(OPRAVENÉ) Mikrofon Google Meet nefunguje, „vypnuto kvůli velikosti hovoru“

Jedním z omezení online schůzek je šířka pásma. Ne každý online nástroj pro schůzky dokáže zpracovat více audio a/nebo video streamů najednou. Aplikace musí spravovat více streamů, udržovat je všechny oddělené, udržovat slušnou kvalitu hovoru a přizpůsobovat se novým účastníkům, kteří se připojují.

Nefunguje mikrofon Google Meet?

Google Meet je jednou z mnoha populárních aplikací, které se v současnosti používají pro online schůzky. Je to robustní nástroj, který nabízí rozostření pozadí, režim obraz v obraze a schůzky až se 100 účastníky. Je také zdarma, díky čemuž je přístupnější pro mnoho lidí.

  Jak zálohovat nastavení Budgie Desktop na Linuxu

Google Meet je jako každý jiný online nástroj pro schůzky, který potřebuje během hovoru spravovat velké množství audio a video streamů. Pokud se připojíte ke schůzce Google Meet a zobrazí se vám zpráva „Mikrofon je vypnutý kvůli velikosti hovoru“, není se čeho bát a oprava je jednoduchá.

Jak opravit „Mikrofon je vypnutý kvůli velikosti hovoru“?

Zapnout mikrofon

Jakmile počet účastníků překročí 5, Google Meet účastníkům schůzky automaticky ztlumí mikrofon. Nejedná se o tvrdý blok; jako uživatel můžete mikrofon zapnout kliknutím na ikonu mikrofonu.

Jak to funguje

Ke schůzce Google Meet se prvních pět uživatelů připojí se zapnutými mikrofony. Šestá osoba, která se připojí ke schůzce, bude ztlumena a zobrazí se jí zpráva „Mikrofon je vypnutý kvůli velikosti hovoru“. Všichni další uživatelé, kteří se ke schůzce připojí, budou rovněž ztlumeni a také jim se zobrazí stejná zpráva.

  Na kterých funkcích herního monitoru skutečně záleží?

Ve všech případech může uživatel, který byl automaticky ztlumen, zapnout mikrofon.

Proč Google Meet ignoruje uživatele

Google Meet ztlumí uživatele, protože čím více uživatelů se ke schůzce připojí, tím více „hluku“ aktivní mikrofon vytvoří v konverzaci. Nejlepší je ztlumit uživatele a umožnit mu, aby si zvuk zapnul sám, když má co říct. Může také pomoci snadněji spravovat šířku pásma pro hovor.

Závěr

Tuto funkci nelze zakázat. Pokud běžně pořádáte schůzky s více než pěti uživateli, je dobré dát ostatním účastníkům vědět, proč jsou při vstupu ztlumeni, a že si zvuk mohou zapnout, kdykoli budou chtít. Google Meet umožňuje všem vypnout mikrofon a nebude násilně ztlumovat ostatní uživatele, abyste mohli mluvit. Vše, co bylo řečeno, je dobrá etiketa online schůzek ztlumit váš mikrofon, pokud nejste ten, kdo mluví.

  Automaticky vyhledejte nezodpovězené e-maily a přidejte k nim štítek na Gmai