etechblog

Opravit chybu nástroje pro vytváření médií 0x800704DD

Nástroj Media Creation společnosti Microsoft pro upgrade na Windows 10 učinil velmi jednoduchým a přímým procesem upgradu vašeho současného počítače na Windows 10 nebo provedení čisté instalace nejnovějšího Windows 10. Po dlouhou dobu museli uživatelé přeskakovat nainstalujte novou verzi systému Windows, pokud instalační disk nebyl k dispozici. Mezi vynucenými aktualizacemi a tímto nástrojem, který aktualizaci tak usnadňuje, se adaptace systému Windows 10 rychle rozrostla. To znamená, že nástroj nezaručuje úspěšnou aktualizaci a vyvolává chyby. Občas se nástroj odmítne spustit, dokud ho nepřinutíte. Další chybou, kterou můžete vidět, je kód chyby 0x800704DD – 0x90016, který lze poměrně snadno vyřešit. Zde je návod.

  Jak získat přístup na stránku Microsoft Edge about:flags

Chyba se objeví, když spustíte nástroj Media Creation pro zahájení procesu upgradu a poté, co přijmete EULA. Nástroj vám řekne, že je to „Připravte pár věcí“. Namísto přechodu na obrazovku stahování vám zobrazí kód chyby 0x800704DD – 0x90016.

Nástroj si není jistý, co se stalo, ale chyba se objeví, když se pokusíte upgradovat na Windows 10 z účtu, který nemá práva správce. Chcete-li to vyřešit, jednoduše se odhlaste od aktuálního uživatele a přihlaste se k účtu správce a znovu spusťte nástroj. Požádá vás, abyste přijali smlouvu EULA a poté pokračovali na obrazovku stahování bez jakýchkoli chyb.

Chyba by se opravdu neměla objevit na prvním místě, protože při spuštění upgradu z jiného než administrátorského účtu jste požádáni o zadání hesla administrátora pro spuštění nástroje Media Creation. To je to, co vás dostane na obrazovku EULA na prvním místě, ale z jakéhokoli důvodu stahování nezačne a místo toho se zobrazí tato chyba. Zdá se, že nástroj můžete spustit pouze z účtu správce, což vyvolává otázku, proč byli lidé nuceni upgradovat na Windows 10 prostřednictvím aktualizací systému Windows.

  Jak přidat aplikace do Microsoft Teams

x