Windows

Opravte Windows 10 kritickou chybu Start Menu a Cortana nefungují

Dvě základní funkce pro dobrý přístup k aplikacím a informacím na Windows PC jsou Start a Cortana. Zobrazila se vám zpráva oznamující kritickou chybu Nabídka Start a Cortana nefunguje? Tento článek bude odpovědí, pokud jste hledali kritickou chybu Windows 10 v nabídce Start a Cortana nefunguje. Metody v tomto článku budou řešením otázky, jak opravit kritickou chybu v systému Windows 10. Přečtěte si všechny části, abyste tomuto problému dobře porozuměli.

Table of Contents

Jak opravit kritickou chybu Windows 10 Start Menu a Cortana nefungují

V tomto článku jsme ukázali všechny možné způsoby odstraňování problémů, jak opravit kritickou chybu Windows 10 Start Menu a Cortana nefungují.

Metoda 1: Základní metody odstraňování problémů

Zkuste nejprve použít základní metody odstraňování problémů uvedené zde. Start a Cortana mohou být nefunkční kvůli malé závadě. Zde uvedené metody mohou problém vyřešit.

 • Test mikrofonu: Cortana je aplikace, která je řízena mikrofonem. Zkontrolujte, zda je váš mikrofon v provozuschopném stavu pomocí jiné aplikace.

 • Kontroly DISM a SFC: Pokud jsou na vašem počítači poškozené soubory, může vám to zabránit v používání aplikací Start a Cortana. Chcete-li odstranit poškozené soubory, musíte spustit kontrolu kontroly systémových souborů a poté odstranit všechny poškozené soubory. Chcete-li se o těchto kontrolách dozvědět více, přečtěte si náš článek o opravách systémových souborů.

 • Proveďte kontrolu chkdsk: Pokud jsou v jednotkách a oddílu na vašem PC nějaké poškozené soubory, aplikace Start a Cortana nemusí fungovat. Tato kontrola prohledá jakýkoli malware ve vašem oddílu a jednotkách a vymaže jej. Přečtěte si o skenování chkdsk pomocí uvedeného odkazu.

 • Zkontrolujte nastavení regionu: Pokud nastavení regionu na vašem počítači neodpovídá umístění vašeho zařízení, možná budete muset změnit nastavení regionu na vašem počítači. Chcete-li změnit region, postupujte podle kroků uvedených v uvedeném odkazu.

 • Odinstalujte antivirový program třetí strany z počítače: Použití antivirového softwaru třetí strany může zastavit správné fungování aplikací Start a Cortana. Tento typ softwaru narušuje fungování programů Windows. Chcete-li tyto aplikace používat, musíte software odinstalovat. Software můžete odinstalovat podle metod v tomto článku.

 • Vytvořte další místní uživatelský účet: Někdy může dlouhodobé používání uživatelského účtu způsobit zablokování počítače, musíte se přepnout na jiný účet. Můžete si vytvořit další místní uživatelský účet a po nějaké době se přihlásit ke svému stávajícímu účtu. Chcete-li se dozvědět více o vytvoření místního uživatelského účtu, klikněte na uvedený odkaz.

 • Odstraňování problémů s počítačem v nouzovém režimu: Některé aplikace nebo ovladače mohou narušovat používání těchto aplikací. Chcete-li problém vyřešit, musíte provést bezpečné spuštění počítače a poté provést odstraňování problémů. Více o procesu odstraňování problémů si můžete přečíst v tomto článku.

 • Kontrola aktualizací systému Windows: Aby bylo možné používat základní aplikace, možná budete muset aktualizovat systém Windows v počítači. Windows můžete aktualizovat podle kroků uvedených v tomto článku.

 • Aktualizace ovladače grafiky: Aplikace jako Start a Cortana poskytují vizuální informace a vyžadují správný ovladač grafiky. Protože Start a Cortana jsou aplikace, které ke svému fungování potřebují správný a funkční grafický ovladač, může zastaralý ovladač snížit jeho výkon. Pomocí odkazu můžete aktualizovat svůj grafický ovladač, aby správně fungoval.

 • Obnovení PC do předchozího nastavení: Problém mohou způsobit některé nové aplikace nebo změna vašeho obecného programu. Musíte obnovit počítač do nastavení, ve kterém byl mnohem funkčnější. Někteří uživatelé hlásili, že Windows 11 nebyl schopen podporovat základní programy Windows. Počítač můžete obnovit pomocí odkazu.

 • Resetovat PC: Pokud se zdá, že žádná z metod pro vás nefunguje, možná budete muset resetovat počítač. Tím vymažete všechny problémy v PC a dostanete to znovu. Resetujte svůj počítač podle pokynů na tomto odkazu.

 • Restartujte počítač: Malá závada mohla způsobit nefunkčnost aplikací. Restartování počítače může odstranit závadu způsobenou v paměti RAM a můžete počítač používat znovu. Chcete-li problém vyřešit, můžete použít článek o Restartování počítače a vyzkoušet tuto metodu.

 • Povolit Start a Cortanu přes Firewall: Pokud vaše Firewall nepovoluje aplikace Start a Cortana, může být obtížné používat aplikace na vašem PC. Povolte aplikace na vaší bráně firewall pomocí metody popsané v odkazu.

 • Odhlaste se a znovu se přihlaste k účtu: Pokud aplikace Start a Cortana delší dobu nefungují, můžete se zkusit odhlásit z profilu, který právě používáte, a poté se znovu přihlásit do stejného profilu. Pokud jste přihlášeni k počítači pomocí účtu Microsoft, musíte se odhlásit a použít místní uživatelský účet. Stiskněte klávesy Ctrl+Alt+Delete a vyberte možnost Odhlásit se. Po nějaké době se znovu přihlaste ke stejnému profilu.

 • Vyhněte se používání režimu tabletu: Pokud používáte počítač v režimu tabletu, možná nebudete moci používat aplikace Start nebo Cortana. Vypněte režim tabletu pomocí Centra akcí systému Windows.

 • Uzamknout hlavní panel: Někdy se může stát, že nebudete mít přístup k aplikacím Start a Cortana, pokud jsou skryté na hlavním panelu. Musíte zviditelnit hlavní panel nebo uzamknout hlavní panel. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo na hlavním panelu a vyberte možnost Uzamknout hlavní panel.

 • Restartujte Průzkumníka Windows: Pokud se Průzkumník Windows zasekl, je docela možné, že narušuje vaše aplikace Start a Cortana. Chcete-li používat aplikace, musíte jej restartovat. Přejděte do Správce úloh, klikněte pravým tlačítkem na Průzkumník Windows a vyberte možnost Restartovat.

 • Odkrýt Cortanu: Cortana se často nezobrazuje na hlavním panelu. Musíte se ujistit, že Cortana není skrytá na hlavním panelu. Klikněte pravým tlačítkem na prázdné místo na hlavním panelu a vyberte možnost Zobrazit tlačítko Cortana.

Metoda 2: Použijte prostředí Windows PowerShell

PowerShell se používá pro správu základních programů Windows. Pokud aplikace Start a Cortana nefungují, můžete se zkusit znovu zaregistrovat v PowerShellu pomocí jednoduchého příkazu.

1. Stiskněte klávesu Windows, zadejte PowerShell a klikněte na Spustit jako správce.

2. Zadejte příkaz a stiskněte klávesu Enter.

$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + 'AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest

5. Stiskněte klávesu Enter a chvíli počkejte.

Nyní byste měli být schopni používat aplikace Start a Cortana.

Metoda 3: Použijte příkazový řádek

Pokud jsou Start a Cortana nainstalovány jako pluginy na vašem PC, nemusí být tak funkční. Tento problém můžete odstranit pomocí příkazu v příkazovém řádku.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište cmd a klikněte na možnost Spustit jako správce.

2. Zadejte příkaz a stiskněte klávesu Enter.

ren %windir%System32AppLockerPlugin*.* *.bak

Metoda 4: Povolte službu Windows Search Service

Windows Search je služba, která vám pomáhá hledat aplikace v počítači. Vzhledem k tomu, že Start a Cortana jsou spojeny s touto službou, je nutné tuto službu udržovat funkční.

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Napište services.msc a kliknutím na tlačítko OK spusťte okno Služby.

3. Vyhledejte v seznamu Windows Search a zkontrolujte, zda je stav Spuštěno.

4. Dvakrát klikněte na Windows Search a klikněte na tlačítko Start a poté na tlačítko OK.

Poznámka: Tento krok lze použít pouze v případě, že stav není Spuštěno.

Metoda 5: Znovu sestavit index

Pokud aplikace Start a Cortana nefungují po dlouhou dobu, možná budete muset znovu vytvořit index na vašem PC. To vám umožní obnovit fungování aplikací. Chcete-li pomocí ovládacího panelu znovu vytvořit index a opravit kritickou chybu, postupujte podle těchto kroků a nabídka Start a Cortana nefungují ve Windows 10.

1. Vyhledejte Ovládací panely a spusťte aplikaci.

2. Nastavte kategorii jako Malé ikony a poté klikněte na Možnosti indexování.

3. Klepněte na tlačítko Upravit ve spodní části.

4. Zaškrtněte C:Program Files (x86) a zrušte výběr ostatních položek v seznamu. Klepnutím na tlačítko OK potvrďte svůj výběr.

5. V okně Možnosti indexování klepněte na tlačítko Upřesnit.

6. V dalším okně přejděte na kartu Nastavení indexu. V okně klikněte na tlačítko Rebuild.

7. Klepněte na tlačítko OK v okně Rebuild Index.

8. Klepněte na tlačítko Zavřít a restartujte počítač.

Metoda 6: Vylepšete hodnotu Start v Editoru registru

Hodnota Start v okně Editoru registru je ve výchozím nastavení minimální a je 2. Možná budete muset tuto hodnotu vylepšit, abyste mohli efektivně používat Start k opravě kritické chyby. Nabídka Start a Cortana nefungují ve Windows 10.

1. Otevřete dialogové okno Spustit současným stisknutím kláves Windows+R.

2. Zadejte regedit a kliknutím na tlačítko OK otevřete Editor registru.

3. V Editoru registru přejděte na následující cestu umístění.

ComputerHKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWpnService

4. Dvakrát klikněte na Start string.

5. Poklepejte na Start v seznamu a zadejte hodnotu 4 do řádku Hodnoty. Klepnutím na tlačítko OK potvrďte zadání.

Můžete použít další položku jako Start přidáním nové položky do okna Editoru registru, abyste opravili kritickou chybu. Nabídka Start a Cortana nefungují ve Windows 10.

1. Otevřete Editor registru pomocí dialogového okna Spustit.

2. Přejděte na danou cestu ke složce v Editoru registru.

ComputerHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced

3. Klepněte pravým tlačítkem myši na pravé podokno okna a přesuňte kurzor na možnost Nový a vyberte Hodnota DWORD (32-bit).

4. V seznamu vyberte hodnotu DWORD (32-bit). Zadejte EnablexamlStartMenu a stiskněte klávesu Enter.

***

Tento článek se zabývá problémem kritické chyby Nabídka Start a Cortana nefungují ve Windows 10. Dal vám odpověď na otázku, jak opravit kritickou chybu ve Windows 10. Pokud hledáte řešení pro Windows 10 kritická chyba Nabídka Start a Cortana nefungují, můžete se podívat na tento článek. Laskavě poskytněte své návrhy a neváhejte zveřejnit své dotazy v sekci komentářů.

  Odeslat okno na jinou virtuální plochu ve Windows 10
x