku na zvací kód?

Dne 6. února 2024 oznámil Bluesky že se k jejich platformě nyní mohl připojit kdokoli. Dříve jste museli někoho na Bluesky znát nebo čekat měsíce na seznamu kýžených pozvaných.

  Certifikace APICS Certified Supply Chain Professional (CSCP): Jak ji získat

Tento exkluzivní systém byl zaveden, aby bylo možné věci spravovat při vývoji funkcí a jejich testování v menší skupině. Bluesky Social je alternativa X (Twitter), která si v prvním roce získala 3 miliony uživatelů.

V měsících následujících po jeho spuštění v únoru 2023 vytvořil tým Bluesky vlastní zdroje a nástroje pro moderování, vylepšil mobilní aplikace a aplikace v prohlížeči a přidal skvělé funkce, jako je nový proces registrace. Ale na některých základních funkcích se stále pracuje.

I přesto se platforma rozhodla otevřít přístup již nyní. I když tvrdí, že je „připraven pro každého, aby se přidal“, může těžit z veřejného zájmu, než bude příliš pozdě.

Měli byste se připojit k Bluesky teď, když je otevřeno všem?

Zda byste se měli připojit k Bluesky, závisí na tom, co od platformy sociálních médií chcete.

Minulý rok jsem konečně získal zvací kód pro Bluesky a byl jsem motivován ponořit se dovnitř. Ale brzy jsem si uvědomil, proč je Bluesky stále tak exkluzivní.

Chyběla tuna funkcí, na které jsem byl zvyklý na jiných sociálních platformách. Nikdo z mých přátel na tom ještě nebyl. A hodně obsahu byl jen spam NSFW. V té době platforma stále řešila problémy s moderováním, takže jsem se docela rychle zachránil.

  Jak přidat hudbu do svého příspěvku Tik Tok

A to je ten problém – lidé očekávají, že Bluesky bude jen lepší verze X (dříve Twitter). Ale je to jiná sociální platforma postavená s jiným cílem – otevřenost a uživatelská kontrola.

Můžete přispívat tím, co chcete, uvidíte pouze to, co si vyberete, a odfiltrujete to, co vidět nechcete. To ale vyžaduje spoustu neustálého přizpůsobování.

Bluesky je open source (většinou), decentralizovaný (tak nějak) a celý o „stohovatelném moderování“.

Máte lidské moderátory první úrovně, kteří mohou vydávat varování, označovat nezákonný a nevhodný obsah nebo odstraňovat urážlivé příspěvky nebo účty. Další jsou administrátoři na úrovni serveru, kteří moderují; můžete přepínat servery, pokud chcete (stejně jako můžete přesouvat stavy). Nakonec vám komunitní štítkování umožní vytvořit nebo přijmout již přizpůsobené sady štítků pro ořezávání vašeho zdroje.

Abyste si Bluesky užili, museli byste najít a sledovat více lidí než na X, protože pro vás neexistuje žádný centralizovaný algoritmus, který by spravoval obsah. Dokonce se doporučuje používat klienty třetích stran jako GraySky nebo Deck.Blue přizpůsobit svůj zdroj a uživatelskou zkušenost.

  Jak odstranit „Pokračovat ve sledování“ na Netflixu

Sledování vlastních zdrojů a hledání dobrých lidí ke sledování dá práci. Pokud se nemůžete obtěžovat, Bluesky nemusí být vaše platforma.

Prozatím můžete ke svým příspěvkům přidávat varovné štítky a vypnout odpovědi, abyste předešli zneužití.

Toto moderování je zásadní, protože se kolem něj pohybuje spousta obsahu pro dospělé.

Otevřená síť má také velmi veřejný charakter. Váš profil, příspěvky, lajky, blokování a seznamy ignorování jsou veřejné. Nechybí ani možnost nastavit svůj účet jako soukromý.

Kromě toho zde neexistují klíčové funkce, jako jsou DM a hashtagy, které jste si možná oblíbili.

Takže, má cenu se teď připojit k Bluesky? Pokud chcete investovat čas do sociální platformy, která upřednostňuje otevřenost a uživatelskou kontrolu, můžete. Bluesky má rozhodně potenciál.

Ale je to stále nedokončená práce, která potřebuje vyleštit. Pokud si nejste ochotni věnovat čas přizpůsobení svého zážitku, není to zatím plnohodnotná alternativa Twitteru (X).

x