Poštovní schránka pro Android přichází s gesty přejetím a inteligentním vyhledáváním

Po měsících spekulací a škádlení Dropbox konečně spustil svého oblíbeného e-mailového klienta Mailbox pro operační systém Android. Mailbox, původně navržený pro iOS, byl přidán do stále lukrativního portfolia Dropboxu v roce 2013, kdy jej cloudová společnost získala za méně než 100 milionů dolarů. Od té doby Dropbox pracoval na své verzi pro Android, která je nyní konečně uvolněna na Google Play jako bezplatné stažení. Zdá se však, že se čekání vyplatilo, protože namísto přímočarého portu pro iOS obsahuje varianta Android spíše některé opravdu užitečné funkce, z nichž nejpozoruhodnější je „Automatické přejetí“, které vám umožňuje nejen archivovat nevyžádané e-maily pomocí jednoduché gesto přejetím, ale také automaticky archivovat podobné zprávy, které v budoucnu obdržíte. Přečtěte si naši úplnou recenzi.

Původní poštovní schránka pro iOS představila řadu funkcí pro správu e-mailů, díky kterým byla okamžitě úspěšná, a naštěstí verze pro Android všechny tyto funkce obsahuje. Když spustíte Mailbox, okamžitě vás vyzve, abyste se přihlásili k účtu Dropbox, a jakmile to uděláte, můžete se přihlásit ke svému účtu Gmail nebo iCloud a začít. Uživatelé Yahoo nebo Outlooku možná budou muset chvíli počkat, než Dropbox přidá podporu pro tyto dva v budoucích aktualizacích.

Po malé synchronizaci s vaším účtem Dropbox a úvodním průvodci, který vás provede funkcemi gest aplikace (více o tom druhém), budete přesměrováni do doručené pošty. Mailbox pro Android podporuje dobře vypadající rozhraní. Je to docela minimalistické, ale možná minimalistické ve své nejlepší podobě. Navigační tlačítka jsou nahoře pro okamžitý přístup a přejetím dolů se seznam obnoví. To znamená, že pokud znáte aplikaci Gmail na svém Androidu, nebudete mít problém se přizpůsobit poštovní schránce.

Stejně tak, když zprávu otevřete, můžete na ni rychle odpovědět, přeposlat ji, stejně jako zprávu archivovat nebo smazat bez jakýchkoli potíží.

Klíčovou funkcí poštovní schránky jsou různé ovládací prvky gest, které vám pomohou snadno organizovat e-maily; jedná se o přejetí doprava, dlouhé přejetí doprava, přejetí doleva a dlouhé přejetí doleva. Rozdíl mezi jednoduchým a dlouhým přejetím je v tom, že oba provádějí jinou akci. Přejetím prstem do poloviny doprava se například archivuje, zatímco přejetím prstem úplně doprava se odešle do koše. Archivace vám může pomoci vyhnout se spamovým e-mailům. Když archivujete zprávu, spustí se funkce Auto-swipe ve službě Mailbox, která umožňuje zjistit vzorce toho, co nechcete vidět, a automaticky se vyhnout tomu, aby vás na tyto e-maily v budoucnu upozorňovala.

Podobně poloviční přejetí prstem doleva vám umožní přidat tento e-mail do seznamu „Přečíst později“. Můžete si vybrat čas, kdy si ji chcete přečíst, například dnes, zítra nebo večer, mimo jiné. Když klepnete na e-mail a přejedete po něm úplně doleva, efekt je úplně jiný; umožňuje vám přidat tuto zprávu do vlastních seznamů (přečíst, koupit nebo sledovat). Vlastní seznamy dle vašeho výběru lze snadno vytvořit na obrazovce předvoleb aplikace.

Schránka umožňuje navigaci do různých oblastí, jako je seznam archivů, koš, odeslané seznamy ke čtení z navigačního šuplíku. Může se pochlubit super rychlou funkcí vyhledávání, která vám umožní rychle najít konkrétní e-mail podle adresy, jména, předmětu nebo jiného podobného klíčového slova.

Celkově je Mailbox pro Android skvělým e-mailovým klientem, který nabízí spoustu funkcí a uživatelské rozhraní, které potěší oko. Dropbox také pracuje na desktopové verzi, kterou společnost plánuje spustit v nadcházejících týdnech.

Nainstalujte Mailbox z Obchodu Play