Oprava chyby NSIS při spouštění instalačního programu ve Windows 10

Proces instalace je nezbytnou znalostí pro každého, kdo potřebuje stáhnout jakoukoli aplikaci do vašeho systému. K nastavení této stažené aplikace nebo programu potřebujete instalační program. Každá aplikace nebo software přichází s vlastním specifickým instalačním programem. Ale čelíte chybě NSIS při spouštění instalačního programu? Pak jste na správném místě. Tento článek o tom, jak vyřešit chybu NSIS při spuštění instalačního programu, vám pomůže. Vyzkoušejte všechny zkompilované metody uvedené níže, dokud nezískáte opravu.

Jak opravit chybu NSIS při spuštění instalačního programu v systému Windows 10

Chcete-li porozumět kontextu chyby při spouštění instalačního programu v systému Windows 10, podívejte se na důvody uvedené níže, abyste pochopili, proč k chybě dochází.

 • Instalační soubor nemusí být stažen celý.
 • Pokud se kompletně stažený soubor změní z původní podoby.
 • Přítomnost škodlivé hrozby ve vašem systému.
 • Porucha hardwaru.
 • Problémy s připojením k internetu.
 • Konflikt s aplikacemi na pozadí.
 • Poškozené systémové soubory.

NSIS nebo Nullsoft Scriptable Install System je nástroj pro tvorbu instalačního programu, který vám umožňuje vytvořit instalační program. Navíc vám umožňují extrahovat soubory a odinstalovat software z vašeho počítače. Pokud dojde k chybě NSIS při spouštění instalátoru při pokusu o instalaci staženého instalačního souboru. Dobrou zprávou je, že chyba se objeví hlavně jako preventivní akce, která zastaví proces instalace. Vyzkoušejte níže uvedené metody k vyřešení chyby při spuštění instalačního programu v systému Windows 10.

Základní kroky pro odstraňování problémů

Než vyzkoušíte pokročilé metody, vyzkoušejte nejprve tyto základní metody, abyste problém snadno vyřešili.

 • Dlouhý název souboru, přítomnost speciálního znaku, mezera a další atributy nespustí instalační program. V takovém případě můžete instalační program jednoduše přejmenovat. Zkuste jej pojmenovat jedním slovem a ujistěte se, že při přejmenování souboru neobsahuje žádné speciální znaky, čísla nebo mezery.

 • Někdy se objeví vyskakovací okno s chybou NSIS, pokud se během instalace vyskytnou nějaké problémy se složkou. Proto zkopírujte a vložte instalační soubor na jiné místo.
 • Nestabilní připojení k internetu narušuje proces stahování, což někdy vede k poškození. Chcete-li vyřešit tento druh problému, je odstranit všechny staré a existující soubory instalačního programu a znovu stáhnout instalační program v čerstvém stavu s řádným připojením k internetu.
 • Ujistěte se, že stahujete instalační program pouze ze spolehlivého zdroje. Pokud při stahování narazíte na nějaké problémy, zkuste si stáhnout instalační soubor z jiného spolehlivého zdroje.
 • Zkontrolujte, zda problém spočívá v instalačním souboru jeho stažením do jiného zařízení. Pokud problém se souborem přetrvává, stáhněte si jej z jiného zdroje. Pokud jste schopni stáhnout instalační soubor v jiném systému, zkuste to opravit některou z níže uvedených metod.

Metoda 1: Ukončete aplikace na pozadí

Je normální, že aplikace třetích stran zasahují do systému Windows a vytvářejí konfliktní atmosféru. Tato metoda odstraňování problémů by mohla skutečně fungovat ve váš prospěch a najít viníka, pokud je za překážkou jakýkoli program třetí strany. Přečtěte si naši příručku Jak ukončit úlohu ve Windows 10, abyste udělali totéž.

Aby se změny projevily, restartujte počítač. Po dokončení zkontrolujte, zda je opravena chyba NSIS při spouštění instalačního programu.

Metoda 2: Spusťte program v režimu kompatibility

Pokud je program nastaven na spuštění přes starší verzi OS, tato metoda jej vynutí. Postupujte podle níže uvedených kroků a spusťte program v režimu kompatibility.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor Installer (např. Evernote) a vyberte Vlastnosti.

2. Přejděte na kartu Kompatibilita.

3. Zaškrtněte políčko Spustit tento program v režimu kompatibility pro: v části Režim kompatibility.

4. Poté vyberte rozevírací seznam a vyberte starší verzi operačního systému, kterou potřebujete ke spuštění tohoto programu.

5. Po dokončení klikněte na Použít a poté na OK pro uložení provedených změn.

6. Poté znovu spusťte instalační soubor.

Metoda 3: Aktualizujte systém Windows

Pro instalaci jakékoli aplikace je povinné zkontrolovat, zda jsou její požadavky ve vašem systému splněny. Někdy zastaralé aplikace vyžadují starší verzi systému Windows, zatímco některé potřebují, aby byl systém Windows aktuální. Zajistěte proto požadavky příslušných programů, zejména těch, které čelí chybě při spuštění instalačního programu systému Windows 10. Poté jej spusťte a nainstalujte. Přečtěte si naši příručku Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10, kde se dozvíte více o procesu Windows Update.

Metoda 4: Spusťte kontrolu malwaru

Není neobvyklé, že napadení virem nebo škodlivým softwarem poškodí váš systém, protože je známo, že vzbuzuje obavy. Provedení antivirové kontroly pomocí antivirové nebo antimalwarové aplikace vám umožní najít způsob, jak vyřešit chybu NSIS při spuštění instalačního programu. Chcete-li zkontrolovat, zda je přítomen nějaký virus, doporučujeme prostudovat si naši příručku Jak spustit antivirovou kontrolu.

Pokud se najde nějaká hrozba, je nutné se jí zbavit. Chcete-li takový malware odstranit, přečtěte si naši příručku Jak odstranit malware z počítače v systému Windows 10.

Metoda 5: Spusťte nástroj Disk Utility

Pokud je ve fyzickém médiu závada, může to způsobit chybu v NSIS. Tento problém se nemusí ničeho obávat, protože jej lze snadno opravit pomocí některých vestavěných nástrojů ve vašem operačním systému. Postupujte podle pokynů k nalezení a opravě takových problémů.

1. Současným stisknutím kláves Windows + E otevřete Průzkumník souborů.

2. Klepněte pravým tlačítkem myši na oddíl disku, který chcete zkontrolovat, a klepněte na Vlastnosti.

3. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Nástroje a v části Kontrola chyb klepněte na tlačítko Zkontrolovat.

4. Nyní pokračujte kliknutím na Skenovat jednotku nebo Skenovat a opravit jednotku v dalším okně.

5A. Pokud je vše v pořádku, zavřete okno vlastností.

5B. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, opravte systémové soubory následujícím způsobem.

Metoda 6: Oprava systémových souborů

Někdy může být poškozeno několik vašich systémových souborů, jako jsou útoky malwaru, nesprávné vypnutí, nedokončená instalace aktualizací systému Windows atd. Tyto poškozené soubory mohou narušovat spuštění instalačního souboru. Pokud tedy narazíte na tuto chybu, doporučujeme vám opravit tyto poškozené soubory pomocí vestavěných nástrojů pro opravu, jako je SFC (Kontrola systémových souborů) a DISM (Servis a správa obrazu nasazení). Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k opravě všech poškozených souborů. Tímto způsobem můžete vyřešit chybu NSIS při spuštění instalačního programu.

Metoda 7: Nainstalujte program pomocí příkazového řádku

První věc, kterou musíte udělat pro instalaci programu, je poklepat na stažený instalační soubor a spustit jej. Pokud se spuštění nezdaří, můžete tento problém vyřešit pomocí příkazového řádku. Chcete-li tak učinit, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Najděte cestu instalačního programu v Průzkumníku souborů.

2. Po otevření cesty minimalizujte okno.

3. Stiskněte klávesu Windows, zadejte příkazový řádek a klikněte na Spustit jako správce.

4. Nyní přetáhněte instalační soubor instalačního programu (např. Evernote) a pusťte jej do konzoly příkazového řádku.

5. Po stažení najdete cestu k instalačnímu souboru na obrazovce. Po cestě úložiště stiskněte klávesu Space, zadejte /ncrc a stiskněte klávesu Enter.

6. Nyní nainstalujte aplikaci podle pokynů na obrazovce.

Metoda 8: Změňte jazyk systému

Kupodivu úprava jazyka systému z angličtiny funguje. To může vypadat trochu překvapivě. Ale koho to zajímá! Pokud tento způsob vyřeší váš problém, není na škodu to vyzkoušet. Mnoho uživatelů uvedlo, že tato metoda funguje velmi dobře. Proto postupujte podle níže uvedených kroků a změňte anglický jazyk na jiný, abyste vyřešili chybu NSIS při spouštění instalačního programu.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Ovládací panely a klepněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle jako kategorii. Vyberte možnost Hodiny a oblast.

3. Nyní klikněte na Region.

4. V okně Vlastnosti oblasti se přepněte na kartu Správa a klikněte na tlačítko Změnit národní prostředí systému.

5. Na výzvu Region Settings změňte jazyk pod aktuálním národním prostředím systému a výběrem OK uložte změny.

6. Jakmile je nastaven jiný jazyk, spusťte znovu instalační soubor.

Metoda 9: Zakažte bránu firewall (nedoporučuje se)

Firewall ve vašem systému poskytuje ochranu, aby se zabránilo jakémukoli virovému útoku a hackování. Tento firewall vás však frustruje přehnanou ochranou a omezuje spouštění a běh určitých aplikací. Proto prozatím vypněte bránu Windows Defender Firewall, abyste mohli chybu zkontrolovat a vyřešit. Přečtěte si naši příručku Jak zakázat bránu Windows 10 Firewall, abyste mohli udělat totéž.

Po spuštění instalačního souboru zajistěte opětovné povolení brány firewall, protože systém bez sady zabezpečení je vždy hrozbou.

Metoda 10: Vytvořte nový profil uživatele

Někdy může spouštění instalačního souboru přerušit také chyba v uživatelském profilu. Vytvoření nového uživatelského účtu může opravit jakékoli chyby a závady související s profilem. Nový uživatelský profil můžete vytvořit podle kroků uvedených v našem průvodci vytvořením místního uživatelského účtu v systému Windows 10.

Metoda 11: Vymažte mezipaměť prohlížeče

Zbytečné hromadění dat procházení, jako jsou mezipaměti, soubory cookie a soubory historie, využívá abnormální internetové zdroje. To zase zpomaluje připojení k síti a přerušuje stahování souboru. Implementujte tedy níže uvedené pokyny a smažte data procházení v nastavení Chrome, abyste se zbavili problému s chybou NSIS při spouštění instalačního programu. Přečtěte si našeho průvodce Jak vymazat mezipaměť a soubory cookie v prohlížeči Google Chrome a vymazat údaje o prohlížení.

Počkejte, až se nechtěná data odstraní. Po dokončení zavřete aplikaci Chrome. Nyní zkontrolujte, zda můžete spustit instalační program. Pokud pro vás žádná z výše uvedených metod nepomohla, zkuste se obrátit na vývojáře softwaru, aby problém vyřešili.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a že se vám podařilo opravit chybu NSIS při spouštění instalačního programu ve Windows 10. Dejte nám vědět téma, které chcete prozkoumat dále. Neváhejte nás kontaktovat v případě jakýchkoli dotazů nebo návrhů prostřednictvím sekce komentářů uvedené níže.

  Zástupci virtuální plochy Windows 10
x