Odemkněte sílu internetu pomocí těchto 13 základních IoT Starter Kit

Vaše hledání nejlepších a nákladově nejefektivnějších IoT startovacích sad pro vytváření IoT řešení zde končí u těchto vynikajících sad chytrých zařízení.

Internet věcí (IoT) je další blue-chip technologie, která přesvědčí průmyslová odvětví, aby investovala miliardy dolarů. Pokud jste technologický nadšenec a elektronický geek, musíte zkusit IoT jako možnost kariéry.

Budování kariéry v IoT vyžaduje, abyste znali jeho software a hardware. Nejlepší způsob, jak se učit, je vytvářet živé projekty pomocí startovacích sad IoT.

Čtěte dále a dozvíte se více o sadách IoT, jejich případech použití a funkcích nejlepších sad. Později také prozkoumáte některé sady chytrých zařízení, které expertní vývojáři IoT používají k vytváření projektů v reálném světě.

Co je IoT Starter Kit?

Startovací sada IoT obsahuje elektronické příslušenství, dokumentaci k softwaru a výukové programy pro vytváření chytrých zařízení IoT. Můžete sestavit IoT gadgety, jako jsou světové hodiny, klimatické uzly, meteorologické stanice, pozorovatele letadel, chytré robotické paže, termostaty, samořídící auta jako hračky a další.

Návrháři zařízení vytvoří balíček, takže se celý proces naučíte interaktivně. Projdete řízenými pokyny k sestavení, rozebrání a přestavbě několika zařízení IoT z jedné přibalené sady.

Většina IoT startovacích sad přichází s křížovou kompatibilitou pro všechny cloudové vývojové platformy IoT. Například IBM Watson IoT, Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud a další.

Proč potřebujete IoT Starter Kit?

Startovací sady IoT představují zábavný způsob, jak se naučit inženýrství inteligentních domácností a vývoj softwaru, aniž byste museli vydělat peníze. Zde je několik důvodů, proč se chytří domácí geekové spoléhají na startovací sady IoT před jinými výukovými zdroji:

 • Jedna sada je vhodná pro různé druhy chytrých zařízení. Můžete si tak vytvořit chytré zařízení. Vyzkoušejte to na několik dní. Poté rozeberte a začněte stavět nový pomocí stejných sad nástrojů.
 • Tato přibalená elektronická zařízení jsou ideální pro podporu nadšení z učení STEM u dětí, teenagerů a technicky zdatných dospělých.
 • Startovací sady IoT slouží jako levné živé laboratorní projekty pro výukové kurzy internetu věcí.
 • Online vzdělávací platformy, které nabízejí kurzy IoT, mohou tyto sady využít k tomu, aby své studenty provedly reálnými projekty IoT.
 • Balíček můžete také darovat svému příteli, rodinnému příslušníkovi a kolegům, o kterých víte, že jsou technicky zdatní a milují kutilské (DIY) projekty.

Dále se podíváme na různé funkce, které je třeba hledat ve startovací sadě IoT.

Funkce, které je třeba hledat v IoT Starter Kit

Online a offline trh nemá nouzi o sady chytrých domácích zařízení. Nelze si však koupit jen tak některý z nich. Před zakoupením sady projektu IoT si musíte projít tento konečný seznam funkcí:

 • Sada obsahuje propracované školicí příručky a návody, které vám pomohou s vývojem softwaru na kompatibilním počítači, jako je Linux.
 • Existuje dostatek příslušenství, jako jsou senzory, desky Wi-Fi, desky mikrokontrolérů, prkénka, dráty atd., aby bylo možné postavit různé druhy zařízení pro chytrou domácnost.
 • Také hledejte elektronické zařízení vyhovující FCC před těmi, které nejsou FCC.
 • Balíček IoT kit by měl být kompatibilní s různými IoT cloudovými vývojovými platformami. To vám nabízí dobrou šanci naučit se všechny cloudy vývoje IoT pomocí jedné IoT startovací sady.
 • Hledejte startovací sady, které jsou dodávány s modulárním příslušenstvím a nevyžadují pájení. Umožňuje dětem učit se IoT bez nebezpečí požáru a úrazu elektrickým proudem. Také můžete použít jednu sadu pro mnoho projektů.
 • Vyberte si sady, které nevyžadují žádné nebo jen malé programování, které můžete snadno provádět z webového prohlížeče nebo chytrého telefonu.
 • Pokud získáváte startovací sadu pro dítě, které umí trochu programovat nebo se zajímá o kódování, pak jděte na ty, které nabízejí interaktivní pokyny pro kódování.
  Jak zkoumat téma online

Nyní prozkoumejte různé možnosti pro IoT startovací sady, které můžete použít pro hobby, akademický nebo profesionální projekt:

Startovací sada IoT SunFounder 3 v 1

Tato startovací sada IoT 3 v 1 od SunFounder je dokonalou volbou pro výuku IoT, Arduina a chytrých aut. S jeho pomocí se uživatelé mohou naučit vytvářet projekty IoT, jako je detekce dveří a oken a zavlažování rostlin pomocí ESP8266 a Blynk.

Sada obsahuje 192 položek, jako je ESP8266 a řídicí deska podporovaná Arduino UNO. Zahrnuje také online výukové programy pro 87 projektů, včetně projektů Arduino, Scratch, IoT a automobilů.

Nabízí plnou kompatibilitu s Arduino IDE a Scratch. Proto jej mohou používat začínající i zkušení softwaroví inženýři.

Sada SunFounder vás navíc může naučit stavět multifunkční chytré auto a vytvářet programy pro sledování čáry, vyhýbání se překážkám, zrychlení, sledování ruky a mnoho dalších.

OSOYOO ESP8266

Chcete se naučit IoT hraním? Sada OSOYOO ESP8266 je zde, aby vyhovovala vašim potřebám. Poskytuje vám nejen nezbytnou znalostní základnu pro budoucnost, ale také vám pomůže vytvořit zajímavé projekty IoT pro školní projekty a vědecké veletrhy.

Sada OSOYOO IoT obsahuje desku mikrokontroléru NodeMCU založenou na ESP8266, která podporuje WiFi a IDE. Využívá zjednodušený IoT protokol s názvem MQTT s různými zdroji kódování s otevřeným zdrojovým kódem a mobilními aplikacemi.

V této sadě získáte 22 elektronických součástek, abyste mohli začít svou cestu IoT. Nabízí instruktážní DVD se 17 bezplatnými ukázkovými lekcemi s výukovým programem krok za krokem, videi, podrobnými grafy obvodů a plně otestovanými ukázkovými kódy pro usnadnění vašeho učení.

Sada Robotistan NodeMCU ESP8266

Robotistan NodeMCU ESP8266 je navržen tak, aby pomohl začátečníkům naučit se principy a logiku IoT a implementovat je do svých začínajících IoT projektů. Dodává se s 16 komponentami, jako jsou LED, motory a varianty detekčních senzorů, pomocí kterých lze rychle spustit své projekty IoT.

Sada již obsahuje NodeMCU – vývojovou desku založenou na open-source modulu. Pro své projekty tedy nemusíte používat žádnou jinou desku. Zde také získáte příručku, která obsahuje seznam všech součástí sady, vizuální vysvětlení kroků při sestavování obvodu a kódy pro projekty.

Kromě toho je pro uživatele stavebnice k dispozici e-kniha. Pojednává o podrobné aplikaci komponent sady pro zahájení vašich projektů IoT.

ThingPulse #1 NodeMCU ESP8266

Pomocí sady ThingPulse #1 NodeMCU ESP8266 mohou uživatelé začít se svými projekty IoT. Tato projektová sada 4 v 1 pro vývoj bezdrátového internetu věcí vám umožňuje vytvořit čtyři domácí projekty – světové hodiny, meteorologickou stanici, sledování letadel a klimatický uzel.

  Co potřebujete vědět o Snaps na Ubuntu 20.04

Je kompatibilní s Arduino a obsahuje NodeMCU V2, desku s obvody mikrokontroléru ESP8266. Jeho DIY meteorologická stanice pro děti má všechny základní prvky, jako je OLED displej, WiFi čip ESP8266, USB kabel a senzory teploty a vlhkosti.

Pro projekty klimatických uzlů, hodin počasí a sledování letadel sada nabízí komplexního 60stránkového průvodce obsahujícího metody krok za krokem. Všem kupujícím je především poskytnuta prvotřídní zákaznická podpora od společnosti, kde mohou odpovídat na otázky nebo obavy.

SunFounder Raspberry Pi Ultimate

SunFounder Raspberry Pi Ultimate je sada, kterou mohou používat studenti, pedagogové, elektrotechnici, začátečníci programování a tech nadšenci, a to i bez předchozích znalostí.

Obsahuje veškerý potřebný hardware a software, který by začátečník mohl potřebovat.

Startovací sada Raspberry Pi vám nabízí 45 video kurzů a online tutoriálů. Pomocí těchto online výukových programů krok za krokem můžete vyvinout 161 zajímavých projektů, včetně 59 projektů Pythonu, 44 projektů C++ a 30 projektů Node.js. Na druhou stranu vám videokurzy pomohou zvládnout Raspberry pi.

KEYESTUDIO Smart Home Starter Kit

KEYESTUDIO Smart Home Starter Kit můžete považovat za svou základní kódovací hračku, která vám pomůže učit se elektroniku a programovat a přitom se bavit. Použijte jej k vytvoření modelu chytrého domu s laserem řezanými dřevěnými deskami, ovládacím panelem a mnoha senzory a akčními členy.

S jeho pomocí můžete dělat 15 různých projektů o modulech, jako jsou tlačítka, LED a senzory.

Jakmile nahrajete kód do počítače a napájíte jej 6 AA bateriemi, můžete jej ovládat z mobilní aplikace.

GAR Micro Starter Kit

Pro ty, kteří hledají mikro startovací sadu pro své projekty STEM nebo robotiky, je GAR Micro Starter Kit ideální volbou. Obsahuje 52+ komponent pro vývoj projektu, jako je základní deska Uno R3 kompatibilní s Arduino a vývojová deska ESP32 s Wi-Fi a Bluetooth.

Ať už jste začátečník nebo zkušený uživatel, pomůže vám prozkoumat programovací elektroniku v Arduinu pomocí oblíbených senzorů a modulů. Kromě vytváření bezdrátových projektů vám Wi-Fi Transceiver, Wi-Fi + Bluetooth Modul a HC-05 Bluetooth Modul této sady umožňují experimentovat s nápady IoT.

Jeho sada all-in-one vám nabízí další příslušenství a bezplatný přístup k průvodcům PDF a odkazům na výukové programy na GAR Dropbox Cloud. Všechny součásti této sady jsou dodávány v odolném boxu na nářadí.

SunFounder Raspberry Pi Pico

Sada Kepler od SunFounder, alias Raspberry Pi Pico, nabízí 117 různých projektů na chytrých zařízeních. Startovací sada IoT tedy obsahuje velké množství elektronického příslušenství, až 450 součástek.

Sada je vhodná pro IoT zařízení a vývoj softwaru založeného na technologiích Raspberry Pi a Arduino.

Jeho výpočetní obvodová deska obsahuje standardní funkce, jako je čip mikrořadiče RP2040, procesor Arm Cortex-M0+, 2,4 GHz Wi-Fi a 26 multifunkčních pinů GPIO.

Sada podporuje vývoj programů IoT na platformách pro vývoj softwaru, jako jsou MicroPython, Piper Make a C++. Pro tyto programovací platformy a 117 projektů je k dispozici také snadno srozumitelný online výukový program.

Startovací sada GAR Colossus

Pokud potřebujete vyvinout chytré auto s robotickými funkcemi pro akademické nebo hobby účely, můžete vyzkoušet stavebnici GAR Colossus. Sada by také mohla být dobrým STEM učením pro děti starší 3 let.

Startovací sada obsahuje moduly Wi-Fi, moduly Bluetooth, systémy na čipu (SOC), pět různých základních desek pro chytré auto, různé štíty příslušenství, šasi auta, senzory a LCD.

  Co je DNS CAA a jak ověřit a implementovat?

Všechny citlivé elektronické součástky jsou dodávány v odolném obalu o velikosti 22 palců a s 2-úrovňovou ochranou Husky. Navíc získáte 16GB USB flash disk a bezplatný přístup ke GAR Dropbox Cloud pro přístup k výukovým programům pro vývoj hardwaru a softwaru pro chytré auto.

Balíček Arduino MKR IoT

Startovací sada Arduino MKR je ideální pro vývoj různých modelů internetu věcí pro obchodní a domácí automatizaci. Můžete se přihlásit online do Arduino IoT Cloud pro programování zařízení, řízení přístupu, analýzu dat a spouštění automatizace.

Balíček obsahuje desku MCU, MCU, LCD, motor pro mechanické ovládání aktorů, napájecí konektor baterie, USB napájecí port a další.

K výukovému programu Arduino můžete přistupovat z jeho webových stránek a následovat pětikrokový výukový program pro vývoj vašeho chytrého domácího zařízení pro obchodní potřeby, akademické projekty nebo jen pro zábavu.

OSOYOO Wi-Fi IoT Learning Kit

Pokud jde o seznámení s IoT, programovatelnou elektronikou a robotikou, OSOYOO Wi-Fi IoT Learning Kit vám pomůže stát se inovativními. Můžete jej použít k vytváření projektů IoT a konfiguraci automatizace vaší chytré domácnosti.

Je zde zahrnuto vše potřebné k rozvoji kreativního chytrého domova, jako je WiFi Shield, základní deska Arduino, pohybový senzor, překážkové senzory, ultrazvukový senzor, zvukový senzor, fotorezistor a senzor teploty/vlhkosti. Navíc můžete spravovat a ovládat systém IoT prostřednictvím mobilních aplikací.

Startovací sada DAOKI ESP8266

Chcete postavit meteostanici pro IoT Arduino IDE? Volba DAOKI ESP8266 Starter Kit pro tento účel by byla tou správnou volbou.

Zde získáte vývojovou desku ESP8266, 0,96″ OLED displej, snímač teploty a vlhkosti, prkénko, USB kabel a další komponenty.

Pomocí této sady lze vyvinout čtyři projekty bezdrátového internetu věcí, včetně meteorologické stanice, světového času, sledování letadel a klimatického uzlu. Pro připojení využívá USB a jeho OLED displej má rozlišení 128×64 pixelů.

Arduino OPLA IoT Kit

Arduino OPLA IoT Kit je dokonalou volbou pro začátečníky i profesionály, protože potřebuje pouze základní DIY zkušenosti. Zkušení uživatelé jej však mohou využít k převzetí kontroly nad svými IoT daty a procesy.

Hlavní součásti této sady zahrnují Arduino MKR Wi-Fi desku, Arduino MKR IoT Carrier s OLED displejem, 24V relé, senzory vlhkosti, kapacitní dotyková tlačítka, držák SD karty a palubní senzory pro světlo, teplotu a vlhkost.

S touto sadou získáte bezplatný přístup ke kódovací platformě Arduino po dobu 12 měsíců. Pomocí tohoto otevřeného systému můžete vyvíjet přizpůsobená chytrá zařízení a ovládat je, jak chcete.

Závěrečná slova

Zde jsou nejlepší IoT startovací sady, které si můžete pohodlně koupit a spustit svůj první projekt internetu věcí. Projděte si výše uvedené technické vlastnosti sad chytrých zařízení. Získejte ten, který je ideální pro váš projekt a rozpočet sady.

Možná si budete chtít projít tento skvělý úvod do IoT pro začátečníky, abyste obohatili své znalosti IoT na úrovni začátečníků.

x