Pomocí těchto 7 online nástrojů pro testování zvuku snadno zkontrolujte zvuk a reproduktor vašeho počítače

Jednou z hlavních specifikací, které před nákupem počítače sledujeme, je kvalita zvuku.

Pohlcující zvukový zážitek přidává na vzrušení z nové hry, kterou hrajete, nebo oživuje film, na který se díváte.

A nyní je tento hybrid „novým normálem“ a naše každodenní pracovní konverzace se posunuly online stejně jako offline. Takže potřebujete mikrofon a reproduktor, aby dobře fungovaly pro vaše každodenní hovory Skype a Zoom.

Pokud se přistihnete, že se příliš snažíte porozumět tomu, o čem se ve skupinovém hovoru diskutuje, protože to není slyšet, nebo pokud hrajete svou oblíbenou hudbu a zní tiše než obvykle, pak je čas zkontrolovat zvuk a reproduktory vašeho PC.

Je nezbytné udržovat váš zvukový systém v perfektním funkčním stavu, což je možné čas od času otestovat, abyste se ujistili, že se s těmito problémy a přerušeními již nebudete potýkat.

Co je test zvuku a proč je důležité kontrolovat reproduktory? 🔊

Počínaje základním bodem, dovolte mi poskytnout vám rychlé základní informace o zvuku v našem počítači.

Zvuk je uložen ve formě zvukové karty na základní desce vašeho systému. Spolu s tím pomáhají předinstalované ovladače zvuku zesílit zvuk z levého a pravého reproduktoru vašeho systému.

Stejně jako všechny ovladače vyžaduje i zvukový systém vašeho počítače včasnou kontrolu. Zvukový test projde zvukovými vlnami přes pravý a levý zesilovač, které vám sdělí stav vašeho zvukového systému.

  Jak duplikovat stránku v aplikaci Microsoft Word

Nejjednodušší způsob, jak provést tento test, je pomocí dostupných online nástrojů a celý proces trvá jen několik minut.

Na co si musíte dát pozor u nástrojů pro testování zvuku? 🧰

Zatímco funkce všech nástrojů pro testování zvuku jsou docela jednoduché, stále existuje několik věcí, které byste měli hledat, než se pro ně rozhodnete. Například by měl poskytnout testovací nástroj a také poskytnout řešení, pokud si všimnete problémů s reproduktory.

Většina těchto online nástrojů pro testování zvuku vám umožní zkontrolovat reproduktor a mikrofon ze samotného prohlížeče, takže bych řekl, že se držte nástrojů, které toto pohodlí poskytují.

Je také velkým plusovým bodem, pokud řešení obsahuje průvodce a často kladené otázky, které vám pomohou problém lépe napravit.

Než se dostaneme k seznamu nástrojů, zde je kontrolní seznam věcí, které je třeba mít na paměti před provedením testu:

 • Ujistěte se, že notebook není ztlumený
 • Před provedením testu otestujte, zda jsou ovladače aktuální
 • Ujistěte se, že je mikrofon připojen ke zvukovému konektoru pro případ, že se také rozhodnete pro test mikrofonu

Odhlédneme-li od toho všeho, pojďme se podívat na některé z nejlepších online nástrojů pro testování zvuku, které můžete použít ke kontrole audio systému vašeho počítače.

IObit

IObit, jeden z nejpopulárnějších nástrojů pro testování zvuku, nabízí velmi pohodlný způsob testování reproduktorů.

Dostanete se na jejich webovou stránku a zkontrolujete svou audio funkci z testu dostupného na hlavní stránce, což vám umožní zkontrolovat obě strany sterea. Pokud z obou slyšíte stejné množství zvuku, pak je s vašimi reproduktory vše v pořádku.

Tento nástroj také nabízí několik dalších oprav, jako je oprava ovladačů zvuku a testování zvuku mikrofonu, což je velmi důležité v případě, že váš systém neprojde testem zvuku.

  Jak nainstalovat Fedora Cinnamon

Online test mikrofonu

Pokud jste někdo, kdo má problémy s mikrofonem a reproduktorem, pak je tento nástroj pro vás. Online test mikrofonu vám umožňuje bezproblémově otestovat reproduktor a mikrofon bez stahování jakéhokoli softwaru do počítače.

Na hlavní stránce jsou také uvedeny kroky pro odstraňování problémů a průvodce nejčastějšími dotazy, které můžete použít k lepšímu pochopení problému, kterému čelíte, a k jeho vyřešení.

Pokud se chcete posunout o krok dále, vyzkoušejte jejich hry s podporou zvuku, abyste si to otestovali, a můžete také prozkoumat jejich další nástroje, mezi které patří testy klávesnice, myši a webové kamery.

Test reproduktorů

Tento nástroj na testování reproduktorů můžete vyzkoušet, pokud často používáte reproduktor a mikrofon s aplikacemi nainstalovanými ve vašem systému, jako je WhatsApp, Messenger, Skype atd.

Spolu s kontrolou zvuku systému vám umožňuje otestovat zvuk integrovaný s těmito aplikacemi.

Jediné, co musíte udělat, je vybrat aplikaci a zařízení a dostanete testovací tlačítko pro zobrazení zvukových vln po stisknutí, které vám pomůže identifikovat frekvence.

Testy zařízení

Tento test zvuku od DeviceTests je skvělý jako všestranný nástroj pro kontrolu, protože nabízí test myši, klávesnice, webové kamery a mrtvých pixelů spolu s testem mikrofonu na webu.

Vše, co musíte udělat, je připojit mikrofon a další požadované příslušenství před provedením testu.

DeviceTests také nabízí řešení běžných problémů, kterým čelí uživatelé Ubuntu a Mac.

Online test hardwaru

Pokud nemluvíte nebo nerozumíte příliš anglicky, pak je online test hardwaru vynikající volbou, protože nabízí obsah webových stránek a pokyny v několika jazycích.

Tento nástroj umožňuje otestovat mikrofon a reproduktory a podporuje verze systému Windows staré jako Windows XP. Pro každou verzi má různé kroky, takže postupujte podle toho správného podle toho, co používáte.

  Slingshot byl vydán a vyžaduje vaše telefonní číslo

Nástroje A2Z

A2Z Tools přísahá svým jménem, ​​protože nabízí tolik v různých odděleních. Kromě testů zvuku a dalších počítačových komponent nabízí například:

 • Kontrola XML Sitemap
 • Binární dekodér na text
 • Generátor URL slug
 • Centimetr na nohy
 • Libra na krátkou tunu
 • Kontrola zpětných odkazů
 • Minifikátor CSS
 • HTML editor

Podívejte se na: etechblog.cz Nástroje k testování, odstraňování problémů a zlepšování

Můj test mikrofonu

Další bezplatný bezplatný nástroj na testování zvuku, My Mic Test, je uživatelsky přívětivý a poskytuje přesné výsledky pro oba vaše reproduktory.

Je kompatibilní s většinou operačních systémů, jako jsou Windows, Mac, Linux, Android a iOS. Účinnost zůstává u všech stejná.

Výsledky přináší rychle, bez čekání, takže práci zvládnete během chvilky.

Závěr

Jak jste si všimli, provedení testu zvuku je docela jednoduché, takže byste jej měli provádět pravidelně, aby váš mikrofon a reproduktory fungovaly dobře, když je to potřeba.

Výše uvedené nástroje zajistí, že vám během videokonference neuniknou žádné důležité informace ani vás nebudou vyrušovat při jamování vaší oblíbené hudby.

x