Oprava Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nedělám chybu

Je velmi nepříjemné, když Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nejsem. Kvůli této chybě vaši spolupracovníci nebudou vědět, kdy nejste v práci, ale jste k dispozici nebo pracujete. V dnešním článku budeme diskutovat o tom, jak zabránit tomu, aby se Microsoft Teams ukazoval. Zůstaňte s námi až do konce, abyste měli jasnou představu o vyřešení tohoto stavu týmů uvízlého na problému pryč.

Jak opravit Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nedělám chybu

Pokud váš počítač přejde do režimu spánku nebo nečinnosti, Microsoft Teams automaticky aktualizuje váš stav na Pryč. Podobné věci se dějí, když zamknete počítač. Tyto signály jsou programem interpretovány jako důkaz, že jste nedostupní, a váš stav je v důsledku toho aktualizován. Zde jsou některá řešení Stav týmů zaseknutý problém s chybou.

Metoda 1: Aktualizujte Microsoft Teams

V první řadě se musíte ujistit, že Teams je aktuální, abyste se vyhnuli chybám způsobeným zastaralou verzí Teams. Možná budete chtít občas ručně zkontrolovat aktualizace, i když je nástroj vyhledává automaticky. Postupujte podle těchto kroků a opravte, že Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nemýlím se:

1. Klikněte na Tři tečky u ikony profilu.

2. Poté vyberte možnost Zjistit aktualizace.

Poznámka: Zatímco budete pokračovat v práci, v horní části obrazovky se zobrazí zpráva Zkontrolujeme a nainstalujeme všechny aktualizace.

Zkontrolujte, zda je vaše chyba, kterou Microsoft Teams neustále mění můj stav na pryč, vyřešena, pokud ne, přejděte k další metodě.

Metoda 2: Ručně změnit stav

Toto je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou potřebujete, abyste se ujistili, že jste správně nastavili svůj stav v Teams. K dispozici je šest stavů a ​​můžete si z nich vybrat a nastavit svůj stav. Tyto stavy jsou následující:

 • Dostupný
 • Zaneprázdněný
 • Nerušit
 • Být hned zpět
 • Objevte se pryč
 • Vypadá offline
  Jak změnit svou polohu v Google Chrome

Musíte nastavit svůj stav na dostupný. Zde je návod, jak můžete nastavit svůj stav Microsoft Teams jako dostupný.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Microsoft Teams a klikněte na Otevřít.

2. Zadejte své uživatelské jméno a heslo pro přístup ke svému účtu.

3. Vyberte ikonu svého profilu.

4. Nyní klikněte na svůj aktuální stav pod svým jménem a vyberte možnost Dostupné.

Metoda 3: Zabraňte přechodu systému do režimu spánku

Chcete-li opravit Teams stále říká, že jsem pryč, ale nemýlím se, musíte zabránit přechodu systému do režimu spánku, musíte zkontrolovat nastavení napájení. Chcete-li to provést, dodržujte následující kroky:

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte Ovládací panely a klepněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle na Velké ikony a poté vyberte Možnosti napájení.

3. Klikněte na Změnit nastavení plánu vedle položky Vyvážený (doporučeno).

4. Poté otevřete Přepnout počítač do režimu spánku a z rozevíracích nabídek vyberte možnost Nikdy.

5. Klikněte na Uložit změny.

Metoda 4: Použití zprávy o stavu

Nastavení stavové zprávy jako k dispozici nebo mě kontaktujte, jsem k dispozici, je jednoduchý způsob, jak vyřešit, jak Microsoft Teams neustále mění můj stav na chybu pryč. Měli byste to však používat pouze jako dočasné řešení, protože neudrží stav vašeho týmu Microsoft zelený, když váš počítač nebo jiné zařízení přejde do pohotovostního režimu nebo režimu spánku.

1. Pomocí svého uživatelského jména a hesla se přihlaste ke svému účtu Teams.

2. Vyberte svůj profil kliknutím na ikonu v pravém horním rohu obrazovky.

3. Poté vyberte Nastavit zprávu o stavu.

4. Zadejte svůj stav do pole zprávy a zaškrtněte políčko napravo od Zobrazit, když mi lidé pošlou zprávu, aby lidé, kteří vám posílají zprávy v Teams, viděli váš stav.

5. Poté kliknutím na Hotovo uložte změny.

Metoda 5: Použijte nástroje třetích stran

Protože se platforma používá na pozadí nebo když váš počítač přejde do režimu spánku, stav vašeho stavu Microsoft Teams se zasekl. Chcete-li zabránit přechodu počítače do režimu spánku, můžete použít software a nástroje třetích stran, které umožňují pohyb kurzoru na obrazovce. Níže uvádíme některé nástroje třetích stran, abyste si mohli zachovat svůj stav jako vždy dostupný a opravit chybu, kdy Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nejsem.

  Kam jdou trvale smazané fotografie?

1. Mouse Jiggler

Pomocí tohoto vynikajícího softwaru můžete zastavit přechod počítače nebo notebooku do režimu spánku nebo nečinnosti. S pomocí a Myší Jiggler, můžete zabránit tomu, aby váš počítač přešel do neaktivního režimu tím, že se kurzor na obrazovce okna bude chvět. Když používáte tento software, Microsoft Teams bude předpokládat, že jste stále na svém počítači, a váš stav zůstane dostupný. Pokud si nejste jisti, jak používat nástroj Mouse Jiggler, aby Microsoft Teams zůstal zelený, jednoduše postupujte podle pokynů níže.

 • První věc, kterou musíte udělat, je stáhnout si Mouse Jiggler do počítače.
 • Nainstalujte program a spusťte jej.
 • Chcete-li nástroj použít, klikněte na Enable Jiggle.

2. Pohybujte myší

Další možností, kterou můžete použít, je Pohyb myši aplikace, která je k dispozici ve webovém obchodě Windows. Toto je další aplikace pro simulaci myši, která zabrání tomu, aby se váš počítač dostal do režimu spánku nebo nečinnosti. Pokud tedy přemýšlíte o tom, jak zabránit tomu, aby se Microsoft Teams ukazovaly, můžete použít tuto aplikaci pro pohyb myši. Tato aplikace přiměje Microsoft Teams myslet si, že používáte svůj počítač, a to nezmění váš dostupný stav na pryč.

Tip pro profesionály: Vložte kancelářskou sponku

Obrázek od Free.gr z Pixabay

Pokud nemáte zájem o používání jakékoli aplikace nebo softwaru třetích stran, můžete tento hack na kancelářské sponky snadno vyzkoušet. Musí vám to znít hloupě, ale tento hack stojí za vyzkoušení. Zde je návod, jak zajistit, aby Microsoft Teams zůstaly zelené:

 • Opatrně umístěte kancelářskou sponku vedle klávesy Shift na klávesnici.
 • Když vložíte kancelářskou sponku, klávesa Shift zůstane stisknutá, což zabrání Microsoft Teams předpokládat, že tam nejste.
  Jak otevřít umístění v Mapách Apple v Mapách Google

Microsoft Teams bude předpokládat, že používáte klávesnici, a proto nezmění váš stav ze zelené na žlutou. To vyřeší stav Microsoft Teams přilepený na problém pryč.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč mi Microsoft Teams ukazuje, že jsem pryč, když nejsem?

Ans. Microsoft Teams aktualizuje stav, pokud nebudete na počítači aktivní po dobu pěti minut nebo déle. Toto chování není možné změnit. Protože se jedná o funkci, nemůžete se jí zbavit, ale můžete ji nahradit vlastním stavem Dostupné nastavením.

Q2. Proč se zobrazuje můj stav týmů?

Ans. Váš stav přítomnosti se v Microsoft Teams zobrazuje nesprávně. Pokud je například vaše plocha neaktivní déle než pět minut, stav vaší přítomnosti se změní na Pryč. Po obnovení práce na ploše se však váš stav přítomnosti nezmění okamžitě na K dispozici.

Q3. Jak udržím status svého týmu zelený?

Ans. Nastavení vaší online přítomnosti na obsazeno je další způsob, jak se vyhnout nepřítomnosti a zachovat veřejnou dostupnost vašeho stavu Teams. V této situaci musíte přejít na avatar svého profilu, nastavit stav na (Dostupné) a vybrat položku Doba trvání, aby byl váš stav Teams dostupný.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a že jste byli schopni opravit, že Microsoft Teams stále říká, že jsem pryč, ale nedělám chybu. Všechny výše uvedené metody jsou snadné a doufáme, že jedna z nich váš problém jistě vyřeší.

x