Oprava Selhala instalace BattlEye Service ve Windows 10

BattlEye zjišťuje, zda hráči během her používají nějaký cheatový software, aby si mohli užít některé z jeho výhod. Tento klientský koncový software zabraňuje otevření jakékoli hry (která používá cheatový software). Přesto tento anti-cheat software někdy selže a způsobí, že se nepodařilo nainstalovat službu BattlEye na vašem počítači se systémem Windows 10. Toto je nepříjemný problém, který kazí váš herní zážitek. Tato chybová zpráva se vyskytuje u her, které obsahují balíček BattlEye, a většinou se vyskytuje při pokusu o spuštění hry. V důsledku toho vaše hra občas spadne nebo zamrzne. Nebojte se! Nejsi sám. Tento článek vám pomůže opravit chybovou výzvu k selhání instalace služby BattlEye. Takže pokračujte ve čtení!

Jak opravit selhání instalace BattlEye Service ve Windows 10

Existuje mnoho důvodů pro tuto chybu spouštěče BattlEye ve vašem Windows 10. Přesto je několik významných důvodů uvedeno níže:

  • Ve hře chybí administrátorský přístup.
  • Poškozená data ve složce instalace hry.
  • Chybí oprávnění pro přístup k několika herním funkcím.
  • Antivirový program blokuje několik funkcí hry nebo hry samotné.
  • Brána firewall programu Windows Defender blokuje program.
  • Zastaralá hra, aplikace Steam, operační systém a ovladače pro PC.
  • Poškozená data hry.
  • Nestabilní připojení k internetu.

Nyní přejděte k další části, kde se dozvíte o metodách odstraňování problémů, jak vyřešit chybu spouštěče BattlEye na Windows 10 PC. Sestavili jsme seznam metod, které vám pomohou opravit tuto chybovou výzvu v počítači se systémem Windows 10. Postupujte podle nich ve stejném pořadí, abyste dosáhli dokonalých výsledků.

Základní kroky pro odstraňování problémů

Následuje několik předběžných kroků k vyřešení problému.

1. Pokud jsou na vašem počítači nějaké dočasné poškozené soubory, můžete je vyřešit restartováním počítače. Takže restartujte počítač a zkontrolujte, zda to funguje nebo ne.

2. Někteří uživatelé hlásili, že k této chybě vede také nestabilní připojení k internetu. Můžete spustit test rychlosti, abyste zjistili optimální úroveň rychlosti sítě potřebnou pro správné připojení.

3. Pokud je síla signálu velmi nízká, odstraňte všechny překážky mezi routerem a vaším počítačem. Odstraňte také příliš mnoho zařízení připojených ke stejné síti.

4. Vždy si kupujte modem nebo router ověřený vaším poskytovatelem internetových služeb (ISP) a jsou bez konfliktů. Nepoužívejte staré, zlomené nebo poškozené kabely. V případě potřeby vyměňte kabely.

5. Pokud se vyskytnou nějaké problémy s připojením k internetu, projděte si naši příručku Jak řešit problémy s připojením k síti v systému Windows 10, abyste je vyřešili.

6. Několik uživatelů potvrdilo, že tuto chybu lze vyřešit uzavřením všech úloh na pozadí spuštěných na vašem PC. Chcete-li úlohu implementovat, postupujte podle našeho průvodce Jak ukončit úlohu ve Windows 10 a postupujte podle pokynů.

Zde jsou možné způsoby odstraňování problémů, jak vyřešit problém se selháním instalace služby BattlEye.

Metoda 1: Ruční spuštění hry

Toto jednoduché řešení vám pomůže ušetřit čas při opravě chyby služby BattlEye, která selhala při instalaci do vašeho počítače se systémem Windows 10. Pokud se potýkáte s problémy ve službě Steam, tato metoda obejde spuštění hry přes Steam a přímo ji otevře. Postupujte podle pokynů pro vaši hru.

  Jak vymazat mezipaměť v systému Windows 11 (7 účinných metod)

Poznámka: Někdy nemáte přístup ke všem funkcím online připojení Steamu, když hru ručně spustíte. Nejprve tedy musíte spustit Steam a poté ručně spustit hru nebo naopak.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + E a otevřete Průzkumník souborů.

2. Přejděte do adresáře, kde je hra na vašem PC nainstalována. Následuje příklad cesty umístění herní složky.

Poznámka: Zde je jako příklad brán Rogue Company.

C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonRogue Company

3. Nyní poklepáním na soubor .exe spusťte hru.

Pokud máte problém najít adresář hry, přečtěte si naši příručku Kde jsou nainstalovány hry Steam? k nalezení adresáře.

Metoda 2: Spusťte hru jako správce

Toto nejjednodušší řešení, které vám pomůže tuto chybu opravit, je spustit hru s právy správce. Zde je několik kroků ke spuštění hry jako správce.

Poznámka: Zde je jako příklad brán Rogue Company. Postupujte podle kroků odpovídajících hře.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce hry na ploše.

2. Vyberte vlastnosti.

3. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Kompatibilita.

4. Nyní zaškrtněte políčko Spustit tento program jako správce.

5. Nakonec klikněte na Použít > OK pro uložení změn.

Metoda 3: Spusťte Steam jako správce

Váš operační systém blokuje několik funkcí vaší hry, pokud vám nebyla udělena úplná administrátorská práva. Jen málo uživatelů navrhlo, že tento problém lze vyřešit, když spustíte Steam jako správce. Zde je několik kroků ke spuštění služby Steam jako správce, abyste opravili problém s instalací služby BattlEye.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce služby Steam na ploše.

2. Nyní klikněte na Vlastnosti.

3. V okně Vlastnosti přejděte na kartu Kompatibilita.

4. Nyní zaškrtněte políčko Spustit tento program jako správce.

5. Nakonec klikněte na Použít > OK pro uložení změn.

6. Nyní znovu spusťte klienta Steam.

Metoda 4: Aktualizujte klienta Steam a herní soubory

Pokud používáte zastaralou aplikaci Steam, nemůžete ke hrám přistupovat plynule. Před spuštěním hry se proto vždy ujistěte, že používáte aktualizovanou verzi Steamu a hry. Postupujte podle níže uvedených kroků.

Možnost I: Aktualizujte Steam

1. Stiskněte klávesu Windows a napište Steam, poté klikněte na Otevřít.

2. Nyní klikněte na Steam v levém horním rohu obrazovky a poté na Check for Steam Client Updates… jak je zvýrazněno níže.

3A. Pokud jsou k dispozici nějaké nové aktualizace, počkejte na dokončení aktualizace.

3B. Pokud je klient služby Steam již aktuální, zobrazí se, že váš klient služby Steam je aktuální. Poté aktualizujte hru podle níže uvedených kroků.

4. Nyní znovu spusťte Steam.

Možnost II: Aktualizace hry

Chcete-li aktualizovat svou hru, postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Spusťte klienta Steam a přejděte do LIBRARY.

2. Nyní klikněte na HOME a vyhledejte svou hru.

3. Poté klikněte pravým tlačítkem na hru a vyberte možnost Vlastnosti….

4. Nyní přejděte na kartu AKTUALIZACE.

5. Pokud jste zvolili Vždy udržovat tuto hru aktualizovanou v části AUTOMATICKÉ AKTUALIZACE, vaše hra by byla aktualizována automaticky.

Metoda 5: Ověřte integritu her

Toto řešení opraví problém se selháním instalace služby BattlEye způsobený poškozenými soubory ve službě Steam. Všechny poškozené soubory ve vaší hře lze opravit ověřením integrity herních souborů.

Přečtěte si našeho průvodce Jak ověřit integritu herních souborů ve službě Steam, abyste udělali totéž.

Metoda 6: Odstraňte složku BattlEye

Pokud výše uvedená řešení nevyřeší problém se službou BattlEye, který se nepodařilo nainstalovat, zkuste smazat složku BattlEye z počítače. Jakmile tuto složku smažete, klient Steam znovu nainstaluje modul do vašeho počítače a může vám pomoci problém vyřešit.

  Jak přizpůsobit aplikaci Zprávy ve Windows 10

1. Současným stisknutím kláves Windows + E přejděte do Průzkumníka souborů.

2. Přejděte do adresáře hry.

Poznámka: Zde je jako příklad vybrána Rogue Company.

C:Program Files (x86)SteamsteamappscommonRogue Company

3. Poté vyhledejte složku BattlEye a klikněte na ni pravým tlačítkem.

4. Nakonec vyberte možnost Odstranit pro odstranění složky.

5. Nyní otevřete klienta Steam a znovu nainstalujte soubory.

Metoda 7: Aktualizujte systém Windows

Pokud čekají na instalaci nových aktualizací společnosti Microsoft do vašeho počítače, několik chyb a problémů nelze na vašem počítači vyřešit. Jak navrhovalo mnoho uživatelů, aktualizace počítačů se systémem Windows 10 vám pomůže vyřešit problém se selháním instalace služby BattlEye. Chcete-li aktualizovat svůj počítač s Windows 10, postupujte podle našeho průvodce Jak stáhnout a nainstalovat nejnovější aktualizaci Windows 10.

Metoda 8: Aktualizujte ovladače grafiky

Grafické ovladače jsou nezbytnými součástmi vašeho počítače, pokud jste hráč. Pokud jsou ovladače zastaralé nebo vadné, nezapomeňte je aktualizovat. Nejnovější verze ovladačů můžete vyhledat na jejích oficiálních stránkách nebo je můžete aktualizovat ručně. Postupujte podle našeho průvodce 4 způsoby aktualizace grafických ovladačů v systému Windows 10, aktualizujte ovladač a zkontrolujte, zda jste problém vyřešili.

Metoda 9: Vrácení aktualizací ovladačů

Někdy může aktuální verze ovladačů GPU způsobit konflikty při spouštění. V tomto případě musíte obnovit předchozí verze nainstalovaných ovladačů. Tento proces se nazývá vrácení ovladačů a ovladače počítače můžete snadno vrátit do předchozího stavu podle našeho průvodce Jak vrátit ovladače v systému Windows 10.

Metoda 10: Přeinstalujte ovladače grafiky

Pokud se s touto chybou stále potýkáte i po aktualizaci grafických ovladačů, přeinstalujte ovladače zařízení, abyste opravili případné problémy s nekompatibilitou. Existuje několik způsobů, jak přeinstalovat ovladače do počítače. Přesto můžete snadno přeinstalovat grafické ovladače podle pokynů v našem průvodci Jak přeinstalovat ovladače v systému Windows 10.

Po přeinstalaci ovladačů GPU zkontrolujte, zda máte ke hře přístup bez chyb.

Metoda 11: Oprava systémových souborů

Pokud na vašem počítači s Windows 10 chybí nebo jsou poškozené soubory, budete čelit chybě spouštěče BattlEye. Tyto poškozené soubory však opravujete pomocí vestavěných nástrojů, jmenovitě Kontrola systémových souborů a Obsluha a správa obrazu nasazení. Přečtěte si naši příručku Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k opravě všech poškozených souborů.

Počkejte na prohlášení o 100% dokončení ověření a zkontrolujte, zda jste tuto chybu opravili.

Metoda 12: Spusťte kontrolu malwaru

Několik odborníků společnosti Microsoft navrhuje, že skenování počítače vám pomůže udržet počítač bez hrozeb. Pokud jsou na vašem počítači viry nebo malware, nemůžete používat externí a interní hardwarová zařízení. Můžete se tedy setkat s chybou při instalaci služby BattlEye, která se nezdařila na vašem počítači se systémem Windows 10. Proto vám doporučujeme prohledat počítač podle pokynů v naší příručce Jak spustím antivirovou kontrolu v počítači? Pokud chcete malware z počítače odstranit, projděte si naši příručku Jak odstranit malware z počítače v systému Windows 10.

Metoda 13: Upravte nastavení brány Windows Defender Firewall

Kvůli příliš reaktivní nebo příliš ochranné antivirové sadě ve vašem počítači se systémem Windows 10 budete také čelit problému se selháním instalace služby BattlEye. To zabraňuje propojení mezi spouštěčem hry a serverem. Chcete-li tento problém vyřešit, můžete hru přidat na seznam povolených v nastavení brány firewall nebo problém dočasně deaktivovat.

Možnost I: Whitelist hry BattleEye

Chcete-li povolit BattlEye ve vaší bráně Windows Defender, postupujte podle našeho průvodce Povolením nebo blokováním aplikací prostřednictvím brány Windows Firewall a proveďte kroky podle pokynů.

Možnost II: Deaktivace brány Windows Defender Firewall (nedoporučuje se)

Pokud nevíte, jak zakázat bránu Windows Defender Firewall, pomůže vám s tím náš průvodce Jak zakázat bránu Windows 10 Firewall.

  Jak přidat oddělovač na hlavní panel v systému Windows 10

Možnost III: Vytvořte nové pravidlo ve Firewallu

Případně můžete vytvořit nové pravidlo v bráně Windows Defender Firewall, které opraví problém se službou BattlEye při instalaci.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Windows Defender Firewall s pokročilým zabezpečením, poté klikněte na Otevřít.

2. Nyní v levém podokně klikněte na Příchozí pravidla podle obrázku.

3. Poté v pravém podokně klikněte na Nové pravidlo… jak je znázorněno.

4. Nyní se ujistěte, že jste vybrali možnost Program v části Jaký typ pravidla chcete vytvořit? a klikněte na Další > podle obrázku.

5. Poté klikněte na tlačítko Procházet… odpovídající této cestě programu: jak je znázorněno.

6. Poté přejděte na danou cestu a poklepejte na instalační soubor. Poté klikněte na tlačítko Otevřít.

C:Program Files (x86)Common FilesBattlEye

7. Klepněte na Další > v okně Průvodce novým příchozím pravidlem.

8. Nyní vyberte přepínač vedle Povolit připojení a klikněte na Další > podle obrázku.

9. Ujistěte se, že jsou vybrána pole Doména, Soukromé a Veřejné a klikněte na Další >, jak je znázorněno.

10. Nakonec přidejte název nového pravidla a klikněte na Dokončit.

Metoda 14: Zakažte antivirus třetí strany (pokud je to možné)

Některé nekompatibilní antivirové programy nainstalované ve vašem počítači způsobí selhání instalace služby BattlEye. Abyste předešli konfliktům, musíte zajistit nastavení zabezpečení počítače se systémem Windows 10 a zkontrolovat, zda jsou stabilní nebo ne. Chcete-li zjistit, zda je příčinou tohoto problému antivirová sada, jednou ji deaktivujte a zkuste se připojit k síti. Přečtěte si naši příručku Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k dočasnému deaktivaci antivirového programu v počítači.

Pokud se po deaktivaci antivirového programu na vašem počítači vyskytne chyba spouštěče BattlEye, doporučujeme program zcela odinstalovat z počítače. Přečtěte si naši příručku Vynutit odinstalaci programů, které se neodinstalují V systému Windows 10 a odinstalujte antivirový program z počítače.

Metoda 15: Přeinstalujte BattlEye

Jakékoli špatně nakonfigurované soubory v BattlEye povedou k této chybě, i když jste postupovali podle všech výše diskutovaných metod a aktualizovali všechny čekající akce. V tomto případě tedy nemáte jinou možnost, než hru přeinstalovat. Zde je několik pokynů k přeinstalaci hry na Steamu, aby se vyřešil problém se selháním instalace služby BattlEye.

Poznámka: Zde je jako příklad brán ROGUE COMPANY. Postupujte podle kroků podle vaší hry.

1. Spusťte klienta Steam a přepněte se na kartu KNIHOVNA.

2. Poté klikněte pravým tlačítkem na svou hru a vyberte možnost Spravovat a poté Odinstalovat.

3. Nyní potvrďte výzvu opětovným kliknutím na Odinstalovat.

4. Počkejte, až se hra odinstaluje, a poté restartujte počítač.

5. Nyní otevřete klienta Steam a přejděte do nabídky KNIHOVNA, klikněte pravým tlačítkem na svou hru a klikněte na Instalovat.

6. Nakonec pokračujte podle pokynů na obrazovce a nainstalujte hru do počítače.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná a mohli jste opravit chybu při instalaci služby BattlEye na Windows 10. Dejte nám vědět, která metoda pro vás fungovala nejlépe. Také, pokud máte nějaké dotazy / návrhy týkající se tohoto článku, neváhejte je zahodit do sekce komentářů. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.

x