etechblog

Oprava nefunkčních aplikací na Roku TV

Roku TV je chytrá televize, která se snadno používá a je cenově dostupná. Roku TV streamuje filmy, televizní pořady a další digitální obsah z řady bezplatných a oblíbených předplatitelských kanálů. Roku TV je dodáván s vestavěným softwarem, který nepotřebuje plug-in nebo stick. Pro streamování Roku TV nejsou k dispozici žádné přepínací vstupy. Veškeré streamování na Roku TV je možné přes internet. Pokud jste někdo, kdo již vlastní Roku TV a bojujete s jejími vestavěnými aplikacemi, pak pro vás máme perfektního průvodce. V našem dnešním dokumentu budeme diskutovat o aplikacích, které nefungují na Roku TV, a důvodech, které za tím stojí. Nejen jeden, ale odhalíme několik způsobů, které vám mohou pomoci vyřešit problém s nefunkčními aplikacemi Roku TV. Pokud tedy čelíte problémům s nefunkčním Roku TV YouTube nebo nefunkčním Roku TV Netflix a chcete se bez rušení dívat na svou oblíbenou aplikaci, začněme hned s naším dokumentem.

Jak opravit, že aplikace nefungují na Roku TV

Zde jsme ukázali způsoby řešení problémů, jak podrobně vyřešit aplikace, které nefungují na Roku TV.

Běžné problémy s Roku Apps

Podívejme se na některé běžné problémy, které se vyskytly při používání aplikací Roku níže:

  • Jedním z běžných problémů, které byly zaznamenány u aplikace Roku, je její automatické vypnutí. Zahrnuje také automatické odhlášení. Tento problém je obvykle vyřešen restartováním zařízení Roku.
  • Dalším problémem s aplikacemi, se kterými se pravidelně setkáváme, je zamrzání aplikací. To zahrnuje zmrazení aplikace uprostřed streamování pořadu. Toto zamrznutí může nastat kvůli chybám, nesprávnému nastavení nebo dokonce kvůli čekající aktualizaci.
  • Další věc, která je většinou vidět, je dyskonektivita aplikace od TV. Chcete-li se na tento problém podívat, musíte zkontrolovat připojení k internetu a zjistit, zda funguje správně nebo ne.
  Jak zakázat herní režim v aktualizaci Fall Creators

Proč aplikace nefungují na Roku TV?

Než budete vědět o možných opravách, je důležité znát důvody, které ovlivňují fungování aplikace na Roku. Pojďme se tedy podívat na některé z možných důvodů, které byly shledány skutečnými viníky:

  • Kanál nebo aplikace potřebuje aktualizaci.
  • Problémy při stahování aplikace.

  • Problém může také nastat, pokud vývojář kanálu aktuálně řeší problém.
  • Ztráta připojení může být dalším důvodem, proč aplikace nefungují.

  • Posledním důvodem může být, pokud kanál nebo aplikace již nedostává podporu pro Roku.

Nyní, když víte o možných důvodech a problémech, se kterými se setkávají aplikace Roku, je čas tyto problémy vyřešit pomocí níže uvedených metod:

Metoda 1: Restartujte zařízení Roku

První metoda, kterou je třeba vyzkoušet, zahrnuje restartování zařízení Roku, aby bylo možné opravit, že Roku TV YouTube nefunguje. Restartování Roku je jednoduchá, ale velmi účinná metoda. Tato metoda je známá tím, že řeší některé základní problémy se zařízeními Roku a opravuje chyby a možné chyby. Zařízení Roku můžete zkusit restartovat pomocí následujících kroků:

1. Spusťte na svém zařízení Roku nabídku Domů pomocí tlačítka Domů na dálkovém ovladači Roku.

2. Poté z nabídky spusťte možnost Nastavení.

3. Poté otevřete Systém a vyberte Aktualizace systému.

4. V něm vyberte možnost Restartovat systém.

5. Nakonec vyberte možnost Restartovat a opravte drobné problémy se zařízením.

Metoda 2: Aktualizace kanálů

Je možné, že restartování zařízení Roku nepřinese žádné dobré výsledky. Pokud ano, musíte zkontrolovat, zda pro kanál neexistují nějaké nevyřízené aktualizace. V případě, že existuje, musíte tuto aktualizaci ihned nainstalovat pomocí následujících kroků:

1. Přejděte do nabídky Home a vyberte aplikaci/kanál, který nefunguje.

2. Nyní stiskněte tlačítko s hvězdičkou na ovladači Roku.

3. Nakonec vyberte možnost Zjistit aktualizace.

Metoda 3: Aktualizujte zařízení Roku

Dalším možným řešením, které vám může pomoci opravit, že Roku TV Netflix nefunguje, je aktualizace zařízení Roku. Pokud vaše zařízení pracuje se zastaralým operačním systémem, může to způsobit, že váš oblíbený kanál zamrzne nebo přestane fungovat. Proto musíte pravidelně kontrolovat možné aktualizace pomocí následujících kroků:

1. Pomocí tlačítka Home na dálkovém ovladači spusťte nabídku Home svého zařízení Roku.

2. Nyní spusťte Nastavení na vašem zařízení.

3. V něm vyberte Systém a poté vyberte Aktualizace systému.

4. Poté vyberte možnost Zkontrolovat nyní.

Pokud je k dispozici aktualizace, počkejte na její stažení a poté restartujte zařízení.

Metoda 4: Přeinstalujte aplikace

Pokud pro vás žádná z možností dosud nefungovala v případě, že aplikace nefungují na Roku TV, můžete zkusit odstranit a znovu nainstalovat problematické aplikace. Je to jedno z nejúčinnějších řešení tohoto problému.

1. Nejprve odeberte aplikaci tak, že přejdete na domovskou obrazovku a spustíte problematickou aplikaci.

2. Poté stiskněte tlačítko OK na dálkovém ovladači Roku.

3. Poté stiskněte tlačítko s hvězdičkou na dálkovém ovladači.

4. Poté vyberte možnost Odebrat.

5. Poté potvrďte výběrem OK a restartujte zařízení.

6. Chcete-li aplikaci znovu nainstalovat, přejděte do části Aplikace v nabídce Domů.

7. Nyní vyberte možnost Streamování kanálů a stiskněte tlačítko OK.

8. Poté vyberte Hledat kanály a vyhledejte aplikaci, kterou chcete nainstalovat.

9. Poté vyberte Přidat kanál a nainstalujte aplikaci.

10. Nakonec jej spusťte výběrem Přejít na kanál.

Metoda 5: Resetujte síťové připojení

Další metodou, která vám může pomoci s problémem nefunkčních aplikací Roku TV, je resetování síťového připojení. Je možné, že kvůli slabému připojení k internetu nebo žádné síti čelíte potížím se spouštěním aplikací Roku. Pokud ano, musíte toto síťové připojení resetovat pomocí následujících kroků:

1. Spusťte Nastavení zařízení Roku.

2. Poté v něm vyberte Síť.

3. Nyní vyberte možnost Zkontrolovat připojení.

Pokud je připojení silné, můžete zařízení odpojit a znovu jej připojit k síti.

Metoda 6: Kontaktujte vývojáře kanálu

Pokud se vám zdá, že nic nefunguje, musíte se obrátit na vývojáře kanálu. Můžete přejít na web poskytovatele kanálu a zkontrolovat, zda vývojář stále podporuje kanál pro Roku. To pomáhá odstranit jakékoli technické problémy.

Metoda 7: Obnovte Roku na tovární nastavení

Jednou z posledních možností, kterou se můžete pokusit opravit aplikace, které nefungují na Roku TV, je resetování Roku na tovární nastavení. Resetování Roku zlepší jeho výkon a drobné problémy, které brání aplikacím v práci. Chcete-li tuto metodu vyzkoušet, můžete se podívat na naši příručku Jak na tvrdý a měkký reset Roku.

Metoda 8: Kontaktujte podporu Roku

Pokud vám ani resetování Roku nevyšlo, pak poslední možností, která vám zbývá, je kontaktovat podporu Roku. Můžete poskytnout všechny podrobnosti Podpora Roku zahrnující váš model televizoru, verzi operačního systému Roku a problémy, se kterými jste se s kanálem/aplikací potýkali.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč Roku nespustí určité kanály?

Ans. Pokud nemůžete na Roku spustit určité kanály, může to být způsobeno přerušenými vazbami Roku s poskytovatelem kanálu. Můžete také zkontrolovat web vývojáře kanálu a zkontrolovat seznam podporovaných modelů, pokud máte stárnoucí zařízení Roku, abyste se ujistili, že je kompatibilní s kanálem.

Q2. Jak mohu otevřít soukromé kanály na Roku?

Ans. Na Roku si můžete otevřít soukromý kanál, pokud znáte jeho přístupový kód. Poté, po přihlášení ke svému účtu, můžete přidat kanál s kódem z možnosti Spravovat účet. Také se musíte ujistit, že je vaše zařízení Roku aktualizováno.

Q3. Co mohu dělat, když Roku Store přestane fungovat?

Ans. V případě, že Roku Store na vašem zařízení nefunguje, můžete zkusit restartovat zařízení, aktualizovat firmware zařízení nebo se pokusit připojit k výkonné síti.

Q4. Co dělat, když aplikace Roku nepřehrávají zvuk?

Ans. Můžete zkusit zkontrolovat nastavení ztlumení a hlasitosti vašeho televizoru. Můžete také zajistit, aby byly audio konektory připojeny na obou koncích.

Q5. Jak mohu nainstalovat kanály na Roku, které nejsou v Roku Store?

Ans. Pokud existují určité kanály, které nejsou v obchodě Roku, může to být způsobeno neschválenou službou. Pokud ano, můžete zkusit nainstalovat necertifikované kanály do zařízení Roku. Tuto metodu však Roku nedoporučuje.

***

Doufáme, že náš dokument o aplikacích, které na Roku TV nefungují, byl úspěšný, když vás dobře vedl k různým problémům, kterým mohou aplikace čelit, k důvodům těchto problémů a různým způsobům, jak je vyřešit. Pokud ano, dejte nám prosím vědět tím, že zanecháte své komentáře níže. Své dotazy a návrhy můžete také odeslat v sekci komentářů níže.

  Jak používat iPad jako externí displej Mac s postranním vozíkem
x