před hovorem zkontrolujte hardware

Online schůzka vyžaduje dvě věci, aby dobře fungovala; službu, která si dobře poradí s audio a video streamy, a stabilní připojení k internetu. Je na uživateli, aby našel službu, která je schopna dobře zpracovávat audio a video hovory. Pokud plánujete používat Zoom pro schůzky, můžete zkontrolovat, zda vaše internetové připojení zvládne streamování zvuku a videa.

Zkušební setkání zoomu

Zkušební setkání zoomu

Zoom lze používat zdarma a jako takový můžete vždy zahájit náhodnou schůzku s nula účastníky a zkontrolovat, zda vše funguje. To znamená, že pokud nemáte účet Zoom nebo chcete bez ohledu na to vyzkoušet svou ruku na testovací schůzce, Zoom vás pokryje.

Spusťte testovací schůzku Zoom – Desktop

Chcete-li zahájit testovací schůzku Zoom, postupujte takto.

Otevřete moderní internetový prohlížeč, jako je Chrome, Firefox, Edge nebo Safari.
Navštivte Zkušební setkání přiblížení strana.
Klikněte na Připojit.
Po zobrazení výzvy otevřete klienta Zoom.
Pokud nemáte nainstalovanou aplikaci Zoom, zrušte výzvu a klikněte na Spustit schůzku.
Zoom se vás zeptá, zda se vidíte v kameře, přehráváte zvuk přes reproduktory a zda chcete mluvit do mikrofonu.
Pokud je veškerý hardware funkční, je dobré zahájit schůzku.

Zahájit testovací schůzku Zoom – mobil

Abyste mohli zahájit testovací schůzku Zoom na mobilním zařízení, musíte mít v telefonu nainstalovanou oficiální aplikaci Zoom. Je k dispozici pro Android i iOS.

Na svém telefonu navštivte Přiblížit stránku testovací schůzky ve vašem prohlížeči.
Klikněte na Připojit.
Klikněte na Spustit schůzku.
Povolte prohlížeči otevřít aplikaci Zoom.
Otestujte zvuk a video.
Pokud vše funguje, ukončete schůzku.

Zkontrolujte rychlost internetu

Testovací schůzka Zoom zkontroluje váš hardware, ale pokud chcete zkontrolovat rychlost internetu. doporučujeme dva nástroje, které byste měli vyzkoušet.

Speed.net je hlavní nástroj pro kontrolu rychlosti vašeho internetu. Navštivte web a klikněte na Přejít. Měli byste mít slušnou rychlost a nízký ping.

Nechybí ani Fast by Netflix. Slouží ke kontrole, zda váš internet podporuje streamování z Netflixu, ale je to skvělý nástroj, jak zkontrolovat, zda vám rychlost internetu umožní uspořádat online schůzku. Pokud je vaše internetové připojení dostatečně rychlé pro Netflix, bude dostatečně rychlé i pro online schůzku.

Závěr

Vždy je dobré vyzkoušet Oddálit na schůzku, zvláště pokud jste si aplikaci právě nainstalovali nebo ji plánujete používat v systému, který neznáte. Zkušební hovor je zdarma, ale funguje jako skvělá kontrola před hovorem. Pokud je něco špatně, máte čas, než to schůzka začne napravovat.