Oprava chyby Microsoft Store Error 0x80073D12 ve Windows 10

Z Microsoft Storu si můžete stáhnout a užívat si miliony aplikací a programů. Ale někdy, když se pokusíte vstoupit do obchodu Microsoft Store, můžete obdržet kód chyby 0x80073D12 a nebudete moci nainstalovat žádné aplikace. To je tak nepříjemný problém, zejména když se pokoušíte stáhnout jakoukoli vysoce požadovanou aplikaci ve špičce. Ale nebojte se! Tato příručka vám pomůže opravit kód chyby Microsoft 0x80073D12 pomocí jednoduchých a účinných metod odstraňování problémů.

Jak opravit chybu Microsoft Store Error 0x80073D12 v systému Windows 10

Následuje úplná zpráva zobrazená pro chybu Microsoft Store 0x80073D12, která se vyskytuje v počítači se systémem Windows 10.

Nainstalujte aplikaci nebo hru. Než budete moci nainstalovat tento doplněk, budete muset nainstalovat aplikaci nebo hru, se kterou pracuje.

NEBO,

jedna nebo více položek v tomto balíčku se ještě nenainstalovalo, zkuste to dál. můžete je také zkusit nainstalovat ze stahování a aktualizací s kódem chyby 0x80073d12

Co způsobuje kód chyby Microsoft 0x80073D12?

Neexistuje jediný významný důvod, který by způsobil chybu Microsoft 0x80073D12. Více scénářů, které způsobují tento chybový kód, přesto musíte analyzovat nejmožnější důvod, který přispívá k této chybě ve vašem počítači se systémem Windows 10.

 • Nesprávné/nestabilní síťové připojení.
 • Poškozená mezipaměť Microsoft Store.
 • Zastaralý operační systém Windows.
 • Nashromážděné dočasné soubory.
 • Nesprávné nastavení data a času.
 • Nedostatek místa na disku pro instalaci nových aplikací a programů.
 • Poškozená aplikace/program.

Nyní přejděte k další části a vyřešte diskutovanou chybu. Jakmile určíte přesný důvod, který způsobuje chybu Microsoft 0x80073D12 v systému Windows 10, bylo by snazší zjistit, která metoda odstraňování problémů totéž opraví. V opačném případě vyzkoušejte všechny níže uvedené metody k vyřešení problému.

Metoda 1: Základní kroky pro odstraňování problémů

Než projdete dalšími pokročilými metodami, postupujte podle těchto základních kroků pro odstraňování problémů.

1. Zajistěte správné připojení k síti

Pokud nemáte dostatečné internetové připojení, nemůžete do svého zařízení nainstalovat ani stáhnout žádnou aplikaci nebo program. Vždy otestujte svou šířku pásma a otestujte, zda je ke stejné síti připojeno více zařízení.

 • Zkuste se připojit k jiné síti (jiné Wi-Fi nebo mobilní hotspot) a zkontrolujte, zda se znovu nesetkáte se stejnou chybou.
 • Pokud problém nenarazíte na nějaké jiné síťové připojení, znamená to problém ve vašem síťovém zařízení a připojení.

Přečtěte si naši příručku Jak řešit problémy se síťovým připojením v systému Windows 10, abyste mohli vyřešit problémy se sítí. To zahrnuje restartování routeru/modemu, resetování TCP/IP a změnu nastavení síťového adaptéru.

Po vyřešení problémů se sítí zkontrolujte, zda se znovu nesetkáte se stejnou chybou.

2. Zkontrolujte, zda se rozšíření instaluje

Jakmile tedy potvrdíte, že s vaším internetovým připojením není žádný problém, další věcí, kterou musíte zajistit, je, zda instalujete rozšíření hry/aplikace či nikoli. Pokud instalujete rozšíření, musíte nejprve nainstalovat příslušnou aplikaci a poté pokračovat s rozšířením. Zvažme scénář.

 • Pokud instalujete Forza Horizon 3 Hot Wheels z Microsoft Storu, informujeme vás, že Forza Horizon 3 Hot Wheels je doplněk a k jeho instalaci je nutné nainstalovat herní verzi hry (někdy hrát několik úrovní v něm).
 • Přejděte online a vyhledejte, zda instalujete aplikaci nebo rozšíření.
  Jak používat Průzkumníka souborů bez myši v systému Windows 10

Metoda 2: Přihlaste se k účtu Microsoft

Chyby během procesu přihlášení k účtu Microsoft mohou přispět k chybě Microsoft 0x80073D12. Pokud tedy narazíte na chybu a nevíte o žádných důvodech, musíte se odhlásit ze svého účtu a znovu se přihlásit. Zde je několik pokynů, jak na to.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Microsoft Store.

2. Klikněte na Otevřít. Poté klikněte na ikonu svého profilu a poté na možnost Odhlásit se.

3. Nyní klikněte na Přihlásit se, jak je znázorněno.

4. Vyberte svůj účet Microsoft a klikněte na tlačítko Pokračovat.

5. Zadejte přihlašovací údaje a přihlaste se zpět ke svému účtu Microsoft.

Metoda 3: Restartujte procesy Microsoft Store

Pokud se nezobrazují žádné chyby přihlášení, mohou se na chybovém kódu 0x80073D12 podílet některé poškozené procesy společnosti Microsoft. Ukončete všechny procesy Microsoft Store podle pokynů níže.

1. Současným stisknutím kláves Ctrl + Shift + Esc otevřete Správce úloh.

2. Nyní na kartě Procesy klikněte na Microsoft Store a poté na tlačítko Ukončit úlohu.

3. Znovu spusťte Microsoft Store a zkontrolujte, zda je kód chyby 0x80073D12 vyřešen nebo ne.

Metoda 4: Ukončete nekompatibilní procesy na pozadí

Některé nekompatibilní programy a aplikace spuštěné na pozadí mohou narušovat proces stahování z obchodu Microsoft Store a přispívat k chybovému kódu 0x80073D12. Doporučujeme zavřít všechny procesy na pozadí podle pokynů v našem průvodci Jak ukončit úlohu ve Windows 10.

Kromě zavření všech procesů na pozadí zkuste zakázat všechny spouštěcí procesy na počítači s Windows 10 podle našeho průvodce 4 způsoby, jak zakázat spouštěcí programy ve Windows 10

Metoda 5: Synchronizace nastavení data a času

Chcete-li nainstalovat jakoukoli hru nebo aplikaci z obchodu Microsoft Store, váš počítač musí synchronizovat hodnoty data a času s globálním nastavením. Zde je několik pokynů pro synchronizaci dat data, oblasti a času na počítači se systémem Windows 10.

1. Stisknutím a podržením kláves Windows + I společně otevřete Nastavení systému Windows.

2. Vyberte možnost Čas a jazyk.

3. Na záložce Datum a čas zkontrolujte, zda jsou zapnuty dvě hodnoty Nastavit čas automaticky a Nastavit časové pásmo automaticky. Klikněte na Synchronizovat nyní.

Metoda 6: Spusťte Poradce při potížích s aplikacemi Windows Store

Váš počítač se systémem Windows 10 má vestavěný nástroj pro odstraňování problémů, který opravuje jakékoli problémy v obchodě Microsoft Store. Postupujte podle níže uvedených kroků a spusťte nástroj pro odstraňování problémů s aplikacemi Windows Store.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Nastavení odstraňování problémů a klikněte na Otevřít.

2. Nyní klikněte na Windows Store Apps a poté na Spustit poradce při potížích.

3. Pokud se po procesu odstraňování problémů vyskytnou nějaké problémy, klikněte na Použít tuto opravu.

4. Nakonec postupujte podle pokynů uvedených v následujících výzvách a restartujte počítač.

Metoda 7: Odstraňte mezipaměť Windows Store

Poškozená mezipaměť a poškozená data v Microsoft Store přispějí k chybovému kódu Microsoft Store 0x80073D12. Chcete-li odstranit mezipaměť Windows Store, postupujte podle níže uvedených pokynů.

1. Stisknutím kláves Windows + R spusťte dialogové okno Spustit.

2. Nyní napište wsreset.exe a stiskněte klávesu Enter.

3. Ujistěte se, že jste opravili problém s kódem chyby Microsoft Store 0x80073D12.

Metoda 8: Odeberte dočasné soubory

Pokud v počítači se systémem Windows 10 není dostatek místa, nemůžete přidávat ani instalovat žádné nové aplikace nebo programy. Nejprve zkontrolujte, zda máte na disku dostatek místa, a pokud je na disku nedostatek, vymažte všechny dočasné soubory podle pokynů níže.

Krok I: Zkontrolujte místo na disku

Chcete-li zkontrolovat místo na disku v počítači se systémem Windows 10, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + E a otevřete Průzkumník souborů.

  Jak nakonfigurovat přejetí třemi prsty pro navigaci v prohlížeči v systému Windows 10

2. Nyní klikněte na Tento počítač na levé obrazovce.

3. Zkontrolujte místo na disku v části Zařízení a ovladače podle obrázku. Pokud jsou červeně, zvažte vymazání dočasných souborů.

Krok II: Vymažte dočasné soubory

Dočasné soubory jsou uloženy ve vašem počítači, aby se zvýšila rychlost vašich kritérií vyhledávání. Také, když se tyto soubory v průběhu času hromadí a jsou výsledkem nedostatku místa v počítači se systémem Windows 10. Chcete-li nainstalovat jakékoli nové aplikace z obchodu Microsoft Store a vyhnout se kódu chyby 0x80073D12, musíte v počítači uvolnit místo. Zde je náš průvodce 10 způsobů, jak uvolnit místo na pevném disku v systému Windows, který vám pomůže vymazat všechny nepotřebné soubory v počítači. Stejným způsobem opravte kód chyby společnosti Microsoft.

Metoda 9: Nainstalujte aktualizace aplikací

Chcete-li opravit chybu Microsoft 0x80073D12, ujistěte se, že jsou všechny aplikace ve vaší knihovně Microsoft Store aktualizovány na nejnovější verzi. Pokud je v akci mnoho aktualizací, nové aktualizace nebo instalace mohou během procesu čelit několika chybám. Při instalaci aktualizací aplikace Microsoft Store postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Přejděte do nabídky vyhledávání a zadejte Microsoft Store. Klepněte na Otevřít.

2. Klikněte na ikonu Library v levém dolním rohu okna Microsoft Store.

3. Poté klikněte na tlačítko Získat aktualizace.

4. Klikněte na tlačítko Aktualizovat vše.

5. Počkejte, až se aktualizace stáhnou do počítače se systémem Windows 10, a ujistěte se, že jsou vaše aplikace a hry aktuální.

Metoda 10: Aktualizujte systém Windows

Pokud se ve vašem počítači se systémem Windows 10 vyskytnou nějaké chyby, chyby a problémy související s opravami, možná nebudete moci nainstalovat žádné nové aplikace a hry. Tento problém lze vyřešit instalací aktualizace systému Windows. Nejprve zkontrolujte, zda používáte aktualizovanou verzi operačního systému nebo zda je v akci nevyřízena aktualizace, postupujte podle pokynů v našem průvodci Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10.

Po aktualizaci verze operačního systému Windows zkontrolujte, zda jste neopravili chybu Microsoft 0x80073D12.

Metoda 11: Zakažte servery proxy a VPN

Proxy servery a služby VPN skrývají vaši internetovou identitu, ale pokud jsou nastavení nekompatibilní s vaším počítačem, budete čelit několika chybám. Jedním z takových problémů je kód chyby Microsoft 0x80073D12. Chcete-li zakázat služby proxy a VPN, postupujte podle našeho průvodce Jak zakázat VPN a proxy v systému Windows 10 a implementujte kroky podle pokynů v článku.

Po deaktivaci klienta VPN a proxy serverů zkontrolujte, zda máte opravený chybový kód 0x80073D12. Opět platí, že pokud vás problém obtěžuje, připojte se k mobilnímu hotspotu a zkontrolujte, zda se znovu opakuje.

Metoda 12: Použijte adresu Google DNS

Mnoho uživatelů navrhlo, že použití adres Google DNS vyřeší všechny konflikty vzniklé během instalace her a aplikací z obchodu Microsoft Store. Pokud narazíte na kód chyby Microsoftu 0x80073D12, postupujte podle našeho průvodce Jak změnit nastavení DNS ve Windows 10.

Po přepnutí na adresu Google DNS zkontrolujte, zda můžete instalovat nové aplikace z obchodu Microsoft Store.

Metoda 13: Dočasně zakažte Antivirus Suite (pokud je to možné)

Někdy, když se pokusíte nainstalovat nějaké zvláštní aplikace nebo hry z Microsoft Store, antivirový balík ve vašem počítači je identifikuje jako hrozbu a zabrání instalaci aplikace. Takže moudře deaktivujte jakýkoli antivirový program třetí strany nebo vestavěnou sadu zabezpečení na vašem počítači podle kroků, jak je ukázáno v naší příručce Jak dočasně zakázat antivirus ve Windows 10.

Jakmile na své zařízení nainstalujete požadovanou aplikaci, ujistěte se, že jste sadu zabezpečení znovu povolili, abyste zabránili jakýmkoli škodlivým útokům.

Metoda 14: Zakažte bránu Windows Firewall (nedoporučuje se)

Podobně jako u antivirového programu může brána firewall programu Windows Defender ve vašem počítači bránit stahování jakékoli aplikace prostřednictvím obchodu Microsoft Store. V tomto případě tedy musíte snížit závažnost sady zabezpečení (na seznam povolených několik funkcí) nebo zcela zakázat bránu Windows Defender Firewall podle pokynů v našem průvodci Jak zakázat bránu Windows 10 Firewall

  Jak vstoupit do systému BIOS/UEFI v systému Windows 11 (3 způsoby)

Po instalaci aplikace se ujistěte, že jste znovu povolili sadu Firewall a pokračujte v používání počítače.

Metoda 15: Opravte a resetujte aplikace nebo doplňky

Pokud vám žádná z metod nepomohla opravit chybu Microsoft 0x80073D12 v počítači se systémem Windows 10, bude tato metoda jednoduchým a efektivním řešením. Pokud instalujete doplněk jakékoli aplikace nebo hry a čelíte diskutované chybě, zkuste aplikaci opravit nebo ji v případě potřeby resetovat podle pokynů níže.

Poznámka: Zde je aplikace Minecraft Launcher brána jako příklad pro demonstraci. Postupujte podle kroků podle vaší aplikace.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Minecraft Launcher.

2. Vyberte možnost Nastavení aplikace, jak je zvýrazněno.

3. Přejděte dolů na obrazovce Nastavení a klikněte na možnost Opravit, jak je zvýrazněno.

Poznámka: Vaše data aplikace nebudou při opravě Minecraft Launcher ovlivněna.

4. Zkontrolujte, zda jste problém vyřešili. Pokud ne, klikněte na možnost Resetovat.

Poznámka: Resetováním Minecraft Launcheru smažete data aplikace.

5. Nakonec restartujte počítač a zkontrolujte, zda jste neopravili kód chyby Microsoft 0x80073D12, který se objevuje při instalaci jakýchkoli doplňků jakékoli aplikace.

Metoda 16: Znovu zaregistrujte Microsoft Store

Pokud resetování Microsoft Store neopraví kód 0x80073D12, může vám pomoci přeregistrování Windows Store. Postupujte podle pokynů níže.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte PowerShell a klikněte na Spustit jako správce.

2. Nyní zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter.

PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted -Command "& {$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + 'AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest}

3. Počkejte, až budou příkazy provedeny, a nyní již nebudete čelit diskutované chybě.

Metoda 17: Přeinstalujte Microsoft Store

Pokud vám žádná z výše uvedených metod nepomohla opravit kód 0x80073D12, pak poslední možností, jak problém vyřešit, je přeinstalovat Microsoft Store. Tento proces odinstalace nelze provést pomocí ovládacího panelu nebo procedury Nastavení. Příkazy PowerShellu vám pomohou přeinstalovat Microsoft Store, jak je popsáno níže.

1. Spusťte Windows PowerShell jako správce.

2. Nyní zadejte příkaz get-appxpackage –allusers a stiskněte klávesu Enter.

3. Vyhledejte název Microsoft.WindowsStore a zkopírujte položku PackageFullName.

4. Přejděte na nový řádek v okně PowerShell a napište remove-appxpackage následovaný mezerou a řádkem, který jste zkopírovali v předchozím kroku. Vypadá to, že,

remove-appxpackage Microsoft.WindowsStore_22202.1402.2.0_x64__8wekyb3d8bbwe

Poznámka: Příkaz se může mírně lišit v závislosti na verzi systému Windows, kterou používáte.

5. Dále restartujte počítač. Microsoft Store bude smazán z vašeho PC.

6. Chcete-li jej znovu nainstalovat, znovu otevřete prostředí Windows PowerShell jako správce a spusťte následující příkaz.

Add-AppxPackage -register "C:Program FilesWindowsAppsMicrosoft.WindowsStore_11804.1001.8.0_x64__8wekyb3d8bbweAppxManifest.xml" –DisableDevelopmentMode

Microsoft Store bude přeinstalován do vašeho počítače a nebudete čelit kódu Microsoft Store 0x80073D12

Metoda 18: Vytvoření nového uživatelského profilu

Někteří uživatelé hlásili, že vytvořením nového uživatelského profilu byla opravena chyba společnosti Microsoft 0x80073D12. Nový uživatelský profil můžete vytvořit podle kroků uvedených v naší příručce Jak vytvořit místní uživatelský účet ve Windows 10

Po vytvoření nového uživatelského profilu zkontrolujte, zda jste diskutovanou chybu opravili.

Metoda 19: Proveďte obnovení systému

Přesto, pokud se potýkáte s chybou Microsoftu 0x80073D12, zkuste obnovit počítač na předchozí verzi, kde fungovala dobře. Totéž můžete snadno implementovat podle našeho průvodce Jak používat nástroj Obnovení systému v systému Windows 10.

V tomto případě tedy bod obnovení systému, který jste již vytvořili, velmi pomůže opravit diskutovanou chybu.

Metoda 20: Resetujte počítač

Pokud nenajdete žádné problémy s Microsoft Store, ale stále čelíte chybě Microsoft Store Chyba Microsoft 0x80073D12, doporučujeme vám resetovat počítač. Chcete-li vyřešit diskutovaný problém, postupujte podle kroků v naší příručce Jak resetovat Windows 10 bez ztráty dat.

***

Doufáme, že průvodce byl užitečný a dokázali jste opravit chybu Microsoftu 0x80073D12 ve Windows 10. Navštivte naši stránku, kde najdete další skvělé tipy a triky, a níže zanechte své komentáře. Dejte nám vědět, o čem se chcete dozvědět příště.

x