Portréty Nefunguje ciferník na Apple Watch? Zde je Oprava!

Portréty ciferníku jsou jedním z hlavních prvků watchOS 8. Kromě toho, že nabízejí nový způsob přizpůsobení ciferníku, vylepšují také zážitek ze sledování fotografií na Apple Watch. Pokaždé, když klepnete na displej nebo zvednete zápěstí, objeví se na obrazovce jeden z vašich oblíbených portrétních snímků. A co víc, můžete dokonce přibližovat nebo oddalovat, abyste si své vzpomínky mohli prohlédnout zblízka. I když není pochyb o tom, že ciferník Portraits je pozoruhodným doplňkem watchOS, pro mnoho uživatelů údajně nefunguje. Proto jsme přišli se 7 nejlepšími způsoby, jak opravit, že ciferník Portrétů nefunguje na Apple Watch. Pokud tento problém zasáhl i vaše chytré hodinky, vyzkoušejte tato životaschopná řešení.

7 oprav k vyřešení problému s nefunkčním ciferníkem portrétů na Apple Watch

Zatímco někteří uvedli, že se fotografie v režimu Portréty nezobrazí, když zvednou zápěstí nebo klepnou na displej, jiní uvedli, že otočení korunky Digital Crown nic nedělá. Vzhledem k tomu, že problém může být způsoben několika důvody, včetně nesprávného nastavení, kompatibility a dokonce i skryté chyby, vyzkoušíme různá řešení, jak opravit nefunkční ciferník Portrétů. Než ale začneme s jakýmikoli tipy pro odstraňování problémů, pojďme si nejprve porozumět, jak funguje ciferník Portréty na Apple Watch.

  Jak odstranit duplikáty v Tabulkách Google

Jak funguje portrétní ciferník na Apple Watch?

Portréty ciferníku používají snímky v režimu „Portrét“ k vytvoření vícevrstvého ciferníku s hloubkou. Ciferník inteligentně rozpoznává obrázky a ořezává je, aby zvýraznil objekt, čímž zlepšuje zážitek ze sledování fotografií na Apple Watch.

Můžete si vybrat až 24 fotografií v režimu Portrét a přizpůsobit ciferník Portréty na Apple Watch pomocí tří různých stylů, jako je klasický, moderní a zaoblený. Při každém zvednutí zápěstí nebo poklepání na displej chytrých hodinek se na obrazovce objeví nový obrázek. A co je ještě lepší, můžete také použít korunku Digital Crown k přiblížení/oddálení obličeje. Podívejte se na GIF níže!

1. Ujistěte se, že jsou vaše Apple Watch kompatibilní

V první řadě se ujistěte, že jsou vaše Apple Watch kompatibilní s ciferníkem Portraits. Zde je seznam modelů Apple Watch, které podporují ciferník Portraits:

 • Apple Watch Series 4
 • Apple Watch Series 5
 • Apple Watch SE
 • Apple Watch Series 6
 • Apple Watch Series 7

Mějte na paměti, že ciferník Portréty vyžaduje snímky v režimu „Portrét“ pořízené na iPhone se systémem iOS 10.1 nebo novějším.

2. Změňte konfiguraci ciferníku Portréty

Ujistěte se, že jste dokonale nakonfigurovali ciferník Portraits. I když to může znít docela naivně, mnozí z nás často zapomínají zaškrtnout základní věci, zvláště když se zabývají novou funkcí, a později se škrábou na hlavě. Takže to určitě překonfigurujte.

 • Přejděte do aplikace Watch na svém iPhonu -> karta Galerie obličejů v dolní části obrazovky -> Portréty -> Vybrat fotografie.

 • Nyní vyberte obrázky Portrét z knihovny fotografií. Poté upravte styly a komplikace. Poté klepněte na Přidat.

Pokud jsou vaše chytré hodinky ve vzdálenosti, na obrazovce se okamžitě objeví ciferník Portréty. Pokud se tak nestane, vypněte/zapněte Bluetooth na svém iPhonu (Nastavení -> Bluetooth ) a Apple Watch (Nastavení -> Bluetooth) a restartujte obě zařízení.

3. Vypněte/zapněte funkci Wake on Wrist Raise a Wake On Crown Up

Pokud se po klepnutí na displej nebo zvednutí zápěstí na hodinkách neobjeví nová portrétní fotografie, zkuste vypnout/zapnout Wake on Wrist Raise a Wake On Crown Up.

 • Otevřete na Apple Watch aplikaci Nastavení -> Displej a jas.
 • Poté vypněte/zapněte přepínače Wake on Wrist Raise a Wake On Crown Up. Poté restartujte chytré hodinky.
  StorageStatus monitoruje všechna fyzická paměťová zařízení připojená k počítači Mac

Jakmile se vaše nositelné zařízení restartuje, klepněte na displej a zkontrolujte, zda se neobjevil nový obrázek na výšku. Pokud ano, vyřešili jste problémy s portréty ciferníku na Apple Watch.

4. Ujistěte se, že je režim Theatre deaktivován

Když je povolen režim Divadlo (neboli režim Kino), displej Apple Watch se nezapne, když zvednete zápěstí. Pokud se tedy displej vašich chytrých hodinek neprobudí, když zvednete zápěstí, ujistěte se, že je režim Theatre vypnutý.

 • Přejeďte prstem nahoru od spodního okraje displeje a klepnutím na ikonu režimu Theatre jej vypněte.

5. Tvrdý reset Apple Watch

Pokud ciferník Portréty na vašich Apple Watch nefunguje správně, proveďte tvrdý reset (známý také jako vynucený restart) chytrých hodinek. Dobře známý pro řešení běžných problémů s watchOS, stojí za to vyzkoušet.

 • Stiskněte a podržte současně korunku Digital Crown a boční tlačítko, dokud obrazovka hodinek Apple Watch nezčerná a na obrazovce se nezobrazí logo Apple.

6. Aktualizujte své Apple Watch

Pokud problém přetrvává, existuje velká šance, že vaše Apple Watch mohou být v sevření skryté chyby watchOS. Vzhledem k tomu, jak chybný byl watchOS 8 (a většina moderních verzí watchOS), neměli byste tuto možnost nikdy přehlížet.

Aktualizujte watchOS přímo z Apple Watch

 • Otevřete na Apple Watch aplikaci Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Nyní nechte své Apple Watch zkontrolovat aktualizaci softwaru a poté si stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi watchOS jako obvykle.

Aktualizujte watchOS pomocí spárovaného iPhonu

 • Přejděte na iPhone do aplikace Watch -> karta Moje hodinky -> Obecné -> Aktualizace softwaru.
 • Nyní počkejte nějakou dobu, než zařízení zkontroluje aktualizace. Když se zobrazí dostupná aktualizace watchOS, stáhněte si ji a nainstalujte.
  Kde jsou nástroje pro správu pro Office 365?

7. Poslední záchrana: Vymažte své Apple Watch a znovu je spárujte se svým iPhonem

Pokud žádný z triků nefungoval při opravě ciferníku Portréty, vymažte své Apple Watch a znovu je spárujte s iPhonem. Toto radikální řešení bylo vždy velmi spolehlivé pro řešení složitých problémů s watchOS. Vzhledem k tomu, že watchOS je navržen tak, aby automaticky zálohoval vaše důležitá data v době mazání obsahu a také vám umožňuje obnovit zálohu během instalace, neměli byste se obtěžovat ztrátou jakýchkoli dat.

Vymažte Apple Watch přímo ze zápěstí

 • Přejděte do aplikace Nastavení -> Obecné -> Obnovit. Nyní klepněte na Vymazat veškerý obsah a nastavení a potvrďte.

Vymazat Apple Watch pomocí iPhone

 • Přejděte do aplikace Watch na vašem iPhone -> Obecné -> Obnovit. Dále klikněte na Vymazat obsah a nastavení Apple Watch a potvrďte.

Po úspěšném vymazání hodinek Apple Watch otevřete aplikaci Watch na iPhonu a poté postupujte podle jednoduchých pokynů na obrazovce pro opětovné spárování chytrých hodinek s iPhonem.

Opravený problém s nefunkčním ciferníkem portrétů na Apple Watch

A je to! Doufejme, že ciferník Portréty začal na vašem zařízení watchOS normálně fungovat. Mnohokrát vám překonfigurování ciferníku a tvrdý reset mohou pomoci vyřešit problém. A pokud tyto tipy pro Apple Watch nezvládnou svou práci, často vám může pomoci aktualizace hodinek a jejich opětovné spárování s iPhonem. To znamená, které z těchto řešení opravilo ciferník Portréty na vašem nositelném zařízení? Nezapomeňte se s námi podělit o svou neocenitelnou zpětnou vazbu.

x