etechblog

Přehřívá se váš iPhone 15? Opravy jsou na cestě

Pokud jste si nedávno zakoupili iPhone 15 nebo iPhone 15 Pro, je pravděpodobné, že si užíváte vlastnictví špičkového hardwaru. Několik kupujících si však všimlo, že zařízení je teplejší než obvykle.

Takže pokud jste jedním z těch nešťastných majitelů iPhone 15, nejste sami. Jsme tu, abychom vás informovali o tomto problému a o tom, co s tím Apple dělá.

Majitelé iPhonu 15 hlásí problémy s přehříváním

Od uvedení na trh se objevilo několik zpráv o modelech iPhone 15 a iPhone 15 Pro, které se přehřívaly nebo byly teplejší než obvykle. Tyto zprávy přinesly celostátní zpravodajské kanály, jako USA dnesjak se zdá, nebyly to jen ojedinělé incidenty.

  Pomůžeme vám učinit informovaná rozhodnutí

Podle několika zpráv byl iPhone 15 znatelně horký na dotek, přičemž někteří uživatelé hlásili, že byl téměř příliš horký na držení. Jeden test korejského youtubera BullsLab ukázal iPhone 15 při 115 stupních Fahrenheita.

Někteří si to možná neuvědomují, ale je normální, že je iPhone během prvních 24 hodin používání teplejší. Je to proto, že na pozadí běží více procesů, které dokončí konfiguraci vašeho zařízení. Udávané teploty jsou však vyšší než obvykle.

Reakce Apple na problémy s přehříváním iPhonu 15

Podle a Zpráva ForbesApple potvrdil, že aktivně pracuje na opravě přehřívání iPhonů. Zde je to, co společnost k této záležitosti řekla:

  Ptáci jsou zpět a nabití novými dovednostmi [Review]

Identifikovali jsme několik podmínek, které mohou způsobit, že se iPhone bude zahřívat, než se očekávalo. Zařízení se může během prvních několika dní po nastavení nebo obnovení zařízení zahřívat kvůli zvýšené aktivitě na pozadí.

Apple tvrdí, že problémem jsou určité aplikace, jako je Instagram a Uber, které běží na pozadí na vašem zařízení. Tyto aplikace na pozadí spolu s obvyklým používáním iPhone přispívají k tomu, že iPhone 15 je teplejší, než se očekávalo.

Apple také potvrdil, že se nejedná o hardwarový problém, ale spíše o chybu v nedávno vydané aktualizaci iOS 17, která zavedla řadu nových funkcí. To se prověří, protože iPhone 14 dosáhl podobných teplot během dříve zmíněného teplotního testu.

Naštěstí Apple uvedl, že tento problém s ohřevem nezpůsobí zařízení žádné problémy, což znamená, že nebudete muset svůj iPhone 15 v dohledné době vyměnit. Tento problém se vyřeší sám s nadcházející aktualizací softwaru iOS.

  Získejte zdarma šablony SWOT analýzy [Word, PPT, Excel, PDF, JPEG]

Kdy Apple tento problém vyřeší?

I když Apple nepotvrdil, kdy vydá aktualizaci, která opraví problém s přehříváním u modelů iPhone 15, můžete očekávat, že bude k dispozici spolu s iOS 17.1 nebo menší bodovou aktualizací, jako je iOS 17.0.3.

Ať tak či onak, stojí za to se ujistit, že váš iPhone 15 nebo iPhone 15 Pro je aktuální, přejděte do Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Doufejme, že tento problém bude v příštích týdnech minulostí.

x