Persist zlepšuje ovládání hlasitosti v systému Android prostřednictvím vlastních profilů

Přepínáte svůj smartphone do tichého režimu pokaždé, když se pustíte do práce? Nechcete rušit svého spícího spolubydlícího uprostřed noci hlasitým vyzváněním telefonu? Pokud mám k Androidu jednu skutečnou výtku, je to špatná implementace správy hlasitosti operačního systému. Nedává vám moc ovládat různé typy zvuků, které vaše zařízení vydává, natož vytvářet předvolby jako ty staré funkční telefony od Nokie nebo Samsungu. Pokud byste chtěli mít k dispozici trochu více přizpůsobení, zkuste Persist Volume Control. Aplikace poskytuje větší kontrolu nad akustikou vašeho zařízení Android, dává vám možnost nastavit samostatné úrovně hlasitosti pro vyzvánění, upozornění, budíky, média, systém, zvuk při hovoru atd. a vytvářet předvolby hlasitosti pro různé situace.

  Co je APN a jak jej změním na svém telefonu Android?

Persist, jak název napovídá, neustále běží na pozadí a lze jej rychle spustit klepnutím na trvalou zkratku, kterou přidává na panel oznámení, který zobrazuje aktuální úrovně hlasitosti pro všech sedm druhů zvuku/zvuků a umožňuje buď přejít na na hlavní obrazovku aplikace nebo do sekce předvoleb profilu. Hlavní obrazovka obsahuje řadu posuvníků hlasitosti, jeden pro každý druh zvuku. Základní funkcí aplikace je však funkce přednastavení profilu.

Jednoduše řečeno, pokud chcete více přizpůsobení z Persist, pak sekce Presets je tou správnou cestou. Předvolby vám umožňují vytvářet různé profily, abyste je mohli aktivovat podle konkrétních scénářů nebo denní doby. Schůzka, Výchozí, Noc a Tichý jsou po vybalení a můžete přidat nové vlastní profily, které vyhovují vašim potřebám.

  Přístup k číselníku a vyhledávání Google v plovoucím okně [Android]

Chcete-li vytvořit nový profil, klepněte na tlačítko plus nahoře a pojmenujte jej podle svého vkusu. Pokud jste stále zmatení, stačí se podívat na snímek obrazovky níže. Tato obrazovka umožňuje přidávat a odebírat různé typy a parametry svazků. Pro každý typ zvuku můžete jednoduše nastavit jednotlivé vyzváněcí tóny nebo zvuky upozornění.

Každý zvukový parametr lze přidat nejprve klepnutím na tlačítko ‚Přidat nastavení‘ ve spodní části a výběrem typu zvuku z následující nabídky. Můžete také vybrat ikonu zvukové předvolby z několika možností.

Aplikace má také placenou variantu s názvem Persist+, která je bez reklam a nabízí další funkce včetně automatizace přepínání profilů na základě času, dne a místa.

  Jak přidat zástupce souborů Disku Google na domovskou obrazovku [Android]

Nainstalujte Persist z Obchodu Play (Volný, uvolnit)

Nainstalujte Persist+ z Obchodu Play (Zaplaceno)