Opravdu potřebujete antivirus pro vaši chytrou televizi?

Samsung říká, že byste měli na své chytré televizi Samsung spouštět antivirovou kontrolu „každých pár týdnů“. Společnost nedávno přidala antivirus McAfee do svých televizorů. Ale opravdu potřebujete ručně spustit antivirovou kontrolu – na vaší televizi?!

Ne, nespouštějte antivirové kontroly na vašem televizoru

Pojďme na to: Ne, nedoporučujeme spouštět antivirovou kontrolu na vaší chytré televizi.

Pokud si Samsung myslí, že byste měli ručně spustit antivirové kontroly na jeho chytrých televizorech, abyste zůstali v bezpečí, je to dobrý argument, proč si televizor Samsung nepořídit. Nebo, pokud máte televizor Samsung, je to dobrý argument pro odpojení televizoru Samsung od Wi-Fi a pomocí streamovacího zařízení, jako je Roku, Apple TV, Fire TV nebo Chromecast.

Pokud chce Samsung integrovat antimalwarové skenování na pozadí, aby zaškrtl políčko v seznamu funkcí a aby se jeho zákazníci cítili lépe, je to v pořádku. Ale žádat lidi, aby ručně vyhledávali malware na svých televizorech, je prostě absurdní – a pokud musí, Samsung udělal něco velmi špatného.

Oficiální účet podpory Samsung na Twitteru od té doby svůj tweet smazal, ale je stále dostupný na Internetový archiv—a televizory QLED společnosti mají stále vestavěný antivirový software. Antivirová kontrola je dostupná z nabídky > Obecné > Správce systému > Smart Security.

Může však váš televizor získat malware?

Je možné, že chytré televizory by mohly být kompromitovány, ale to bude pravděpodobně důsledek zero-day útoku, který antivirový software nezachytí.

Stejně jako všechna zařízení internetu věcí – zařízení připojená k internetu, která často nejsou dostatečně dlouho podporována pomocí bezpečnostních záplat – „chytrý“ software vašeho televizoru může nakonec skončit starý, neopravený a otevřený útoku.

Pokud používáte starou chytrou televizi – možná se starým neopraveným softwarem Android TV – může to být problém. Antivirový software ale doporučujeme přeskočit — na většině televizorů antivirový software ani použít nemůžete!

Stačí odpojit televizi od Wi-Fi a místo toho použít Roku nebo podobné streamovací zařízení. Pokud vaše televize není připojena k internetu, je to v pořádku. A streamovací zařízení, jako jsou tato, budou i nadále podporována aktualizacemi zabezpečení a funkcí dlouho poté, co výrobce vašeho televizoru na váš televizor zapomene.

Koneckonců, kdy jste naposledy slyšeli o antivirovém softwaru pro Roku?