Oficiální aplikace pro archivaci RAR je nyní k dispozici pro Android

Pro nezasvěcené mohou být nástroje pro kompresi souborů docela matoucí kvůli ohromujícímu množství formátů souborů, z nichž mnohé jsou podporovány pouze specifickými aplikacemi. Pro náročné uživatele mezi námi musí kompresní nástroj také obsahovat pokročilá nastavení, která vyladí každý malý detail. Většina lidí používala nástroje pro kompresi souborů na počítačích, ale od nástupu výkonných smartphonů se tento úkol stal běžným také na mobilních zařízeních. Nalezení dobré aplikace pro kompresi souborů však může být matoucí, pokud aplikace nepochází od autoritativního vývojáře. Bezplatný RAR pro Android od RARLAB – týmu stojícího za WinRAR – má za cíl pomoci.

Aplikace je navržena tak, aby vám umožnila vytvářet soubory RAR a ZIP – dva z nejoblíbenějších archivních formátů – kromě opravy poškozených položek. Můžete také extrahovat existující archivy RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ. RAR pro Android je také navržen tak, aby využíval více jader CPU moderních zařízení, aby se věci urychlily.

Díky jednoduchému a funkčnímu rozhraní aplikace je intuitivní pro začátečníky i pokročilé uživatele. Integrovaný průzkumník souborů zobrazuje seznam položek uložených v interním nebo externím úložišti telefonu a umožňuje extrahovat archivy během okamžiku. Můžete vybrat více archivů najednou a extrahovat je do stejného umístění, konkrétního adresáře nebo nové složky, odstranit, zkopírovat a vložit. Uživatelé mohou také extrahovat a archivovat soubory v dávce, aby ušetřili čas.

Pokud jde o možnosti archivace, aplikace je dodávána s mnoha základními a pokročilými nastaveními. Můžete si nejen vybrat typ archivu, nastavit heslo a vytvořit pevné archivy, ale také určit typ komprese, na kolik částí soubor rozdělit a také vlastní velikost archivu. V části Možnosti archivace je karta Možnosti, kde můžete přepínat různé další parametry podle svých potřeb, včetně:

Testujte archivní soubory
Vytvořte samostatné archivy (pro každou položku)
Použijte kontrolní součet souboru BLAKE2
Zobrazit čas archivace
Maska názvu archivu

Nástroj také umožňuje uložit přednastavení profilu vybraných možností archivace pro pozdější použití.

Pro extrakci souborů můžete zadat cílovou cestu a zvolit, zda se mají přepsat existující položky při rozbalení nebo rozbalení souborů.

Další šikovnou funkcí je, že si můžete často používané položky přidat do oblíbených, abyste k nim později měli rychlý přístup. K tomu můžete využít výsuvnou navigační lištu, kterou lze zobrazit přejetím od levého okraje obrazovky.

Celkově dobře zpracovaný archivační nástroj s úctyhodným množstvím možností přizpůsobení a doplňkových funkcí. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout z odkazu uvedeného níže.

Nainstalujte RAR pro Android z Obchodu Play