Odpojením vyhledávání pro Android budou vaše dotazy Google soukromé

Pokud budete mluvit s lidmi o programu PRISM NSA, většina se bude zdát nezaujatá, pravděpodobně proto, že si neuvědomují, kolik jejich dat je monitorováno. I když, pokud jste jako já, všechny ty halasy, které program způsobil, vás musel vyděsit. Koneckonců se věří, že shromažďuje a analyzuje data téměř od všech technologických gigantů (Google, Facebook a podobně) a může odposlouchávat vaše telefonní hovory, sledovat vaše e-maily nebo kontrolovat vaše cloudové disky. V říjnu minulého roku lidé stojící za Disconnect – rozšířením pro Chrome a Firefox, které blokuje online sledování dat – vydali další nástroj pro stejné prohlížeče na ochranu vašeho soukromí při používání vyhledávačů. Jejich nejnovější řešení nazvané Disconnect Search se dostalo na Android s cílem poskytnout bezpečnější vyhledávací prostředí na vašem mobilním zařízení maskováním vaší IP adresy.

  Jak nastavit odkazy na aplikace v systému Android 6.0

Odpojení má pod kapotou robustní funkce, abyste byli online v bezpečí. Na ostatní prohlížeče to však nemá vliv. Aplikace poskytuje vlastní vyhledávací rozhraní. Kdykoli provedete dotaz prostřednictvím jednoho z hlavních vyhledávačů, jako je Google, Bing, Yahoo, Blekko nebo DuckDuckGo z rozhraní Odpojit vyhledávání, automaticky zabrání tomu, aby sledovací soubory cookie a další skripty získaly vaše osobní údaje.

Rozhraní je tak holé, jak přicházejí. Uprostřed obrazovky není nic jiného než vyhledávací pole, po klepnutí můžete zadat dotaz.

Můžete si samozřejmě vybrat vyhledávač, který chcete pro svůj dotaz použít. Chcete-li to provést, klepněte na název aktuálního vyhledávače přímo pod vyhledávacím polem na stránce s výsledky a z nabídky, která následuje, vyberte preferovaný vyhledávač.

  Jak odesílat do Chromecastu z VLC Android

Další užitečnou funkcí na palubě je vyhledávací widget, který vám umožní provádět soukromé vyhledávací dotazy z vaší domovské a zamykací obrazovky. Samozřejmě budete muset nejprve ručně přidat widget do jedné z těchto oblastí. Vzhledem k jednoduché povaze aplikace je pravděpodobné, že více uživatelů bude používat widget a ne samotné rozhraní aplikace.

Disconnect Search je v současné době do konce tohoto měsíce zdarma pro každého, ale od března budete muset zaplatit buď měsíční nebo roční předplatné, abyste mohli službu nadále používat. Kliknutím na odkaz níže si jej stáhněte a vyzkoušejte zdarma na svém zařízení.

Nainstalujte Disconnect Search z Obchodu Play

  Jak nastavit jinou tapetu pro zamykací obrazovku a domovskou obrazovku v systému Android 7.0