etechblog

Oprava nefunkční kamery Droid Turbo 2

Na celém světě je vysoké procento uživatelů, kteří vlastní telefon Android. Existuje řada společností zabývajících se telefonováním se systémem Android, které se etablovaly jako spolehlivé. Jednou z těchto společností je Motorola, která se objevila jako populární značka pro smartphony, zejména v 90. letech. Zatímco značku od Googlu koupilo Lenovo v roce 2014, její smartphony stále vlastní její věrní zákazníci. Jedním ze skvěle používaných telefonů Motorola je Droid Turbo 2. Přestože mobilní telefon podporuje špičkovou technologii, v poslední době čelil některým nevyhnutelným problémům, včetně nefunkčnosti fotoaparátu Droid Turbo 2. Pokud máte stejný telefon a zajímá vás, zda nefunguje zadní kamera na Droid Turbo 2, pak jsme zde s vašimi odpověďmi v našem informativním průvodci. Spolu s diskusí o různých způsobech, jak můžete vyřešit problém s fotoaparátem, také odhalíme důvody, které k této situaci vedou, a různá nastavení fotoaparátu Droid Turbo 2, která můžete prozkoumat při používání zařízení Motorola. Začněme tedy bez dalšího zdržování a vrhněme se rovnou na několik jednoduchých oprav.

Jak opravit nefunkčnost fotoaparátu Droid Turbo 2

Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste se podrobně dozvěděli o řešení problému s nefunkčním zadním fotoaparátem na Droid Turbo 2.

Důvody, proč kamera Droid Turbo 2 nefunguje

Problémy s kamerou v Droid Turbo 2 mohou nastat při pokusu o použití zadní kamery. Výsledkem je chybová vyskakovací zpráva. Kvůli této chybě se aplikace nepřepne na přední fotoaparát. Pokud je to případ vašeho zařízení, může to mít několik možných důvodů:

 • Drobné chyby nebo závady v zařízení.
 • Rušení aplikací na pozadí s fotoaparátem.
 • Fungování předního fotoaparátu mohou zastavit také aplikace třetích stran.
 • Přeplněný oddíl mezipaměti zařízení.
 • Rozbitá zadní kamera.
  Jak odstranit návrhy na Instagramu

Jak opravit zadní kameru na Droid Turbo 2 nefunguje

Existuje řada způsobů odpovídajících výše uvedeným důvodům, které vám mohou pomoci vyřešit problémy s vaší kamerou Droid Turbo 2. Podívejme se podrobně na některé z těchto rychlých oprav níže:

Metoda 1: Restartujte telefon

Jednoduchý restart je první opravou, kterou se musíte pokusit vyřešit obecné problémy s vaším Droid Turbo 2. Někdy může drobná závada nebo chyba způsobit, že se kamera automaticky vypne. Musíte tedy zařízení jednou restartovat, abyste zjistili, zda se problém vyřeší.

1. Podržte tlačítko napájení vašeho Droid Turbo 2 umístěné na pravé straně.

2. Podržte tlačítko, dokud se neobjeví okno.

3. Nyní na obrazovce zapněte možnost Vypnout.

4. Po několika sekundách zařízení znovu zapněte a zkontrolujte, zda nyní fotoaparát funguje správně.

Metoda 2: Ukončete aplikace na pozadí

Je také známo, že nepoužívané aplikace na pozadí ve vašem zařízení způsobují, že kamera Droid Turbo 2 nefunguje. Proto musíte zavřít všechny aplikace běžící na pozadí. Při pokusu o tuto metodu vám podrobně pomůže náš průvodce Jak zabít aplikace Android běžící na pozadí.

Metoda 3: Vymažte oddíl mezipaměti

Každé zařízení Android dočasně ukládá oddíl mezipaměti. Tento oddíl mezipaměti obsahuje data, která se mohou časem hromadit a zpomalují vaše zařízení. To přímo ovlivňuje výkon vašeho zařízení. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte z telefonu vymazat oddíl mezipaměti. Vše o tom, jak vymazat mezipaměť v telefonu Android (a proč je to důležité), se můžete dozvědět prostřednictvím našeho podrobného průvodce.

  8 nejbezpečnějších kalendářů, které můžete použít v roce 2022

Metoda 4: Odinstalujte konfliktní aplikace třetích stran

Na vašem zařízení je řada aplikací třetích stran, které používají fotoaparát. Tyto aplikace využívající fotoaparát mohou být v konfliktu s vaším fotoaparátem a způsobit, že zadní kamera na Droid Turbo 2 nebude fungovat. Tyto aplikace tedy musíte ze svého zařízení ihned odinstalovat. Chcete-li zcela odebrat aplikace třetích stran, můžete se podívat na naši příručku Jak odinstalovat nebo odstranit aplikace z telefonu Android.

Metoda 5: Opravte zadní kameru

Pokud vám výše uvedené metody nepomohly s vyřešením problémů se zadní kamerou, musíte ji opravit, protože může být rozbitá. Kameru můžete vyměnit fyzicky nebo ji dokonce můžete opravit, aby začala fungovat. Chcete-li tak učinit, můžete kontaktovat Podpora Motorola a informujte nadřízené o problému, se kterým se potýkáte se svým zařízením.

Nastavení a funkce fotoaparátu Droid Turbo 2

Existuje několik nastavení fotoaparátu, o kterých můžete vědět, pokud používáte zařízení Droid Turbo 2. Podívejme se na některé funkce fotoaparátu, které můžete použít:

1. Vyfoťte

Ke kliknutí na obrázek můžete použít kameru Droid Turbo 2. K pořízení snímku pomocí telefonu Motorola můžete použít následující funkce:

 • Můžete upravit nastavení fotoaparátu, jako je blesk a velikost fotografie.
 • Přiblížení můžete pomocí hledáčku nahoru a dolů.
 • Změňte umístění ostření pomocí kroužku tažení.
 • Změňte expozici pomocí ovládacího prvku na zaostřovacím kroužku pro zesvětlení nebo ztmavení snímku.
 • Posunutím hledáčku doprava a klepnutím na ikonu časovače nastavíte čas.
 • Můžete otevřít galerii svého telefonu a prohlédnout si fotografie nebo videa.

2. Udělejte si selfie

 • Chcete-li pořídit selfie na Droid Turbo 2, klepněte na ikonu fotoaparátu a přepněte na přední fotoaparát.
 • Můžete klepnout kamkoli na hledáček a přejet po něm.
 • Nakonec klepněte na ikonu časovače a klikněte na selfie.
  Používá Tracfone minuty na Wi-Fi?

3. Pořiďte panoramatickou fotografii

 • Přejeďte hledáčkem doprava a orámujte jednu stranu obrazovky.
 • Můžete se dotknout obrazovky kdekoli a po výzvě začít posouvat scénu.
 • Po dosažení konce obrazovky klepněte na ikonu zastavení.

4. Nechte Droid Turbo 2 pořídit fotografii

Svému telefonu můžete také říct, aby pořídil fotografii vyslovením úvodní fráze.

5. Sdílejte fotografie

Kromě pořizování fotografií je můžete také sdílet pomocí aplikace fotoaparátu.

 • Můžete přejet po obrazovce hledáčku doleva od fotoaparátu a klepnutím na fotografii sdílet.
 • Klepnutím na ikonu sdílení můžete odeslat fotografie prostřednictvím různých aplikací.

Obrázek od StockSnap z Pixabay

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Jak dlouho vydrží Droid Turbo 2 bez nabití baterie?

Ans. Droid Turbo 2 vydrží bez nabití baterie přibližně 48 hodin.

Q2. Co dělá vymazání oddílu mezipaměti?

Ans. Vymazání mezipaměti odstraní dočasné soubory, které mohou způsobovat zpomalení vašeho zařízení a způsobit problémy s výkonem. Osobní soubory a nastavení vašeho zařízení Android nejsou vymazáním mezipaměti ovlivněny.

Q3. Odstraní obnovení továrního nastavení veškerou mezipaměť?

Ans. Provedením obnovení továrního nastavení odstraníte veškerou mezipaměť spolu s dalšími uživatelskými daty v mobilním telefonu.

Q4. Jak mohu aktualizovat své zařízení Droid Turbo 2?

Ans. Zařízení Droid Turbo 2 můžete aktualizovat tak, že přejdete do Nastavení, Aktualizace systému a poté vyberete možnost Vyhledat novou aktualizaci systému.

Q5. Je baterie Droid Turbo 2 vyměnitelná?

Ans. Baterie Droid Turbo 2 nevydrží věčně a její výměna je možnost, která je pro uživatele zařízení dostupná.

***

Doufáme, že náš průvodce nefunkčním fotoaparátem Droid Turbo 2 byl dostatečně informativní, aby vám pomohl vyřešit problémy se zadní kamerou ve vašem telefonu a také odhalit jejich důvody. Kromě toho, pokud považujete nastavení fotoaparátu Droid Turbo 2 za užitečné, dejte nám prosím vědět. Také zanechte své komentáře níže, pokud máte nějaké dotazy nebo pochybnosti o jiném tématu.

x