Praktické s hlasovými hovory a videohovory Skype pro Outlook.com

Skype jsem se nedotkl od příchodu FaceTime a videohovorů Viber, ale stále existuje obrovská uživatelská základna pro tuto službu, zejména na podnikovém trhu. Integrace Skype napříč jejich řadou mobilních a desktopových produktů byla vysoká priorita Microsoftu po akvizici Skype – nejnovější produkt, který má být integrován, je Outlook.com. Pojďme na to!

Moderní reimaginace Hotmailu od Microsoftu byla pozitivně přijata uživateli. Ve skutečnosti tak pozitivně, že – alespoň v okruhu mých přátel a kolegů – lidé skutečně přešli z dlouhodobě oblíbeného Gmailu. Gmail se za posledních několik let téměř nezměnil; Outlook.com představuje zásadní posun ve způsobu, jak webový e-mail vypadá a v důsledku toho funguje. Ano, „pokud to není rozbité, neopravujte to“. Gmail však od poloviny roku 2000 vypadal a fungoval do značné míry stejně. Připadá mi to poněkud zvláštní, když to říkám, ale Gmail začíná být trochu nudný!

  Jak ovládat Chromecast pomocí Google TV pomocí telefonu

Nyní má Outlook.com možnost chatovat s přáteli z Facebooku a Googlu, ale přidání hlasových hovorů a videohovorů přes Skype je ještě lepší!

Funguje (téměř) podle očekávání. Stačí se přihlásit ke svému účtu Microsoft na Outlook.com, kliknutím na ikonu smajlíka v pravém horním rohu spusťte chat a můžete začít! Skype je již připojen k vašemu účtu, takže vše, co musíte udělat, je kliknout na „Zahájit novou konverzaci“ a zahájit videohovor, že?

No, ne. Skype na Outlook.com bude nejprve potřebovat nainstalovat plugin pro video/audio chat. Doufal jsem, že nebudu muset instalovat plugin do prohlížeče, ale bohužel! Webové standardy nejsou dostatečně pokročilé. WebRTC vyžaduje ještě hodně práce, než jej – pokud vůbec – velké společnosti jako Microsoft přijmou.

  Co je to „Projekt Connected Home Over IP“ pro chytré domy?

Instalace 5MB pluginu byla bezbolestná. Videochaty však jednoduše odmítaly fungovat. Skype na Outlook.com odmítl rozpoznat moji webovou kameru! Testoval jsem však audio chat a alespoň to fungovalo dobře. Kvalita hlasu byla špičková!

Nevadilo by mi přejít na Outlook.com, ale poměr úsilí o posun vs. zvýšení produktivity zůstává nízký, zejména s ohledem na to, že používám Google Apps pro vlastní doménu (awaisimran.com) a poštovní schránku na iOS, která t ještě podporovat Outlook. Pro všechny ostatní však přidání Skype do prohlížeče dělá z Outlook.com ještě lákavější alternativu k Gmailu.