Opravte kód chyby 0x8078012D v systému Windows 10

Mnoho uživatelů narazí na chybu zálohování na svém počítači se systémem Windows; tato chyba se zobrazí jako kód chyby 0x8078012D. Chyba zálohování bitové kopie systému Windows 10 je běžná chyba a vyskytuje se, když se uživatel pokusí vytvořit zálohu pro aktualizace systému Windows. Tato chyba je způsobena různými faktory, jako je nastavení služeb zálohování systému Windows nebo chyby systémových souborů. Kód chyby zálohování 0x8078012D lze vyřešit vyčištěním a opravou poškozených souborů a opravou problematického softwaru. Tato příručka bude diskutovat o důvodech a metodách chyb zálohování systému Windows.

Jak opravit kód chyby zálohování 0x8078012D v systému Windows 10

Problém s kódem chyby 0x8078012D může mít několik důvodů Windows 10 počítače. Některé z možných důvodů jsou uvedeny níže.

  • Poškozené systémové soubory jsou jedním z běžných důvodů této chyby
  • Poškozené ovladače disku mohou také způsobit chyby zálohování v systému Windows
  • Za tuto chybu může také nesprávné nastavení v zálohovacích službách Windows
  • Někdy jsou za chybu zodpovědné také systémové chyby, jako jsou chyby a další chyby
  • Někdy je problém způsoben bezpečnostní sadou třetí strany.

Následující příručka prozkoumá metody řešení chybového kódu 0x8078012D pro Windows 10.

  Jak nastavit vlastní rychlost ventilátoru na počítači s Windows 10

Metoda 1: Proveďte čisté spuštění

Tato chyba se může zobrazit na počítači se systémem Windows kvůli různým programům na pozadí a jiným systémovým chybám. Tyto chyby lze vyřešit provedením čistého spuštění počítače. Chcete-li bezpečně provést čisté spuštění počítače, přečtěte si průvodce Jak provést čisté spuštění v systému Windows 10.

Metoda 2: Spusťte příkaz chkdsk

Kód chyby 0x8078012D může být také způsoben poškozenými ovladači disku ve vašem počítači; tyto chyby ovladačů lze také opravit skenováním a opravou ovladačů disků pomocí vestavěných skenů v systému Windows 10. Kontrola disku nebo Kontrola CHKDSK je nástroj v systému Windows, který vyhledává poškozené systémové ovladače a pokouší se ovladače opravit a opravit. Podívejte se na průvodce Jak zkontrolovat chyby na disku pomocí nástroje chkdsk k vyhledání ovladačů disku pro počítače se systémem Windows 10.

Metoda 3: Oprava systémových souborů

Poškozené systémové soubory jsou jedním z hlavních důvodů výskytu tohoto chybového kódu 0x8078012D na počítačích se systémem Windows 10. Tyto poškozené soubory mohou také způsobit další vážné problémy s vaším systémem. Problémy způsobené takovými soubory se můžete pokusit vyřešit spuštěním vestavěné kontroly systému. SFC scan je nástroj vyvinutý společností Microsoft; tento nástroj vyhledá jakýkoli poškozený systémový soubor a pokusí se jej opravit a obnovit. Podívejte se na průvodce Jak opravit systémové soubory v systému Windows 10 a provést skenování, abyste opravili chybu zálohování bitové kopie systému Windows 10 opravou systémových souborů. Pokud se problém nevyřeší provedením skenování za účelem opravy systémových souborů, přejděte k dalšímu kroku a opravte chybu zálohování.

  Jak připojit tiskárnu USB 2.0 k portu USB 3.0 v systému Windows 10

Metoda 4: Dočasně zakažte antivirus třetí strany (pokud je to možné)

Pokud používáte antivirový program třetí strany k ochraně počítače před malwarem a jinými hrozbami; pak může být problém způsoben těmito programy. Když antivirový software třetí strany obdrží falešně pozitivní zprávu o možné hrozbě, může program zablokovat. To může také způsobit chyby při zálohování aktualizací systému Windows. Tento problém můžete vyřešit vypnutím antivirového programu třetí strany. Podívejte se na průvodce Jak dočasně zakázat antivirus v systému Windows 10 a postupujte podle pokynů k bezpečnému deaktivaci antiviru v počítači se systémem Windows 10.

Metoda 5: Odinstalujte antivirus třetí strany (nedoporučuje se)

Pokud vypnutí antiviru nevyřeší chybu zálohování bitové kopie systému Windows 10, můžete také zvážit jeho úplné odinstalování. Můžete se podívat na 5 způsobů, jak úplně odinstalovat Avast Antivirus v systému Windows 10, jak odinstalovat antivirus z počítače a opravit problém s kódem chyby 0x8078012D.

Pokud odstranění antiviru problém nevyřeší, přejděte k další metodě pro vyřešení chybového kódu 0x8078012D ve Windows 10.

Metoda 6: Povolte službu zálohování systému Windows

Pokud jsou v počítači zakázány služby zálohování systému Windows. V počítači nebudete moci vytvářet zálohy aktualizací systému Windows. Chcete-li tento problém vyřešit, měli byste zvážit povolení služby Windows Backup Services v počítači.

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Zde zadejte services.msc a stisknutím klávesy Enter spusťte okno Služby.

3. Vyhledejte a klikněte pravým tlačítkem na Windows Update, poté klikněte na Vlastnosti.

4. Přejděte na kartu Obecné a vyberte rozevírací nabídku Typ spouštění.

  Připněte položku na levou stranu nabídky Start ve Windows 10

5. Nastavte Typ spouštění na Automaticky a kliknutím na tlačítko Start službu spusťte.

6. Klepnutím na tlačítko Použít a poté na tlačítko OK uložte změny.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Proč mám při zálohování aktualizací systému Windows chyby?

Ans. Když jsou zálohovací služby systému Windows v počítači zakázány, může se při pokusu o vytvoření zálohy pro systém Windows zobrazit chyby.

Q2. Může aktualizace systému Windows poškodit můj počítač?

Ans. Aktualizace systému Windows obvykle váš počítač nepoškodí, jedná se o běžné aktualizace, které váš počítač vyžaduje k odstranění chyb a chyb.

Q3. Jak opravit chyby aktualizace systému Windows?

Ans. K vyřešení chyb aktualizací systému Windows můžete použít několik metod, jako je odinstalace nebo zakázání antiviru nebo skenování počítače, zda neobsahuje poškozené systémové soubory.

***

Doufáme, že vám tato příručka byla užitečná a podařilo se vám opravit chybový kód 0x8078012D Problém se zálohou aktualizace systému Windows. Dejte nám vědět, která metoda se vám nejlépe osvědčila. Pokud máte návrhy nebo dotazy, dejte nám vědět v sekci komentářů.

x