etechblog

Okamžitě odemkněte a odstraňte neodstranitelné soubory pomocí IObit Unlocker

Když si koupíte nové zařízení, přichází s některými vestavěnými aplikacemi. Některé aplikace jsou nežádoucí a chcete je ze zařízení odinstalovat. To však není možné u všech těchto aplikací.

Někdy tyto vestavěné aplikace zabírají hodně místa a způsobují problémy s úložištěm. Ale víte, že můžete použít odemykací aplikace k odemknutí a následnému odstranění těchto aplikací ze zařízení?

Pojďme o tom shromáždit informace a zjistit, jak můžeme tyto zamčené předinstalované aplikace z vašeho zařízení odstranit.

Co jsou nesmazatelné soubory a složky a jak ovlivňují uživatele

Neodstranitelné soubory jsou malware, spyware a trojské koně ve vašem zařízení. Mohou to být také standardní soubory, které může váš systém používat, takže jejich odstranění ze zařízení nemusí být možné. Několik znaků může naznačovat, že soubor nebo složka, se kterou se zabýváte, nelze smazat.

Tyto znaky zahrnují zprávy ze systému, které indikují, že akci, kterou se pokoušíte provést, nelze dokončit. Jakmile dostanete takové zprávy ze systému, uvědomíte si, že obvyklé metody nemohou soubor nebo složku smazat.

Tyto neodstranitelné soubory mohou zabírat místo, které byste jinak mohli použít pro jiné účely úložiště. Některé z těchto neodstranitelných souborů mohou být malware, který může poškodit vaše zařízení a vaše obrázky a videa. Odstranění těchto neodstranitelných souborů je nezbytné, pokud chcete pokračovat v používání zařízení správně.

Neodstranitelné soubory jsou obecně spyware, malware, adware nebo trojské koně. Jsou to také standardní soubory, které systém v současnosti používá a brání jejich smazání.

  Ukládejte, komentujte a sdílejte webové úryvky na Androidu pomocí Nimbus Clipper

Jak poznáte, že soubory nelze smazat? Na obrazovce se může objevit mnoho různých systémových zpráv indikujících, že soubory nelze smazat.

O IObit Unlocker

Jakmile pochopíte, co jsou nesmazatelné soubory a jak důležitým úkolem je zbavit se těchto souborů, musíte nyní hledat způsoby, které vám pomohou odstranit tyto neodstranitelné soubory ze zařízení.

IObit je perfektní odpovědí na všechny vaše dotazy ohledně odemykání a mazání blokovaných souborů. Pojďme porozumět základním funkcím IObit a shromáždit o něm informace.

#1. Spusťte program

Vyberte soubor, který chcete odemknout, a poté otevřete IObit Unlocker. V jeho rozhraní můžete vidět tlačítko ‚Přidat‘, kde můžete do tohoto softwaru přidat libovolný soubor. Kromě tlačítka „Přidat“ vám tento software umožňuje odemykat soubory a složky jejich přetažením do rozhraní.

#2. Odemkněte dostupné možnosti

Poskytují pět řešení pro zamčené soubory/složky. Máte možnost jej okamžitě odemknout stisknutím tlačítka ‚Odemknout‘, nebo můžete kliknout na rozbalovací tlačítko, které se nachází vedle tlačítka ‚Odemknout‘ a vybrat jednu z následujících akcí:

Máte možnost Odemknout a smazat, Odemknout a přejmenovat, Odemknout a přesunout nebo Odemknout a zkopírovat soubor.

 • Pokud zvolíte „Odemknout a smazat“, aplikace okamžitě smaže zamčený soubor nebo složku.
 • Po kliknutí na „Odemknout a přejmenovat“ z nabídky se zobrazí nové okno. Vše, co se od vás vyžaduje, je zadat nové jméno a poté kliknout na tlačítko ‚Odemknout a přejmenovat‘.
  • Chcete-li současně přejmenovat více než jeden soubor nebo složku, musíte vybrat každý soubor jednotlivě, zadat nový název a kliknout na tlačítko „Použít“. Po přejmenování všech souborů a složek klikněte na tlačítko ‚Odemknout a přejmenovat‘.
 • Když vyberete „Odemknout a přesunout“, aplikace přenese zamčený soubor nebo složku do umístění určeného jako cílová složka.
 • Když zvolíte „Odemknout a zkopírovat“, aplikace zkopíruje zamčený soubor nebo složku do umístění, které jste definovali jako cílovou složku.
  Co to je a jak to zjistit a zmírnit?

#3. Vynucený režim

Pokud nemůžete odemknout soubor nebo složku v běžném režimu, musíte použít funkci Forced Mode zaškrtnutím políčka umístěného před ním. Všechny procesy k němu připojené skončí, když přejdete do vynuceného režimu.

O aplikaci IObit

Primárním účelem aplikace IObit je, že vám pomáhá při odstraňování souborů, které jinak nelze smazat. IObit Unlocker vám umožňuje spravovat soubory na vašem zařízení podle vaší vůle.

Slouží nejen k odemykání a mazání neodstranitelných souborů, ale je také užitečný při provádění úloh, jako je „Odemknout a zkopírovat“, „Odemknout a přejmenovat“, „Odemknout a odstranit“ a „Odemknout a přesunout“.

Poskytuje vám snadné způsoby, jak se můžete rozhodnout spravovat soubory a složky ve vašem zařízení. Pomáhá udržovat tyto soubory v bezpečí a dostupné pro vás.

Jakmile na svém zařízení objevíte nesmazatelné soubory, můžete je přesunout do IObit a nechat aplikaci provést zbývající kouzlo.

Jakmile tyto soubory vložíte do IObit Unlocker, získáte přístup k dalším operacím, jako je přejmenování, odemknutí, kopírování nebo přesun.

Jiné alternativy

4-tečkový software

Software 4-dots je dalším řešením pro vyřešení vašich problémů spojených s nesmazatelnými soubory. Můžete jej také použít pro antivirové kontroly a detekci malwaru. Funguje tak, aby vám pomohl při odemykání a následném odstranění nesmazatelných souborů.

Software je kompatibilní se systémem Windows, a proto usnadňuje odstraňování, odemykání, přesouvání a mazání nežádoucích aplikací. Jednoduché kliknutí myší vám pomůže odemknout a odinstalovat nežádoucí aplikaci, soubor nebo složku.

  Jak opravit kód chyby DirecTV 775

Lockhunter

Nástroj LockHunter slouží k odstranění neodstranitelných souborů a složek z vašeho zařízení. Odstranění těchto souborů z plochy odemknutím a následným odstraněním je přístupnější se softwarem LockHunter.

Nejen to, ale také funguje k odstranění malwaru a dalších souborů, které by jinak mohly být škodlivé pro vaše zařízení.

Funkce

 • Poskytuje podrobné informace o procesu zamykání složky a souboru.
 • Poskytuje informace o procesech zapojených do blokování mazání konkrétních souborů.
 • Umožňuje mazat, kopírovat, odemykat a přejmenovávat soubor na zařízení.
 • Pomáhá při odstraňování zamykacího procesu z pevného disku.
 • Je kompatibilní s 32 i 64bitovými okny.

Zajímavé je, že LockHunter zcela nevymýtí aplikaci způsobující potíže. Odešle tuto smazanou položku do koše, takže aplikaci, soubor nebo složku můžete získat zpět v případě, že jste je odstranili omylem.

Použití IObit je pro vás dokonalou možností k odemknutí a odstranění všech nesmazatelných souborů, protože má mnoho funkcí, z nichž některé jsou uvedeny níže.

 • Snadno pochopitelné
 • Přátelské uživatelské rozhraní
 • Při odinstalaci nežádoucích a nesmazatelných aplikací to neovlivňuje ostatní aplikace.
 • Funguje hladce bez problémů s odstraňováním aplikací, které nejsou žádoucí.

Závěr

Jak je uvedeno v tomto článku, odstranění nechtěných a škodlivých souborů je někdy velmi zdlouhavý proces a ne většina z nás ví, jak to udělat.

Po přečtení tohoto článku však nyní můžete tyto soubory rychle smazat. Nepomůže vám pouze odstranit tyto soubory a poskytne vám několik dalších možností, jak s těmito soubory provést.

Dále si můžete vyzkoušet bezplatný antivirus pro ochranu vašeho počítače.

x