Oprava Creative Sound Blaster Not Detected ve Windows 10

Creative Sound Blaster je počítačová hardwarová zvuková karta vyvinutá singapurskou společností. Zvuková karta je hardware, který pomáhá počítači získat zvukové vstupy a výstupy. Zvuková karta používá ovladače k ​​přenosu audio vstupu a výstupů. Creative Sound Blaster je jednou z nejpoužívanějších zvukových karet. Mnoho uživatelů narazí na to, že Creative Sound Blaster nezjistil chybu při pokusu o propojení jejich systémů se zvukovými zařízeními. Nenalezená okna Sound Blaster a karta Sound Blaster Z jsou běžné chyby ovladačů Creative Sound Blaster. Tato chyba může mít několik důvodů; některé jsou uvedeny níže.

Jak opravit nezjištění Creative Sound Blaster ve Windows 10

Chyba Creative Sound Blaster může mít různé příčiny; některé možné důvody jsou uvedeny níže.

  • Možné problémy s napájením
  • Problémy s připojením v systémech Windows 10
  • Nesprávné PCI sloty
  • Problémy s ovladači Creative Sound Blaster
  • Problémy způsobené antivirem třetí strany

Následující průvodce vám poskytne způsoby, jak vyřešit problémy s Creative Sound Blaster v systému Windows 10.

  Oprava kamery Skype nefunguje ve Windows 10

Metoda 1: Znovu zapojte napájecí kabel

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších řešení tohoto problému je kontrola problémů s hardwarem. Problém s detekcí Sound Blaster Z může být způsoben vadným hardwarem. Chcete-li vyřešit tyto problémy s hardwarem, můžete zkusit odpojit napájecí kabel. Systém Windows 10 často systém Sound Blaster nerozpozná kvůli nedostatečnému napájení. Tento problém můžete bezpečně vyřešit pomocí těchto jednoduchých kroků.

1. Odpojte napájecí kabel.

2. Počkejte několik minut.

3. Znovu připojte napájecí kabel a restartujte počítač.

Ve většině případů by tato jednoduchá metoda měla fungovat, pokud se i nadále zobrazuje chyba Creative Sound Blaster nebyla zjištěna, přejděte k další metodě.

Metoda 2: Znovu připojte Sound Blaster

Další metodou, kterou se můžete pokusit vyřešit problém se Sound Blaster Windows 10, je pokusit se znovu připojit Sound Blaster k Windows 10. Chcete-li tuto metodu bezpečně používat, postupujte podle těchto jednoduchých kroků.

1. Odpojte všechna zvuková zařízení.

2. Nechte systém Windows 10 automaticky se znovu připojit k zařízení Sound Blaster.

Poznámka: Při použití této metody můžete chtít odpojit všechna zvuková zařízení, jako jsou sluchátka a mikrofony.

Mnoho uživatelů, kteří obdrželi tuto chybu ve svém systému, zjistilo, že problém byl vyřešen, když se pokusili znovu připojit zvukový blaster. Pokud problém přetrvává, přejděte k další metodě.

  Oprava WaasMedicSVC.exe High Disk Usage ve Windows 10

Metoda 3: Změňte slot PCI

PCI slot je vestavěný slot v počítačovém systému; slot PCI v podstatě umožňuje připojení dalšího hardwaru k počítači. Někdy, pokud byl slot PCI poškozen nebo nepodporuje určitý typ hardwaru, může se stát, že Creative Sound Blaster nezjistí chybu. Tento problém můžete vyřešit pomocí následujících jednoduchých kroků.

1. Vyjměte zvukovou kartu ze slotu PCI počítače.

2. Znovu připojte zvukovou kartu do jiného slotu PCI.

3. Nakonec zkontrolujte, zda nebyl rozpoznán zvukový blaster z vyřešen.

Pokud jste připojili zvukový kabel karty Sound Blaster do nesprávného slotu PCI, problém by měla vyřešit změna slotu. Pokud ne, zkuste další metodu.

Metoda 4: Odinstalujte antivirus třetích stran

Je také možné, že některé z vašich nainstalovaných programů mohou mít problémy s ovladači Sound Blaster. K tomu dochází, když program, jako je antivirus třetí strany, nesprávně podezřívá řidiče ze škodlivých aktivit. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, můžete zkusit odinstalovat antivirus třetí strany. Přečtěte si naši příručku, jak odinstalovat Norton z Windows 10. Přečtěte si také našeho průvodce 5 způsoby, jak úplně odinstalovat antivirus Avast ve Windows 10.

  (OPRAVENÉ) Zvukový konektor nefunguje na notebooku Windows 10

Počkejte na dokončení odinstalace a zkontrolujte, zda byl problém vyřešen.

Metoda 5: Přeinstalujte ovladač Creative Sound Blaster

Dobrým důvodem, proč systém Windows 10 nezjistil Creative Sound Blaster, mohou být problémy s ovladačem Windows Sound Blaster. Chcete-li vyřešit problém způsobený ovladačem, můžete jej odinstalovat a znovu nainstalovat. Přečtěte si naši příručku o tom, jak odinstalovat a znovu nainstalovat ovladače v systému Windows 10.

Pokud byl problém s nevhodným ovladačem Sound Blaster, tato metoda by vám měla pomoci jej vyřešit. Pokud se chyba nadále zobrazuje, přejděte k další metodě.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč můj Creative Sound Blaster nefunguje?

Ans. Může existovat několik důvodů, proč Creative Sound Blaster na vašem počítači nefunguje správně. Některé z běžných důvodů zahrnují problémy s ovladači sound blasteru, sloty PCI a běžné problémy s napájením.

Q2. Jak mohu odinstalovat Sound Blaster v systému Windows 10?

Ans. V případě, že váš ovladač Sound Blaster nefunguje správně, můžete jej vždy odinstalovat ze Správce zařízení.

Q3. Co je to kreativní sound blaster?

Ans. Creative Sound Blasters jsou zvukové karty, které pomáhají počítači přijímat a odesílat zvuk.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a že se vám podařilo vyřešit problém, který na vašem počítači nezjistil Creative Sound Blaster. Napište komentář a dejte nám vědět, která metoda se vám osvědčila. Také pokud máte dotazy, dotazy nebo návrhy, neváhejte je s námi sdílet.