Oprava chyby Resource Not Owned Error v systému Windows 10

Nevlastněné zdroje jsou vzácnou systémovou chybou v počítačích se systémem Windows 10, tato chyba může ve vašem počítači způsobit chyby modré obrazovky. Tato chyba může způsobit několik vážných problémů s počítačem, které mohou vést k úplnému selhání systému. Proto, pokud máte tuto chybu, měli byste vyzkoušet některé metody, jak ji opravit. V této příručce budeme diskutovat o zdroji, který není vlastněn v chybách Windows 10; podíváme se také na některé metody, jak opravit chybu zdroje stop kódu, který není ve vlastnictví na počítačích se systémem Windows 10.

Jak opravit chybu Resource Not Owned Error v systému Windows 10

Chyba nevlastnění zdroje v systému Windows 10 může mít různé důvody. Některé z možných důvodů jsou uvedeny níže.

  • Častým důvodem této chyby jsou chyby se systémovými soubory nebo poškozené systémové soubory
  • Tuto chybu mohou způsobit také chybné, zastaralé nebo poškozené systémové ovladače
  • Antivirový program třetí strany může také zasahovat do systémových souborů a způsobit tuto chybu
  • Tuto chybu v systému Windows 10 mohou způsobit také různé problémy s pevným diskem a diskem
  • Tento problém může také způsobit vadný systémový hardware, což vede k chybě modré obrazovky
  • Několik problémů BSOD je také někdy odpovědných za tuto chybu
  • Chyby a chyby ve Windows jsou také zodpovědné za tento problém.

V následující příručce budeme diskutovat o metodách řešení problémů s Windows 10, které nevlastníte.

Metoda 1: Spusťte Poradce při potížích s hardwarem a zařízeními

Je běžné, že se na vašem počítači v důsledku různých problémů s hardwarem vyskytnou chyby ve vlastnictví zdroje. To lze vyřešit kontrolou a vyřešením problémů s hardwarem. Počítače se systémem Windows poskytují různé integrované nástroje pro odstraňování problémů, které řeší několik systémových problémů; můžete zkusit spustit nástroj pro odstraňování problémů s hardwarem a zařízeními a problémy vyřešit. Chcete-li vyřešit problémy s hardwarem vašeho počítače, podívejte se na Poradce při potížích s hardwarem a zařízeními.

  Jak povolit plán napájení Ultimate ve Windows 10

Metoda 2: Spusťte chkdsk Scan

Chyba Nevlastněné zdroje v systému Windows 10 může být způsobena také poškozenými ovladači disku ve vašem počítači; tyto chyby ovladačů lze také opravit skenováním a opravou ovladačů disku pomocí vestavěných skenů v systému Windows 10. Kontrola disku nebo Kontrola CHKDSK je nástroj v systému Windows, který vyhledává poškozené systémové ovladače a pokouší se ovladače opravit a opravit. Podívejte se na průvodce Jak zkontrolovat chyby na disku pomocí nástroje chkdsk k vyhledání ovladačů disku pro počítače se systémem Windows 10.

Metoda 3: Oprava systémových souborů

Nejčastějším důvodem, proč se v systému Windows 10 vyskytuje tento zdroj stop kódu, který není vlastněn, jsou poškozené systémové soubory; tyto poškozené systémové soubory mohou také způsobit různé jiné systémové problémy s vaším počítačem a uživatelé se mohou ocitnout ve složité situaci. Můžete se podívat na příručku Jak opravit systémové soubory ve Windows 10, kde můžete provést skenování SFC za účelem opravy systémových souborů a vyřešení problému v počítači spuštěním skenování SFC a DISM. Pokud oprava systémových souborů neopraví prostředek stop kódu, který není ve Windows 10, a nemůžete tuto chybu opravit, přejděte k další metodě.

Metoda 4: Aktualizujte systém Windows

Pokud se ve vašem vyskytnou nějaké chyby, chyby a problémy související s opravami Windows 10 počítač, možná nebudete moci nainstalovat žádné nové aplikace a hry. Tento problém lze vyřešit instalací aktualizace systému Windows. Nejprve zkontrolujte, zda používáte aktualizovanou verzi operačního systému nebo zda je v akci nevyřízená aktualizace, postupujte podle pokynů v našem průvodci Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10.

  Jak dávkově přejmenovat soubory ve Windows 10

Metoda 5: Aktualizujte ovladače zařízení

Jedním z nejčastějších důvodů problémů s nevlastněnými prostředky je způsobeno zastaralými nebo poškozenými systémovými ovladači. Pokud nejsou ovladače ve vašem počítači aktuální, nemusí se správně nakonfigurovat a fungovat. Chcete-li se vyhnout problémům, jako je například zdroj, který váš počítač se systémem Windows 10 nevlastní, možná budete chtít aktualizovat ovladače počítače. Podívejte se na průvodce Jak aktualizovat ovladače zařízení v systému Windows 10 a bezpečně nainstalovat nejnovější verze ovladačů do počítače. Ve většině případů lze tento problém snadno vyřešit aktualizací ovladačů počítače. Pokud problém přetrvává a nemůžete pro něj najít řešení, zkuste další metodu.

Metoda 6: Vrácení aktualizací ovladačů zařízení

Pokud váš systém fungoval správně a po aktualizaci začal selhávat, může pomoci vrácení ovladačů. Vrácení ovladače odstraní aktuální ovladač nainstalovaný v systému a nahradí jej předchozí verzí. Chcete-li tak učinit, přečtěte si naši příručku k ovladačům vrácení změn v systému Windows 10.

Metoda 7: Přeinstalujte ovladače zařízení

Pokud aktualizace systémových ovladačů nevyřeší problémy s ovladači systému, můžete zkusit ovladače přeinstalovat do počítače. Chcete-li problém vyřešit, můžete se podívat na průvodce Jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10.

Pokud přeinstalace ovladačů nepomůže, zkuste další metodu.

Metoda 8: Dočasně deaktivujte antivirus (pokud je to možné)

Někdy, když se pokusíte nainstalovat nějaké zvláštní aplikace nebo hry z Microsoft Store, antivirový balík ve vašem počítači je identifikuje jako hrozbu a zabrání instalaci aplikace. Takže moudře deaktivujte jakýkoli antivirový program třetí strany nebo vestavěnou sadu zabezpečení ve vašem počítači podle kroků uvedených v našem průvodci Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10.

Metoda 9: Odinstalujte antivirus třetí strany (nedoporučuje se)

Pokud chyba není ve vlastnictví zdroje ve Windows 10 nebyla způsobena systémovými ovladači, problém může být s vaším antivirem, pokud antivirus třetí strany stále způsobuje tuto chybu ve vašem počítači; můžete zvážit jeho úplné odinstalování. Můžete se podívat na 5 způsobů, jak úplně odinstalovat Avast Antivirus ve Windows 10; odinstalujte antivirus z počítače, abyste problém vyřešili.

  Windows 3.0 je 30 let starý: Zde je to, čím byl výjimečný

Pokud odstranění antivirového programu problém nevyřeší, přejděte k další metodě k vyřešení chyby zdroje stop kódu, který není vlastněn.

Metoda 10: Resetujte počítač

Pokud pro vás žádná z výše uvedených metod nefunguje, problém může být způsoben chybami a chybami ve Windows 10; můžete zkusit resetovat systém Windows, abyste vyřešili tyto problémy systému Windows a problémy s nevlastněnými prostředky. Můžete se podívat na průvodce Jak resetovat Windows 10 bez ztráty dat a bezpečně resetovat Windows 10 v počítači.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Co způsobuje chybu zdrojů v systému Windows?

Ans. Chyby zdrojů v systému Windows mohou mít různé důvody, jako jsou chyby systémových souborů, chyby BSOD a chyby ovladačů.

Q2. Jak mohu vyřešit chybu modré obrazovky v systému Windows 10?

Ans. Chcete-li opravit chyby modré obrazovky na počítačích se systémem Windows 10, můžete zkusit spustit vestavěný nástroj pro odstraňování problémů s modrou obrazovkou.

Q3. Jak opravit systémové soubory a opravit chyby zdrojů?

Ans. Chyby systémových souborů jsou běžné chyby ve Windows a lze je opravit spuštěním kontroly SFC.

***

Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná a že se vám podařilo opravit chybu, která není ve vlastnictví zdroje v systému Windows 10. Dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila. Pokud máte nějaké návrhy nebo dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů.

x