Oprava Windows Update Taking Forever ve Windows 10

Společnost Microsoft pravidelně vydává balíčky aktualizací, aby opravila problémy a přidala nové funkce. Zatímco aktualizace mohou pomoci zlepšit stabilitu a rychlost systému, aktualizace systému Windows trvající věčnost může být frustrující. Doba potřebná k dokončení aktualizace závisí na řadě faktorů, včetně stáří vašeho počítače a rychlosti vašeho internetového připojení. I když někteří uživatelé mohou potřebovat jen několik hodin, mnoho uživatelů potřebuje více než 24 hodin, přestože mají slušné internetové připojení a špičkovou pracovní stanici. I po 24 hodinách se může aktualizace zdát uzamčená na 90 procent nebo 80 procent a na 3–4 hodiny se může zobrazit obrazovka načítání, aniž by došlo k jakémukoli pokroku. Pokračujte ve čtení článku a opravte problém s příliš dlouhou aktualizací systému Windows 10.

Jak opravit Windows Update Taking Forever ve Windows 10

V tomto článku jsme diskutovali o několika metodách, které vám pomohou opravit službu Windows Update, která ve Windows 10 trvá věčně. Tato příručka vám pomůže opravit totéž bez jakéhokoli shonu. Takže pokračujte ve čtení!

Poznámka: Ujistěte se, že je v počítači dostatek místa pro instalaci aktualizace. Pokud v počítači není dostatek místa, může se služba Windows Update na určitém procentu zaseknout.

Metoda 1: Optimalizace sítě

Někdy stačí rychlejší připojení. Upgradujte na připojení z optických vláken nebo si zakupte další kapacitu od svého poskytovatele internetu. Použijte software pro správu šířky pásma, abyste zaručili, že dostatek síťových zdrojů bude zachován pro upgrady Windows 10, spíše než prasata šířky pásma, jako je Skype nebo YouTube.

Metoda 2: Restartujte počítač

Než budete postupovat podle pokynů, mějte na paměti, že tato operace může probíhat oběma směry. U některých zákazníků restartování systému Windows vyřešilo problém s aktualizací Windows Update, u jiných se však systém Windows vrátil do předchozího stavu. Pokud se tedy aktualizace zastavila na více než 20 hodin a zdá se, že se zasekla, restartujte počítač na vlastní riziko. Riskujete, že ztratíte veškerý svůj pokrok. Možná budete muset restartovat aktualizaci a počkat dalších 20 hodin.

  Jak vypnout počítač se systémem Windows 10 pomocí příkazového řádku

Pokud jste připraveni riskovat nebo jste si jisti, že se aktualizace zasekla (tj. indikátor načítání byl viditelný po dobu 4-5 hodin), restartujte počítač.

1. Stiskněte klávesu Windows.

2. Klikněte na ikonu Napájení.

3. Poté vyberte možnost Restartovat.

Po restartování počítače bude instalace probíhat normálně. Pokud se instalace Windows Update zablokuje, nemáte jinou možnost, než provést tvrdý restart.

Metoda 3: Proveďte tvrdý restart

Můžete tvrdě restartovat, pokud máte pocit, že se aktualizace zasekla a chcete zkusit něco nového. Může vám pomoci opakování Windows Update po tvrdém restartu.

Poznámka: Pokud budete postupovat podle níže uvedených postupů, ztratíte veškerý průběh aktualizace. Budete muset znovu spustit proces Windows Update, což bude trvat mnoho hodin. Pokud jste připraveni čekat nebo jste si jisti, že se služba Windows Update zasekla, zkuste toto.

Kroky pro provedení tvrdého restartu jsou následující:

1. Podržte tlačítko napájení, dokud se počítač nevypne. To lze provést pomocí obrazovky Windows Update (kde se aktualizace zasekla).

2. Nechejte počítač vypnutý po dobu 45 sekund.

3. Odpojte napájecí kabel.

4. Vyjměte také baterii z notebooku alespoň na 15 sekund.

5. Stiskněte tlačítko napájení. Počkejte 5 minut.

6. V případě stolního počítače vyměňte baterii a připojte zdroj napájení.

7. Nyní spusťte počítač.

Po restartu se můžete místo standardní přihlašovací obrazovky setkat s obrazovkou Rozšířené možnosti spouštění. Za určitých okolností se také může zobrazit obrazovka Nastavení spouštění. Pokud se zobrazí jedna z těchto obrazovek, vyberte Nouzový režim se sítí a zkuste znovu aktualizovat systém Windows.

Metoda 4: Naplánujte aktualizace pro období nízkého provozu

Rozsáhlé aktualizace s dlouhou dobou instalace jsou někdy nevyhnutelné. Místo toho, aby je instalovali během dne, udělejte to po hodinách, kdy se vaše počítače a firemní síť nepoužívají. Chcete-li naplánovat aktualizace ve Windows 10, postupujte takto.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I otevřete Nastavení systému Windows.

2. Klikněte na Aktualizace a zabezpečení.

3. Poté vyberte Rozšířené možnosti.

4. Dále klikněte na rozevírací nabídku v možnosti Pozastavit aktualizace.

5. Nyní vyberte datum pro plánování aktualizací.

Metoda 5: Proveďte čisté spuštění

Při instalaci aktualizací systému Windows vám čisté spuštění může pomoci předejít problémům se softwarem. I když to nevyřeší problém s aktualizací Windows 10, který trvá příliš dlouho, eliminuje to možnost, že by do aktualizace zasahoval program třetí strany. Přečtěte si naši příručku Jak provést čisté spouštění v systému Windows 10, abyste opravili službu Windows Update, která trvá navždy.

  Co je to doprovodné zařízení Windows Hello?

Metoda 6: Resetujte součásti Windows Update

Problém s aktualizací Windows 10, který trvá příliš dlouho, může nastat, pokud součásti Windows Update nefungují správně. Pokud nic jiného nefunguje, zkuste ručně resetovat součásti Windows Update a přeinstalovat Windows Update. Chcete-li tak učinit, přečtěte si naši příručku Jak resetovat součásti Windows Update v systému Windows 10.

Metoda 7: Spusťte Poradce při potížích se službou Windows Update

Nástroj Update Troubleshooter je vestavěný program Windows, který vám může pomoci při řešení typických potíží se stahováním a instalací. Tento program může být schopen opravit problém s aktualizací systému Windows 10, který trvá příliš dlouho, a zkrátit dobu stahování a instalace, pokud vadné softwarové součásti vytvářejí s aktualizací Windows věčné problémy. Přečtěte si naši příručku Jak spustit Poradce při potížích se službou Windows Update.

Metoda 8: Zakažte spouštěcí aplikace třetích stran

Některý software třetích stran může narušovat proces Windows Update a způsobovat zpoždění. Před zahájením upgradu byste také měli zakázat všechny programy třetích stran, které mohou způsobovat problémy.

1. Stiskněte současně klávesy Ctrl + Shift + Esc pro spuštění Správce úloh.

2. Vyberte možnost Po spuštění.

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na aplikaci třetí strany, kterou chcete zakázat.

4. Klikněte na Zakázat.

Metoda 9: Restartujte službu Windows Update

Když služba Windows Update nefunguje správně, může dojít k chybám. Chcete-li zkontrolovat, zda to pomůže vašemu problému, zkuste restartovat službu Windows Update:

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Napište services.msc a stisknutím klávesy Enter spusťte okno Services.

3. Restartujte Windows Update kliknutím pravým tlačítkem myši a kliknutím na Restartovat.

4. Chcete-li otestovat, zda je problém vyřešen, restartujte počítač.

Metoda 10: Uvolněte místo na pevném disku

Aktualizace systému Windows mohou zabírat spoustu místa na pevném disku. Instalace aktualizací systému Windows může být obtížná, pokud v počítači není dostatek volného místa.

1. Stiskněte klávesu Windows a napište Ovládací panely, poté klikněte na Otevřít.

2. Nastavte Zobrazit podle: na Kategorie a vyberte Odinstalovat program.

3. Odinstalujte software, který nepoužíváte, kliknutím pravým tlačítkem na něj a výběrem možnosti Odinstalovat.

Poznámka: Odstraňte programy, které již nepoužíváte. Neodstraňujte žádné programy, které neznáte. Může to být zásadní pro provoz vašeho počítače.

Metoda 11: Spusťte nástroj Vyčištění disku

Nejpravděpodobnější odpovědí na problém s aktualizací Windows 10, který trvá příliš dlouho, je uvolnění místa na pevném disku. Zde je návod, jak uvolnit místo na pevném disku pro aktualizační soubory:

  Jak opravit chybu USB Device Not Recognized v systému Windows 10

1. Stiskněte klávesu Windows a napište Vyčištění disku, poté klikněte na Otevřít.

2. Vyberte jednotku, kterou chcete vyčistit.

3. Chcete-li se zbavit určitých formátů souborů, zaškrtněte políčka. Poté klikněte na Vyčistit systémové soubory.

4. Klepněte na OK.

To vám může pomoci při odstraňování dočasných a nechtěných souborů z pevného disku, což umožňuje rychlejší aktualizaci počítače.

Metoda 12: Defragmentujte a optimalizujte disky

Aktualizace systému Windows 10 zabírají hodně místa na pevném disku, takže budete muset na pevném disku uvolnit místo, abyste je mohli nainstalovat rychleji. To zahrnuje odstranění zastaralých dat a odinstalování zastaralých aplikací. Měli byste také defragmentovat pevný disk, což je postup, který uspořádá data na pevném disku tak, aby mohl rychleji generovat, otevírat a ukládat soubory.

1. Stiskněte klávesu Windows a zadejte Vyčištění disku a klikněte na Otevřít.

2. Vyberte jednotku, kterou chcete optimalizovat, a klikněte na Optimalizovat.

Zkontrolujte, zda je věčné trvání aktualizace systému Windows opraveno.

Metoda 13: Aktualizujte ovladače zařízení

Pro bezproblémové fungování je důležité mít v počítači vždy ty nejaktuálnější správné ovladače. Chcete-li tak učinit, přečtěte si naši příručku Jak aktualizovat ovladače zařízení v systému Windows 10.

Metoda 14: Oprava poškozených souborů

Pokud Windows Update trvá dlouho, než se dokončí, může to být způsobeno poruchou poškození. V tomto případě by spuštění kontroly systémových souborů mohlo pomoci vyřešit problém s trvalou dobou trvání služby Windows Update. Přečtěte si naši příručku, jak opravit systémové soubory na počítači se systémem Windows 10.

Metoda 15: Proveďte obnovení systému

Obnovení systému je důležité pro řešení potíží se systémem Windows již mnoho let. Přečtěte si naši příručku o tom, jak vytvořit bod obnovení systému v systému Windows 10, aby služba Windows Update trvala navždy.

Metoda 16: Aktualizujte BIOS

Ačkoli zastaralý systém BIOS není nejrozšířenějším zdrojem problémů s aktualizací Windows Update, je to možné. Pokud jedna nebo více úprav, které se Windows pokouší provést, souvisí s tím, jak Windows interaguje s vaší základní deskou nebo jiným vestavěným hardwarem, může být vyžadována aktualizace systému BIOS. Přečtěte si naši příručku Co je BIOS a jak aktualizovat BIOS.

***

Doufáme, že vám tyto informace pomohly a že jste dokázali vyřešit problém, jak opravit službu Windows Update, která trvá věčnost. Dejte nám prosím vědět, která strategie pro vás fungovala nejlépe. Máte-li jakékoli dotazy nebo připomínky, použijte prosím níže uvedený formulář.

x