Po výměně obrazovky nefunguje Face ID

Zařízení Apple jsou drahá. Jejich záruka je drahá a jejich opravy drahé. V průběhu let se iPhone stával stále méně „opravitelným“. iFixit neustále hodnotí zařízení nízkou opravitelností a Apple se opravdu nestará o vyřešení problému. Apple upřednostňuje opravy svých vlastních zařízení a bude se snažit penalizovat uživatele za to, že si nechají provést opravy třetí stranou.

Po výměně obrazovky nefunguje Face ID

Obrazovky iPhone jsou poměrně odolné a vždy byste měli na svém telefonu používat ochrannou fólii. Chrániče obrazovky se staly mnohem odolnějšími a dobrý chránič zachrání vaši obrazovku. To znamená, že se stávají nehody a stále můžete skončit rozbitím nebo prasknutím obrazovky.

  Nejlepší nástroje pro maximalizaci šířky pásma sítě a analýzu využití

Oprava Face ID nefunguje po výměně obrazovky

Pokud jste si nechali vyměnit obrazovku a výměnu provedla opravna třetí strany, Face ID bylo na vašem zařízení zablokováno. To není problém s opravami, které byly provedeny. Toto je ‚kontrola‘, kterou Apple umístil na opravu obrazovky.

Podle iFixit, toto není kontrola softwaru. Souvisí to s hardwarem. Existuje zdlouhavý proces, který zahrnuje upevnění senzorů na zařízení po výměně obrazovky. Pokud vše zapadne, jak má, Face ID začne znovu fungovat. Jediným problémem je, že tento druh procesu není snadné sledovat v průměrné autorizované opravně. iFixit má dlouholeté zkušenosti a více odborných znalostí než většina technických opraváren a je schopen to udělat, ale pro mnoho uživatelů nemusí být dovednosti potřebné k vyřešení problému dostupné.

  Spusťte během prezentace živé hlasování a získejte okamžité výsledky [PowerPoint]

Apple to nyní potvrdil že již nebude blokovat Face ID na telefonech, u kterých byla obrazovka vyměněna servisem třetí strany. Tato oprava bude softwarovou opravou. Aktualizace iOS odstraní omezení, ale není jasné, kdy bude aktualizace spuštěna. Můžete žít s deaktivovaným Face ID, dokud nebude aktualizace zavedena, nebo se můžete pokusit nechat ji opravit podle procesu, který iFixit podrobně popsal. Jen máloco jiného se dá dělat.

Závěr

Apple dříve zpomaloval starší iPhony s každou novou aktualizací iOS a přestal s tím, až když byly podniknuty právní kroky. Regulační orgány v EU prosazují právo na opravu jako základní spotřebitelské právo. Legislativa pro iPhony ještě nezačala, ale pokud ano, Apple možná bude muset přehodnotit, jak svá zařízení vyrábí. Možná by Applu mohlo vyhovovat vyrobit zařízení, které nelze opravit, spíše než mít k dispozici náhradní díly pro svůj iPhone, ale vše závisí na legislativě, které podléhá, ​​a na tom, jaké mezery nabízí výrobci telefonu.

  Jak sledovat Netflix se svými přáteli online